Fortnite | první světový pohár o 100 milionů dolarů

Epic Games oznámila další podrobnosti o plánech e-sportu pro Fortnite, které během svého live turnaje ProAm v Los Angeles odhalily během turnaje E3. Výherní cena, která byla poprvé oznámena v loňském roce, bude 100 milionů dolarů. Tato částka bude rozložena na řadu různých organizovaných akcí, online akcí a významných organizovaných soutěží po celém světě.

Rozhodující je, že Epic Games mají mnohem odlišnější přístup než ostatní ligy, jako je Blizzardova Overwatch League. Kvalifikace pro Světový pohár Fortnite budou založeny na zásluhách. Epic nebude prodávat týmy ani franšízy a ani třetím stranám nepovolí, aby tak učinily.

Kvalifikace začnou na podzim a Světový pohár se bude konat koncem roku 2019. Nevíme, jestli tato soutěž bude vypadat jako něco, jako Světový pohár FIFA, ale je jisté, že první soutěžní série e-sportů od Epicu budou opravdu velkolepé. Takže možná finálový mistrovský pohár bude turnaj v knockoutovém stylu s desítkami špičkových hráčů a vysílání naživo. Kdo ví. Nezbývá nám než jen čekat s čím Epic přijde.