Carsharing Beast dobývá Českou republiku

Půjčit si auto a přitom nezatěžovat ovzduší a planetu uhlíkovou stopou? Je to realita, nebo stále jen přání budoucnosti? Se službou sdílení aut Beast už myšlenka ekologické přepravy není utopií. Automobily ze stáje carsharing Beast jsou bezúdržbové a bezemisní, poháněny 100% elektrickou energií. Jak to funguje?

Sdílení vozidel nikdy nebylo snazší. Ty tam jsou doby osobního vlastnictví vozidla. Zejména ve městech s vyspělou hromadnou dopravou je osobní automobil spíše přítěží. Pro příležitostné jízdy se více vyplatí carsharing.

Co je carsharing?

Carsharing je služba, která umožňuje řidičům sdílet vozidla a představuje jeden z pilířů udržitelné městské mobility. Automobily jsou rozmístěny na různých místech ve městech a lze je kdykoliv vyzvednout a následně opětovně zaparkovat.

Registrovaní členové mohou prostřednictvím svých chytrých telefonů vyhledávat volná auta ve svém okolí a mohou si je bezplatně rezervovat a pronajmout rovnou na místě. Účtování zpravidla probíhá po minutách, případně po dnech podle zvoleného modelu a sazby.

Důležité je, že vše probíhá digitálně prostřednictvím aplikace pro chytré telefony, včetně registrace, odemykání vozů, platby a dokonce i ověření platnosti řidičského průkazu.

V počátcích se sdílení automobilů obvykle používalo pro jednorázové cesty trvající od několika minut do jedné hodiny. Protože sdílení automobilů postupem času vyzrálo, objevilo se nadšení pro širší škálu případů použití. Dlouhodobé sdílení automobilů je stále populárnější.

Jak funguje carsharingová služba Beast?

V aplikaci Beast stačí navolit místo vyzvednutí a místo vrácení, požadovaný termín, model vozu Tesla, zadat telefonní číslo a e-mailovou adresu. Následně telefonní číslo ověřit zaslaným šestimístným kódem, zadat platební údaje a volbu potvrdit.

Proč se carsharingové služby jako Beast stávají oblíbené?

Beast svoji strategii staví na půjčování a pronájmu elektronických vozů Tesla s nejnovější moderní technologií. Beast cíli na zajištění co největšího cestovního komfortu pro všechny své uživatele. Proto má ve své stáji vozy Tesla s ultramoderními technologickými rysy.

Vyhřívané sedačky, autopilot, panoramatická střecha, perfektní reproduktory a mnoho dalších funkcí a vlastností. Půjčit si vůz Tesla je navíc velmi snadné a rychlé, funguje kdykoliv a není potřeba čekat na předání klíčů nebo vykonávat nadbytečnou administrativu.

Jaké výhody nabízí carsharingová služba Beast?

Beast umožňuje s pronajatými vozy Tesla cestovat za hranice České republiky. Nabízí bezplatné zapůjčení dětské autosedačky nebo zvířecí přepravky. Zároveň uživatelům umožňuje zkusit štěstí a získat jízdu zdarma. Nabíjení a pojištění jsou zahrnuty v ceně, na mnohých místech v ČR je pro elektromobily Tesla možné parkování bez poplatku.

Bezkonkurenční jízdní komfort, vysoce moderní a spolehlivé bezpečnostní prvky, včetně autopilota a automatického brzdění, a bohatá škála doplňkových služeb, včetně asistence, připojení k internetu a GPS.

Jaké vozy Tesla si lze půjčit přes carsharingovou službu Beast?

V současné době je možné si půjčit vozy Tesla na čtyřech pražských adresách. Stejné adresy fungují také na odevzdání vozu po jeho použití. Jsou to:

  • Italská 753/27
  • Mělnická 576/1
  • U Dejvického rybníčku 1892/13
  • U Průhonu 1138/28

Vybírat přes carsharingovou službu Beast lze následující modely vozů:

Model Model Y, Long Range, Pearl WhiteModel 3, Performance, Pearl WhiteModel 3, Long Range, Midnight Silver
Zrychlení 0-100 km/h5 sec3,3 sec4,4 sec
Maximální rychlost217 km/h260 km/h230 km/h
Výkon324 kW420 kW324 kW
Přepravka na zvíře, vel. S/M 50x76x48 cm
L/XL 61x91x58 cm
Dětská autosedačka 9-36 kg
ZdarmaZdarmaZdarma
Cena4 499,00 Kč / den3 749,00 Kč3 249,00 Kč

U všech modelů vozů je v ceně zahrnuto 300 km na den, včetně nabíjení. Samozřejmostí je základní pojištění, asistenční služby a další výhody. Na mnoha místech v ČR je navíc k dispozici bezplatné parkování.

Výpočet rychlosti zvládnete sami podle jednoduchého výpočtu, který se hodí během mnoha dopravních, vědeckých i technických situacích a problémech.

Jak snadné je půjčení vozu Tesla přes carsharingovou službu Beast?

Pro půjčení vozu Tesla není potřeba žádných složitých technologií. Stačí si do mobilního telefonu z obchodů Apple Store nebo Google Play stáhnout aplikaci Beast Rent, která funguje jak pro Android, tak pro iOS. Přístupná je také webová stránka https://beast.rent/booking. Půjčení vybraného vozu nezabere ani 5 minut.

Služba je přístupná nonstop, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Půjčení vozu Tesla je oproštěno od předávání klíčů od vozu, papírování a skrytých nežádoucích poplatků. Pronájem ekologických vozů Tesla je naprosto bezkontaktní.

Jaké jsou poplatky za půjčování vozu Tesla přes carsharingovou službu Beast?

Carsharing Beast se pyšní cenami začínajícími již od 239 Kč, přičemž nabíjení a pojištění jsou již zahrnuty v ceně, stejně tak prvních 300 kilometrů. Za každý přídavný kilometr si Beast účtuje od 4,50 do 5,63 Kč v závislost na zvoleném modelu vozu.

  • model Y, Long Range, Pearl White je k dispozici za 4 499 Kč denně
  • model 3, Performance, Pearl White za 3 749 Kč
  • model 3, Long Range, Midnight Silver za 3 249 Kč

Pro registrované uživatele, kteří do aplikace Beast Rent zadali svůj řidičský průkaz a platební metodu, Beast zašle token na zatočení kolem štěstí, kde lze vyhrát kredity na jízdy, takzvané Beast Bucks.