Kolomý je opět třetí, na Silk Way Rallye vyhrál další etapu

Pilot týmu Tatra Buggyra Racing Martin Kolomý dokončil jedenáctou etapu Silk Way Rallye v nejrychlejším čase a připsal si už třetí etapové vítězství. V průběžném hodnocení předskočil Rusa Arjata Mardějeva s Kamazem a je opět na třetí pozici. Na vedoucího Dmitrije Sotnikova ztrácí Kolomý přes 29 minut.

Video Tatra Buggyra Racing z 10. etapy:

Organizátoři připravili v rámci 11. etapy s celkovou délkou 783 kilometrů nejdelší rychlostní vložku celého závodu. Měřené měli být podle původních plánů dva úseky. První z nich, vedoucí přes místní rezervaci, ovšem musel být kvůli nedostatečným povolením zrušen. Jezdci se tak vydali pouze do druhé části s délkou 237 kilometrů.

Na posádky čekala 237 kilometrů dlouhá speciálka

Nejlépe se s nástrahami speciálky popasoval Martin Kolomý, který dojel v nejrychlejším čase a při premiérové účasti na Silk Way Rallye vyhrál už třetí etapu. „Znovu krásná etapa, ideální pro Tatru, takže jsme letěli. Jen však do té doby, než jsme dojeli Číňana Liua Yanguiho, který nás nechtěl pustit a strašně dlouho nám prášil. Nedalo se skoro vůbec jet. V cíli jsem mu byl potom přátelsky domluvit, tak doufám že to pochopil,“ popisoval v cíli mírně rozhořčený, nicméně spokojený Martin Kolomý.

Kolomý má po 11. etapě Silk Way Rallye společně s Rusem Sotnikovem nejvíce vítězných etap. „Původně jsme plánovali dojet někde kolem třetího místa, abychom zítra do těch náročných dun startovali za někým, ale tak co, trasu budeme určovat my,“ narážel Kolomý na to, že do zítřejší etapy bude startoval jako první, což už se mu jednou stalo osudným v páté etapě, když zapadl v jednom z kazašských močálů.

Cyril Despres/David Castera s vozem Peugeot DKR č. 100

Kategorii automobilů vede tři etapy před koncem s hodinovým odstupem Francouz Cyril Despres s Peugeotem.

Ve 12. etapě čeká na jezdce opravdové písečné dobrodružství. Vydají se na celkem 250 kilometrů dlouhý měřený úsek včetně velkých dun s finišem v čínském městě Alashan Youqi. Úspěch bude záviset na kombinaci brilantní jezdecké techniky a bezchybné navigaci.

Výsledky 11. etapy – kamiony:

1.           KOLOMÝ        TATRA                2:29:28

2.           Šibalov           Kamaz                +0:49

3.           Sotnikov         Kamaz                +1:07

4.           Mardějev       Kamaz                +3:38

5.           Nikolaev        Kamaz                +3:40

Výsledky po 11. etapě – kamiony:

1.           Sotnikov        Kamaz               33:58:25

2.          Šibalov           Kamaz                +14:54

3.         KOLOMÝ        TATRA               +29:48

4.         Mardějev        Kamaz                 +31:59

5.          Ardavičius       Iveco                 +01:54:59