Vláda znovu předvádí své křeče! Jak dlouho ještě?

Krize. Občas se mne někdo ptá, co říkám současné politické situaci. Nechce se mi na to ani odpovídat. Myslím, že většina lidí, která sleduje občas mé reakce ví, že tuto vládu nepodporuji! Proč nyní nevyzývám k demisi premiéra Grosse? Jenom bych se opakoval…

K demisi jsem premiéra Stanislava Grosse vyzval naposledy 13. března 2002, když se objevily první informace, že manželka premiéra shání peníze od zájemců na privatizaci a jezdí ve voze Audi, kterážto firma dostala velmi výhodnou zakázku na nákup od státu.

Nabídl jsem tehdy paní Šárce, že jí půjčím vlastní vůz. Neozvala se. Asi to pokládala za „nemravný návrh“, mnohem nemravnější, jistě, než si půjčovat peníze na hypotéku od nějaké bordelmamá. Ale proti gustu žádný dišputát, svůj k svému, že?

Vládní fraška, která přerůstá každým dalším dnem ve skutečné křeče, je nestydatá. Když zloděj křičí, chyťte zloděje, nikdo se již nediví. Když ale zloději vážně kupčí s důvěrou občanů tohoto státu, je to na pováženou! Kdo se ještě diví, že většina občanů považuje vládnoucí elitu za chátru, která se chce jen napakovat? Kdo si ještě myslí, že jde o nějakou „věrohodnost“ vlády, když žádnou už dlouho nemá? Je to k smíchu, pokud zrovna nepláčete!

Naposledy jsem řekl o dnešní vládě, že je to „vláda puberťáků“ – to ve chvíli, kdy baby Gross nastoupil do úřadu. Nevěřil jsem vlastním očím! Z puberťáka se ale stal člověk, který začal vytahovat z klobouku strašidla minulosti – případ soudruha Přibyla byl jen špičkou ledovce.

Patřil jsem k těm, kteří si přáli předčasné volby. Včera ale bylo již pozdě. Patřil jsem k těm, kteří koncem léta nazvali tuto vládu „Grosstapem“. Použil jsem termínu ze slovníku rozehnané czechparty. Potom to opakovalo mnoho jiných – včetně ODS. To ale není to podstatné.

Podstatné je, že tu chybí politická kultura. Premiér země, který jezdí na oficiální návštěvy, aby reprezentoval tento stát, má doma podestláno tak, že by se do toho nelehla ani vyhublá herka. Přes své mediální poskoky komentuje situaci v zemi tím, že ji přirovnává k tomu nejpokleslejšímu, co kdy vyrobila nějaká mediální mašinérie – prý jde o nové Sarajevo z roku 1997.

Vážně? Musím se tomu smát! Koaliční partneři, kteří jsou ve vládě jen proto, aby ještě urvali, co se dá, jenom víří prach. Proč vlastně setrvávají, ti spravedliví lidovci a unionisté, ve vládě? Předseda KDU-ČSL honí své koaliční body na všech stranách, a unionisté tomu jen trapně asistují. Každý soudný člověk ví, že tyto křeče, které opravdu nemají obdoby, vyústí v „nečekanou“ dohodu všech se všemi. Je to jako s těmi kapry…

O principech se tu nebavme. Bavme se o tom, že stávající situace vlastně vyhovuje všem. Veřejnosti se předvádí pimprlové divadlo, kterému snad věří jenom paní v Horní Dolní. Bylo by to k smíchu, pokud to právě není k pláči! Pláč nad rozlitým mlékem (a že mají důvod k pláči všichni!) si ale budou muset nakonec vylízat zas jenom občané.

Vláda má před sebou ještě několik těch privatizací, které si nenechá ujít a Šárka Grossová ještě několik dlouhých zimních večerů, při nichž bude vysvětlovat svému choti, jak to vlastně zaonačila, a kolik jí to stálo, když si její choť zrovna podával ruku v nějakém tom evropském salónu.

Máme před sebou vládu, která si myslí, že tančí tango. Je to ale jen česká beseda! Bude trvat ještě 16 měsíců! Připoutejte se, pojedeme při těch křečích pořádně z kopce!