Kolomý na Silk Way Rallye pomáhal soupeřům z písečných dun

Posádka týmu Tatra Buggyra Racing si po velkém trápení ve 12. etapě trochu spravila chuť. Třináctou rychlostní vložku zvládla v šestém nejlepším čase. V průběžném hodnocení si Martin Kolomý polepšil o jednu pozici. V cíli podotkl, že i když byl víc záchranářem než závodníkem, je to dobrý výsledek.

Předposlední etapa letošní Silk Way Rallye měla téměř 700 kilometrů. Organizátoři přichystali 320 kilometrů dlouhou rychlostní vložku, rozdělenou na dva úseky. Opět se jelo z drtivé většiny v písečných dunách pouště Gobi.

Silk Way Rallye

Martin Kolomý po závodě podotkl, že etapa to byla krásná, ale vzhledem k tomu, že startovat zezadu bylo opravdu peklo. Cesty byly prý rozježděné a nedalo se vůbec jet. Na některé duny se muselo několikrát najíždět, aby vůz nikde nezapadl.

Během této etapy nejdříve v první části tahali Van Genugtena s Ivecem, ve druhé pak dávali vodu zapadlému Mini a opět tahali jeden MAZ. První úsek dokončil jezdec týmu Tatra Buggyra Racing na páté pozici, v druhém si o jednu příčku pohoršil. V průběžném hodnocení se posunul na šestou pozici.

Automobilovou soutěž dál vede Francouz Cyril Despres s Peugeotem, má už více než hodinový náskok. V sobotu čeká na jezdce posledních 100 kilometrů rychlostní vložky se slavnostním zakončením celého závodu Silk Way Rallye v čínském městě Xian.