Hustopečská rallye pro Kopeckého s Dreslerem

Ani ve čtvrtém podniku mezinárodního TrueCam mistrovství České republiky nenašla tovární posádka Jan Kopecký a Petr Dresler přemožitele. Cestu k vítězství jim nepřekazil ani defekt, po kterém na chvilku ztratili vedení v soutěži.

Pak už následovala jen spanilá jízda do cíle a víc než půlminutový náskok před Václavem Pechem s Fordem Fiesta R5. Na plné bonusové body za druhou etapu ale nedosáhl, protože tu vyhrál o pět sekund Jan Dohnal s Fordem Focus WRC. Pech, po trochu rozpačitém začátku, kdy byl po pěti zkouškách až sedmý, v sobotu „zatáhl“ a výsledkem byla druhá příčka.

Rallye

Třetí místo bylo tak trochu po celou dobu rallye zakleté. Po defektech v poslední noční zkoušce první etapy byli rázem mimo hru o bronz Martin Koči ze Slovenska a Švéd Pontus Tidemand, oba s vozy Škoda Fabia R5. Více než minutové manko nebylo ani v nejlepším případě možné během šesti sobotních zkoušek smazat. Ve výsledkové listině se posunuli jen na pátou (Tidemand) a sedmou příčku (Koči).

Tuhý boj o třetí místo

Třetí příčku dlouho hájil Pavel Valoušek s Fordem Fiesta R5, jezdící letos opět slovenský šampionát, do kterého se hustopečská rallye započítávala. Ještě před poslední zkouškou vedl o půldruhé sekundy před Miroslavem Jakešem, rovněž s Fordem Fiesta R5. V poslední zkoušce ale Jakeš „nadělil“ Valouškovi 4,3 sekundy a skončil druhý. Spokojeni mohli být ale v cíli oba.

Jakeš po sérii drobných chyb skončil „na bedně“ a čtvrtý Valoušek se stal vítězem slovenského mistrovství. Kategorii produkčních vozů vyhráli Miroslav Březík a Marek Omelka s Mitsubishi Lancer, třídu vozů s jednou poháněnou nápravou Filip Mareš a Jan Hloušek s Peugoetem 208.

Troufám si říct, že hustopečská rallye byla letos asi nejlépe obsazenou soutěží u nás, když pomineme Barum rallye, protože české startovní pole obohatil jak Pontus Tidemand, tak posádky ze Slovenska nebo Polák Grzyb.