iPhone 11 by dle Citi Research mohl přijít s podporou Apple Pencil

Nový iPhone je již za dveřmi a zvěsti o jeho podobě byly prozatím poměrně jednotné. V návaznosti na zveřejnění finančních výsledků Applu ovšem vydali svůj report analytici ze Citi Research, kteří se domnívají, že mezi novými funkcemi chystaných iPhonů bude i podpora Apple Pencil.

O možné podpoře Apple Pencil u budoucích iPhonů se v minulém roce zmínil i respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, ale vyjadřoval se spíše ve stylu, že ji Apple zvažuje – nespecifikoval, kdy by se jí iPhony mohly dočkat.

O podpoře digitální tužky od Applu navíc mluvil v souvislosti s vydáním „většího“ iPhonu. Je tedy otázka, zda tím byl myšlen nástupce 6,5palcového iPhonu XS Max, nebo zda měl Kuo na mysli ještě nějaký rozměrnější model.

Kdo je Ming-Chi Kuo?

Ming-Chi Kuo je tchajwanský finanční analytik a odborník na technologický průmysl, který je známý především svými přesnými předpověďmi ohledně produktů společnosti Apple.

Je zaměstnán ve společnosti TF International Securities jako senior analytik a díky svému vhledu do chystaných produktů je hojně sledován na sociálních sítích technologickými nadšenci.

Co je Citi Research?

Citi Research je interní globální výzkumný tým Citigroup, přední světové investiční banky. Provádí základní výzkum s cílem identifikovat a vyhodnotit nové příležitosti pro klienty banky. Jejich výzkum pokrývá širokou škálu trhů a investic po celém světě.

Poskytují vhled do různých odvětví, trendů a profilů emitentů, aby svým klientům poskytli konkurenční výhodu při rozhodování. Citi Research vytváří špičkové sektorové analýzy a vlastní výzkumy společností a odvětví, které klientům pomáhají přijímat lepší investiční rozhodnutí.

Zabývají se také různými ekonomickými a politickými tématy, aby investoři lépe porozuměli světové ekonomice z pohledu shora dolů.

Spekulace o Apple Pencil

Faktem je, že o podpoře stylusu v souvislosti s letošní řadou iPhonů informoval i korejský web The Investor, který psal, že se Apple chystá představit speciální Apple Pencil pro iPhony. Jedná se o všem o web, který se zatím nemůže pochlubit žádnou historií potvrzených předpovědí spojených s jablečnými zařízeními.

O Apple Pencil se každopádně v souvislosti s iPhony spekulovalo i před vydáním dřívějších modelů, přičemž zvěst vyšla z několika zdrojů spojených s dodavatelským řetězcem Applu v Asii. Podpora elektronické tužky ale do iPhonů nedorazila a zůstala exkluzivitou pro iPady.

Jak funguje Apple Pencil?

Apple Pencil funguje tak, že do iPadu vysílá signály napodobující dotyky prstů. Na jejím hrotu jsou senzory, které fungují jako spínače a detekují použitý tlak, úhel náklonu a sílu tahu, takže ji lze používat jako skutečnou tužku, což umožňuje přirozenější psaní a kreslení.

Apple Pencil má také integrovanou baterii, která umožňuje používat ji na jedno nabití přibližně dvanáct hodin.

Nové modely iPhone

Nové modely smartphonu od Applu s nejvyšší pravděpodobností přijdou brzy, přičemž nástupců by se měly dočkat všechny tři aktuální modely, tedy XS, XS Max i XR. Název telefonů zatím zůstává otázkou, ale je pravděpodobné, že ponese pořadové číslo 11. Není ovšem jasné, zda Apple zůstane u římských číslic, nebo se vrátí k těm arabským.

Nové iPhony mají přijít primárně s novým kamerovým systémem, který bude složen ze tří čoček. To telefonu umožní pořizovat i širokoúhlé snímky a vedle toho také produkovat kvalitnější fotografie, které budou vznikat syntézou snímků ze všech tří objektivů.

Každoroční samozřejmostí je výkonnější čip, který by měl Applu tentokrát pomoci dále rozvíjet procesy spojené s umělou inteligencí, které se odehrávají přímo v telefonu. S velkou novinkou má firma přijít na poli nabíjení. Zde by totiž nový iPhone měl nabídnout možnost takzvaného bilaterálního nabíjení, které umožní přiložit na záda telefonu třeba AirPods a nechat si je bezdrátově nabít.