Tmavý režim u Google a Gmail – jak vypnout

Google začal zavádět tmavý režim pro svou aplikaci Gmail na zařízeních Android a iOS. Pokud již používáte systém Android 10 nebo iOS 13 a máte zapnutý tmavý režim v systému, Google říká, že se aplikace automaticky přizpůsobí.

Tmavý režim se navíc aktivuje i v případě, pokud používáte smartphone Pixel nastavený v úsporném režimu baterie. Pokud používáte starší verzi Androidu nebo iOS, budete se muset proklikat nastavením

Chcete-li se podívat, zda máte již tmavý režim k dispozici. Otevřete si aplikace Gmail a klikněte na Nastavení, kde uvidíte novou možnost, v jejímž rámci lze tmavý režim vypnout.

Pokud tuto funkci nevidíte, nebojte se. Google ve své tiskové zprávě uvádí, že tmavý režim Vám bude k dispozici po dobu „prodlouženého zavádění“ v systému Android a iOS po dobu 15 dnů nebo déle. Pokud tuto funkci tedy ještě nemáte, tak chvíli počkejte.

Stále více aplikací přidává tmavý režim. Několik populárních aplikací Google nedávno získalo podporu této funkce. Google Fit přidal tuto funkci minulý měsíc pro uživatele Android i iOS, zatímco funkce v kalendáři a Google Keep je v současné době omezena pouze pro Android. Je zajímavé, že hlavní aplikace Google ani Mapy Google zatím nemají tuto funkci k dispozici.