Na svátky dorazí 300 000 turistů, mnohé čeká šok

Na 300 000 odhadla počet zahraničních turistů, kteří během Velikonoc navštíví Českou republiku, Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Zhruba 200 000 z nich by mělo směřovat do Prahy.

Velikonoce patří podle agentury Mediafax, která zprávu tento týden vydala, spolu s obdobím Vánoc a Silvestra, v Česku k nejvytíženějšímu období z hlediska turistického ruchu vůbec.

Období Velikonoc využije pro zájezdy na prodloužený víkend nejvíce Evropanů – především Němců, Italů a Španělů. Někteří turisté – zejména Italové a Španělé – přijíždějí do ČR týden před Velikonocemi a na svátky se už vracejí domů. Němci naopak přijíždějí od čtvrtka či pátku, až do Velikonočního pondělí je jich pak všude plno.

Někteří ze zahraničních návštěvníků naší země si ale nejspíš odvezou domů šok, jako jejich předchůdci v uplynulých letech.

Příčinou každoročně se opakujícího zděšení feministek, které se dosud nesetkaly s pohanskými zvyky Středoevropanů, bývají brutální útoky na ženy vedené na veřejných místech pomlázkami.

Někteří chladně kalkulující cizinci zase nedokáží pochopit, proč za to útočníci ještě dostávají výslužku, navíc většinou v podobě destilátů. Abstinentům pak bude nejspíš do smrti vrtat hlavou, jak tu výslužku dokáží vypít a zůstat naživu.