Jak odstranit nebo vypnout reklamy v mobilu

V roce 2018 se společnost Xiaomi rozhodla implementovat reklami do MIUI – jak je odstranit najdete zde. Ve skutečnosti konkurenční značka Realme zesměšňovala Xiaomi za toto rozhodnutí.

Nyní společnost Realme oznámila, že bude nabízet reklamy i na svých telefonech. Značka smartphonů učinila oznámení na svém fóru a uvedla, že na zařízeních s technologií ColorOS 6 a vyšší budou nabízeny reklamy.

Tým potvrdil, že se reklamy po instalaci nových aplikací objeví ve Správci telefonu a na stránce Kontrola bezpečnosti. Ale co když tyto reklamy nechcete dostávat? Realme nabízí také jednoduchý způsob, jak reklamy vypnout.

Návod, jak odstranit reklamy:

  1. Klepněte na nastavení – další nastavení – získat doporučení
  2. Vypněte přepínání doporučení

Jedná se tak o další trapné prohlášení výrobce smartphonů v posledních letech. Dříve společnost Samsung a Google zesměšňoval Apple pro odstranění portu pro sluchátka, nakonec udělali to stejné. Google také prohlašoval, že druhá zadní kamera je zbytečná, poté vydali Pixel 4.

Přesto se Realme za posledních 18 měsíců díky svým extrémně konkurenčním cenám prosadila. Reklamy jsou tedy jedním ze způsobů, jak zajistit, že ceny zařízení zůstanou nízké.