Zákaz komunistické strany jako forma odsouzení zločinů komunismu

Zákaz komunistické strany Mejstřík vnímá jako formu odsouzení zločinů komunismu před listopadem 1989, píše Česká informační agentura. „Když parlament odsouhlasil zákon o zločinnosti komunismu, nelze mít v zemi komunistickou stranu,“ citují Mejstříka. Zpravodajka agentury si všímá, že Mejstříkův názor, který formuloval jako reakci na proces s bývalými komunistickými bossy: Miloušem Jakešem a Jozefem Lenártem, vychází z jeho osobního přesvědčení studentského vůdce listopadu 1989.

Také Jiří Lobkowicz, předseda Cesty změny (CZ), poznamenal, že zpráva o tom, že budou tito lidé nepotrestáni je šokující. „Je to nebezpečné i pro vládu, ta je připravena s komunisty spolupracovat,“ dodal Lobkowicz.

TIP: Jak funguje půjčka online ihned, půjčka via SMS nebo nebankovní půjčka bez doložení příjmu?

Portrét Martina Mejstříka přinesla i Česká tisková kancelář. Obě agentury zdůrazňují, že Mejstřík chce propojit v Senátu, kam kandiduje po uvolněném křesle Václava Fischera, zkušenost z komunální politiky. Pokud bude zvolen senátorem, věnoval by se rád otázkám životního prostředí, ochrany památek, dopravy a boji proti korupci, píše zpravodajka ČTK a zdůrazňuje, že Mejstřík chápe svou kandidaturu jako výustění všech svých aktivit od roku 1989.

Kampaň hodlá vést především v kavárnách svého volebního pražského obvodu. ČTK připomíná Mejstříkovu účast v občanských iniciativách a jeho výhrady vůči politice ODS. Mejstřík sám sebe charakterizuje jako konzervativního pravicového politika, který se netají výhradami k politice ODS a za přirozené spojence považuje vedle Cesty změny také politiky KDU-ČSL, Unie svobody či Evropské demokraty bývalého pražského primátora Jana Kasla, píše agentura ČTK.