Kolomý na Silk Way Rallye pomáhal soupeřům z písečných dun

Posádka týmu Tatra Buggyra Racing si po velkém trápení ve 12. etapě trochu spravila chuť. Třináctou rychlostní vložku zvládla v šestém nejlepším čase. V průběžném hodnocení si Martin Kolomý polepšil o jednu pozici. V cíli podotkl, že i když byl víc záchranářem než závodníkem, je to dobrý výsledek.

Video Tatra Buggyra Racing z 12. etapy:

Předposlední etapa letošní Silk Way Rallye měla téměř 700 kilometrů. Organizátoři přichystali 320 kilometrů dlouhou rychlostní vložku, rozdělenou na dva úseky. Opět se jelo z drtivé většiny v písečných dunách pouště Gobi.

Martin Kolomý s Tatrou

„Etapa krásná, přesně jak to mám rád, ale startovat zezadu, to je opravdu peklo. Cesty byly rozježděné a nedalo se vůbec jet. Na některé duny jsme si museli několikrát najíždět, abychom nikde nezapadli,“ uvedl Kolomý. Vyplatilo se, jeho soupeři tak obezřetní ale nebyli.

„V první části jsme tahali Van Genugtena s Ivecem, ve druhé pak dávali vodu zapadlému Mini a opět tahali jeden MAZ,“ popsal Kolomý. První úsek dokončil jezdec týmu Tatra Buggyra Racing na páté pozici, v druhém si o jednu příčku pohoršil.

Peugeot DKR ve vedení

„V závěru Phoenix moc neletěl a trochu se zakuckával. Zřejmě jsme museli natankovat nějakou špatnou naftu, protože není možný, aby nám 800 litrů nestačilo,“ dodal Kolomý, který se posunul v průběžném hodnocení na šestou pozici.

Automobilovou soutěž dál vede Francouz Cyril Despres s Peugeotem, má už více než hodinový náskok. V sobotu čeká na jezdce posledních 100 kilometrů rychlostní vložky se slavnostním zakončením celého závodu Silk Way Rallye v čínském městě Xian.

 
Výsledky 12. etapy – kamiony:

1.           Sotnikov             Kamaz                5:29:00

2.           Šibalov               Kamaz                +3:00

3.           Mardějev           Kamaz                +5:18

4.           Viazovič             MAZ                    +31:39

5.           Vasilevski           MAZ                    +33:58

6.           KOLOMÝ            TATRA                +35:42

 
Výsledky po 12. etapě – kamiony:

1.           Sotnikov             Kamaz                43:45:48

2.           Šibalov               Kamaz                +6:04

3.           Mardějev           Kamaz                +23:12

4.           Ardavičius         Iveco                   +02:40:27

5.           Viazovič             MAZ                    +06:28:56

6.           KOLOMÝ            TATRA                 +06:46:52