Fortnite na mobil – hra ke stažení, jak stáhnout

Fortnite je populární multiplayerová hra, která se v posledních letech stala jednou z nejoblíbenějších her na světě. Hra byla původně vydána pro počítače a konzole, nedlouho poté se objevila i verze pro mobilní telefony. V posledních letech se mobilní hry stávají stále populárnějšími a Fortnite není výjimkou. Hra je skvělá pro všechny, kteří hledají zábavnou a napínavou hru pro svůj mobilní telefon. Jak stáhnout Fortnite na mobil?

Hra se odehrává na ostrově, kde se hráči snaží přežít proti ostatním hráčům a bojovat o přežití. Hráči se musí postarat o zásoby, stavět si úkryty a bojovat proti ostatním hráčům. Hra je velmi zábavná a nabízí spoustu možností pro taktizování. Hrát ji lze na většině smartphonů, včetně OnePlus 8.

Hra Fortnite

Ve hře Fortnite hráči spolupracují, aby přežili v otevřeném světě, a bojují s ostatními postavami, které jsou ovládány buď samotnou hrou, nebo jinými hráči. Režim pro jednoho hráče nebo kooperativní režim (hraný s přáteli) nazvaný „Save the world“ zahrnuje boj proti tvorům podobným zombie.

K dispozici je kreativní režim, ve kterém si hráči vytvářejí vlastní budovy a hrají minihry. Fortnite se snaží rozšířit i do dalších forem zábavy – například nabízí uživatelům možnost sledovat živá (i virtuální) vystoupení celebrit a popových hvězd.

Pro hraní si uživatelé vytvoří účet zadáním e-mailové adresy, kterou budou muset ověřit, a vytvořením uživatelského jména. Neexistuje žádný přísný proces ověřování věku.

Jak stáhnout Fortnite na mobil a na jaké mobily jde Fortnite

Fortnite je nyní k dispozici pro hraní na chytrých telefonech, což znamená, že hráči nic nebrání získat vítězství v royale, ať už je kdekoli. Vývojáři hry Fortnite, společnost Epic Games, nezpřístupnili hru Fortnite ke stažení z Obchodu Play. Fortnite si však lze snadno stáhnout z webových stránek Epic Games.

Hru Fortnite na mobil je možné hrát jak na iPhonu, tak na systémech Android. Minimální specifikace zařízení nutné pro hraní hry Fortnite pro Android jsou:

Procesor: 64bitový systém Android na procesoru ARM64.
Operační systém: Android 8.0 nebo vyšší
Paměť: 4 GB nebo více
GRAFICKÝ PROCESOR: 4 GB paměti

Fortnite je populární hra, která je k dispozici na většině mobilních zařízení. Hra je kompatibilní s řadou zařízení, včetně tabletů.

Fortnite na mobil je dostupný pro většinu smartphonů.

Fortnite ke stažení na mobil iPhone a na iPad

Fortnite je jednou z těch her, které dávají hráčům pocit nekonečných možností. Díky otevřenému světu a důmyslné stavební mechanice má každé hraní jiný vzhled a atmosféru. Každá nová hra umožňuje hráčům růst a budovat dovednosti hraním a odemykáním kořisti.

Přestože společnost Apple odstranila populární battle royale videohru z App Store, je stále dostupná na zařízeních se systémem iOS. což fanouškům umožňuje hru bez problémů hrát.

Je velmi nepravděpodobné, že by se Fortnite na mobil od Epic Games v dohledné době do App Storu oficiálně vrátil. Společnost Epic Games totiž prohrála soudní spor se společností Apple.

Je důležité zmínit, že populární battle royale titul od Epic Games nelze stáhnout z App Store. Zatímco je k dispozici mnoho klonů hry, oficiální verze hry není k dispozici a nelze ji stáhnout do zařízení se systémem iOS.

V současné době existuje jediný způsob, jak si Fortnite v roce 2023 zahrát na iPhonu nebo iPadu, a to s pomocí cloudových herních služeb. Ačkoli lze využít také službu Xbox Cloud Gaming, doporučuje se využít službu GeForce Now od společnosti Nvidia kvůli její snadnější dostupnosti.

Zde jsou všechny kroky, které je třeba dodržet, aby si člověk mohl zahrát hru na svém zařízení se systémem iOS:

1) Zaregistrovat se na účet GeForce Now

GeForce Now je v současnosti nejoblíbenější cloudová herní služba, která je zcela zdarma. Chce-li člověk začít, musí si na oficiálních stránkách GeForce Now zaregistrovat účet Nvidia.

Během procesu registrace bude vyzván k výběru úrovně členství. Pokud chce hrát Fortnite na maximální grafiku a 120 FPS, bude muset zvolit tier RTX 3080. Naštěstí „bezplatná úroveň“ je pro spuštění hry na iPhonu nebo iPadu více než dostačující.

2) Přidání aplikace GeForce Now na domovskou obrazovku

Po vytvoření účtu GeForce Now výběrem úrovně členství musí člověk aplikaci přidat na domovskou obrazovku. To provede jednoduše tak, že v Safari klepne na tlačítko Sdílet a vybere možnost Přidat na domovskou obrazovku.

Tím se na domovskou obrazovku přidá nová aplikace, která umožní hrát videohry prostřednictvím cloudu přímo z mobilního telefonu.

3) Spustit aplikaci a hrát svou oblíbenou hru

V posledním kroku stačí spustit novou aplikaci a vybrat v ní Fortnite. Prostřednictvím aplikace může člověk také propojit svůj stávající účet Epic Games, protože hra podporuje křížový postup.

Je třeba poznamenat, že bezplatná úroveň GeForce Now má obecně frontu. To znamená, že někdy bude člověk muset čekat až 30 minut, než se dostane do hry, přičemž každá herní relace je omezena na jednu hodinu.

Naproti tomu placené úrovně nemají žádné čekací fronty a umožní hrát Fortnite na iPhonu nebo iPadu, kdykoli bude člověk chtít. Obě placené úrovně nabízejí delší herní relace a také technologii RTX od společnosti Nvidia, díky níž hra na zařízeních Apple vypadá ještě úžasněji.