X-Trail – Nejžádanější SUV na světě vylepšeno

S více než 766 000 celosvětově prodanými kusy se řadí Nissan X-Trail mezi nejúspěšnější současná globální auta. Přes 55 % majitelů tohoto SUV jsou aktivní rodiny a výrobce tvrdí, že inovace provádí na základě zpětné vazby od svých klientů. A jaká ta zpětná vazba je?

Co je nového?

Decentní úpravy zaznamenal především exteriér, přední část se může pochlubit adaptivními Bi-LED světly a novým předním nárazníkem. Na první pohled neznatelné, ale přepracované zadní LED světlomety, autu dodají modernější vzhled. Barevnou paletu rozšířily hned čtyři nové perletě, a to modrá, červená, oranžová a hnědá. Zavazadlový prostor nabyl na objemu v pětimístném provedení na 565 litrů.

Samotné dveře zavazadelníku jsou nově vybaveny senzorem pro bezkontaktní otevírání, kdy mávnutím nohy pod nárazníkem tento systém člověk aktivuje. V přední masce se pod logem výrobce ukrývá radar pro detekci chodců pro případ nutnosti automatického nouzového brzdění.

Autopilot už brzy

Technologie asistenta hlídání slepých úhlů při vyjíždění z parkovacího místa konečně dorazila i do X-Trailu. Jako třetí Nissan v řadě dostal spolu s Qashqaiem a LEAFem autonomní řízení ProPILOT. Volitelný pohon všech čtyř kol zůstal spolu s podvozkem nezměněn.

Pohonné jednotky jsou k dispozici tři, dvě naftové a jedna benzínová. Faceliftový X-Trail nabízí přeplňovanou benzínovou šestnáctistovku s výkonem 163 koní a naftové motory 1.6 dCi a 2.0 dCi. K dispozici je také sedmimístná varianta X-Trailu, kterou doposud volilo 40 % všech kupujících.

Dvoubarevný interiér

Neméně významné změny se děly také uvnitř auta. Kromě dvoubarevné kombinace interiéru si lze moci X-Trail objednat s černohnědým koženým čalouněním. Nissan celkově vylepšil použité materiály, aby podpořil vnitřní komfort. Nový volant dostal navíc oproti Qashqaii vyhřívání. 

Zadní kožená sedadla jsou nově vybavena výhřevem a hudební zážitek zajistí osm reproduktorů od renomovaného výrobce BOSE. Užitečným detailem je možnost nastavení automatického sklopení zpětných zrcátek po zamčení, což dřív nebylo možné.

Na úkor bratra

Vlajkové SUV Nissanu X-Trail dostalo přiměřenou porci novinek. Přidaná hodnota je ve větší prostornosti, volitelné třetí řadě sedadel a v uzamykatelném pohonu 4×4.

Přehledná tabulka novinek a vylepšení modelu X-Trail.

InteriérExteriérTechnologie
Vylepšený infosystémAdaptivní Bi-LED světlometySklápění zrcátek po zamknutí
Zvětšený objem zavazadelníkuZadní LED světlometyBezdotykový senzor zavazadelníku
Vyhřívaný volantMaska chladiče logem výrobceNouzové brzdění s detekcí chodců
Kvalitnější materiályPřední mlhové světlometyAutohold
Čalounění palubní deskyZadní nárazníkAsistent při vyjíždění z parkingu
Čalounění středového tuneluPrahy 
Výhřev zadních sedadelAnténa ve tvaru žraločí ploutve 
Dvoubarevné provedeníPerleťové barvy 
Audiosystém BOSE (8x repro)  
DAB (standard každé výbavy)