Kolomý je opět třetí, na Silk Way Rallye vyhrál další etapu

Pilot týmu Tatra Buggyra Racing Martin Kolomý dokončil jedenáctou etapu Silk Way Rallye v nejrychlejším čase a připsal si už třetí etapové vítězství. V průběžném hodnocení předskočil Rusa Arjata Mardějeva s Kamazem a je opět na třetí pozici. Na vedoucího Dmitrije Sotnikova ztrácí Kolomý přes 29 minut.

Organizátoři připravili v rámci 11. etapy s celkovou délkou 783 kilometrů nejdelší rychlostní vložku celého závodu. Měřené měli být podle původních plánů dva úseky. První z nich, vedoucí přes místní rezervaci, ovšem musel být kvůli nedostatečným povolením zrušen. Jezdci se tak vydali pouze do druhé části s délkou 237 kilometrů.

Silk Way Rallye

Nejlépe se s nástrahami speciálky popasoval Martin Kolomý, který dojel v nejrychlejším čase a při premiérové účasti na Silk Way Rallye vyhrál už třetí etapu. Jednalo se o krásnou etapu, ideální pro Tatru. Kolomý má po 11. etapě Silk Way Rallye společně s Rusem Sotnikovem nejvíce vítězných etap. Původně plánovali dojet někde kolem třetího místa, aby mohli další den do náročných dun startovat za někým.

To ale nevyšlo, takže do zítřejší etapy bude startoval jako první, což už se mu jednou stalo osudným v páté etapě, když zapadl v jednom z kazašských močálů. Kategorii automobilů vede tři etapy před koncem s hodinovým odstupem Francouz Cyril Despres s Peugeotem.

Ve 12. etapě čeká na jezdce opravdové písečné dobrodružství. Vydají se na celkem 250 kilometrů dlouhý měřený úsek včetně velkých dun s finišem v čínském městě Alashan Youqi. Úspěch bude záviset na kombinaci brilantní jezdecké techniky a bezchybné navigaci.

Výsledky 11. etapy – kamiony:

1.           KOLOMÝ        TATRA                2:29:28

2.           Šibalov           Kamaz                +0:49

3.           Sotnikov         Kamaz                +1:07

4.           Mardějev       Kamaz                +3:38

5.           Nikolaev        Kamaz                +3:40

Výsledky po 11. etapě – kamiony:

1.           Sotnikov        Kamaz               33:58:25

2.          Šibalov           Kamaz                +14:54

3.         KOLOMÝ        TATRA               +29:48

4.         Mardějev        Kamaz                 +31:59

5.          Ardavičius       Iveco                 +01:54:59