MINI Countryman Autohome – s ložnicí na střeše

Toto vozidlo dává svému majiteli neskutečnou svobodu. Ať už auto použije na výlet nebo třeba na cestu na dovolenou. V tomto případě jde o originální výbavu vozidla MINI Countryman. Co tato výbava obsahuje?

Součástí výbavy je stan tradiční italské firmy Autohome, který se montuje na speciální střešní nosiče upevněné na ližiny Countrymana. Vybírat se dá ze dvou barevných variant černé a bílé. Ve výbavě stanu jsou hliníkové schůdky se stavitelnou výškou, kvalitní silná matrace i odnímatelné LED světlo uchycené u stropu.

Zbytečný strach o nosnost střechy

Samozřejmě u spousty lidí se jako první objeví otázky typu „A unese vůbec střecha dva dospělé chlapy?“ Ono jim to totiž vrtá hlavou, když v manuálu k autu bývá informace o nosnosti střechy v rozmezí 50–70 kilogramů. Maximální zatížení je ale udáváno pro jízdu, protože auto s nákladem na střeše musí odolat náklonům, smyku i nárazu. Skutečná nosnost pro auto v klidu je mnohem vyšší, protože vůz musí při převrácení unést svoji váhu, aniž by se střecha zbortila.

Spaní za minutu

Autohome pro MINI Countryman má vzpěry. Proto člověk nemusí k postavení stanu používat klíč, jak bývá u expedičních stanů zvykem. Jednoduše odjistí tři pojišťovací přezky (dvě vepředu a jednu vzadu) a stan se mu před očima postaví sám. Prostor na výšku uvnitř dosahuje bez šesti centimetrů jednoho metru, což v praxi znamená, že se uvnitř pohodlně člověk posadí.

Obrovskou výhodou stanu je možnost nechat v něm i ve složené variantě skládací schůdky, spacáky, polštářky i LED světlo. Všechno bez problémů pojme, čímž na výlety ušetříte místo v zavazadlovém prostoru. Ani složení stanu nijak nekomplikuje odjezd.

Stačí uvnitř dobře rozložit ponechané vybavení a stáhnout stan za lanové úchyty. Operaci trochu komplikuje nutnost občas pomáhat látce pod schránku. A za dvě minutky je auto připravené pro jízdu za dalším dobrodružstvím. Jen nesmí člověk zapomenout stan zajistit přezkami, aby se při jízdě neotevřel.

Ostrá stylovka

Pod stanem jezdí 190 koní zabalených do atraktivního designového kabátu v podobě MINI Cooper SD All4. Na své kompaktní rozměry je uvnitř překvapivě velké. A hlavně designově dotažené do nejmenších detailů. Třeba kožené prošité sedačky lahodí oku a svědčí tělu. Interiéru vládnou kulaté prvky odkazující na designový jazyk původního MINI Cooperu.

Diesel s objemem dva litry nabízí velmi dobrý výkon i akceleraci a je velmi kultivovaný. Podobně jako práce osmistupňové manuální převodovky. Nezklame ani tvrdší sportovní podvozek s dostatečnou dávkou komfortu. Na techniku BMW je prostě spoleh, co se týká jízdních zážitků. A když k tomu člověk přidá zážitky v přírodě s autostanem, tak ty peníze za to rozhodně stojí.

Základní technické údaje MINI Countryman SD All4

Motor: vznětový čtyřválec

Objem: 1995 cm³

Výkon: 140 kW (190 k)

Točivý moment: 400 Nm

Rychlost: 218 km/h

Zrychlení 0–100 km/h: 7,4 s

Spotřeba (město/mimo město/kombinovaná): 5,5/4,7/5,0

Pohotovostní hmotnost: 1610 kg

Rozměry: 4299 x 1822 x 1557 mm

Rozvor: 2670 mm

Objem zavazadlového prostoru: 450 l / 1390 l