X-Trail – Nejžádanější SUV na světě vylepšeno

S více než 766 000 celosvětově prodanými kusy se řadí Nissan X-Trail mezi nejúspěšnější současná globální auta. Přes 55 % majitelů tohoto SUV jsou aktivní rodiny a výrobce tvrdí, že inovace provádí na základě zpětné vazby od svých klientů. My jsme v Rakousku měli možnost mezi prvními poznat modernizovaný X-Trail s pohonem všech kol i jeho inovace. 

Auto se nebojí ušpinit

Co je nového?

Vzadu najdete nový nárazník

Decentní úpravy zaznamenal především exteriér, přední část se může pochlubit adaptivními Bi-LED světly a novým předním nárazníkem. Na první pohled neznatelné, ale přepracované zadní LED světlomety, autu dodají modernější vzhled. Barevnou paletu rozšířily hned čtyři nové perletě, a to modrá, červená, oranžová a hnědá. Zavazadlový prostor nabyl na objemu v pětimístném provedení na 565 litrů. Samotné dveře zavazadelníku jsou nově vybaveny senzorem pro bezkontaktní otevírání, kdy mávnutím nohy pod nárazníkem tento systém aktivujete. V přední masce se pod logem výrobce ukrývá radar pro detekci chodců pro případ nutnosti automatického nouzového brzdění.

Autopilot už brzy

SUV je určené i mimo silnice

Technologie asistenta hlídání slepých úhlů při vyjíždění z parkovacího místa konečně dorazila i do X-Trailu. Jako třetí Nissan v řadě dostane spolu s Qashqaiem a LEAFem autonomní řízení ProPILOT. Volitelný pohon všech čtyř kol zůstal spolu s podvozkem nezměněn. Pohonné jednotky budou k dispozici tři, dvě naftové a jedna benzínová. Faceliftový X-Trail nabídne přeplňovanou benzínovou šestnáctistovku s výkonem 163 koní a naftové motory 1.6 dCi (130k) a 2.0 dCi (177k). K dispozici bude také sedmimístná varianta X-Trailu, kterou doposud volilo 40 % všech kupujících.

Dvoubarevný interiér

Dvoubarevné provedení

Neméně významné změny se děly také uvnitř auta. Kromě dvoubarevné kombinace interiéru si budete moci X-Trail objednat s černohnědým koženým čalouněním. První zmíněná dvojkombinace se nám však nelíbila na sloupku řízení, spasování působilo nedodělaně. Nissan celkově vylepšil použité materiály, aby podpořil vnitřní komfort. Nový volant dostal navíc oproti Qashqaii vyhřívání. Zadní kožená sedadla jsou nově vybavena výhřevem a hudební zážitek zajistí osm reproduktorů od renomovaného výrobce BOSE. Užitečným detailem je možnost nastavení automatického sklopení zpětných zrcátek po zamčení, což dřív nebylo možné.

Na úkor bratra

Automatická klimatizace

Vlajkové SUV Nissanu X-Trail dostal přiměřenou porci novinek. Nicméně čekali jsme, že změn bude víc. Připadá nám, že X-Trail byl v inovacích ochuzen oproti menšímu crossoveru Nissan Qashqai. Přidanou hodnotu tady hledejte ve větší prostornosti, volitelné třetí řadě sedadel a v uzamykatelném pohonu 4×4. Rádi bychom se s vámi podělili o jízdní dojmy, ovšem na jejich zveřejnění Nissan uvalil informační embargo až do srpna. Hned po jeho vypršení vám je na Vdenik.cz nabídneme.  Přidáváme i přehlednou tabulku novinek a vylepšení modelu X-Trail.

Maska výbavového stupně Tekna

Interiér Exteriér Technologie
Vylepšený infosystém Adaptivní Bi-LED světlomety Sklápění zrcátek po zamknutí
Zvětšený objem zavazadelníku Zadní LED světlomety Bezdotykový senzor zavazadelníku
Vyhřívaný volant Maska chladiče logem výrobce Nouzové brzdění s detekcí chodců
Kvalitnější materiály Přední mlhové světlomety Autohold
Čalounění palubní desky Zadní nárazník Asistent při vyjíždění z parkingu
Čalounění středového tunelu Prahy
Výhřev zadních sedadel Anténa ve tvaru žraločí ploutve
Dvoubarevné provedení Perleťové barvy
Audiosystém BOSE (8x repro)
DAB (standard každé výbavy)