Poškozená klientka BG Travel: Jak vysvětlím dětem, že moře neuvidí?

„Horko těžko jsem našetřila na dovolenou, žiji totiž šest let sama se svými dvěma malými dětmi, které se těšily k moři. Navíc syn by moře potřeboval kvůli zdravotním problémům.“ Takhle líčí své žážitky z letošních prázdnin jedna z účastnic diskuse na cestovatelském webu orbion.cz. Komu svěřila své peníze?

Bohužel je svěřila CK BG Travel paní Marcely Pavelkové. A tím se zařadila do party nešťastníků, kteří s touto „novou a perspektivní“ cestovkou opravdu neodjeli do Bulharska a také se z něj podle plánu nevrátili.

Paní píše o tom, že zájezd pro sebe a své děti platila hotově 2. července na pobočce cestovní kanceláře. Na vytouženou dovolenou s dětmi už neodjela. BG Travel vyhlásila 5. 7. úpadek.

Slečna na pobočce, která od ní přijímala byla prý zmatená, neuměla pořádně napsat smlouvu, „na příjmový doklad jsem se měla podepsat jako příjemce, říkali mi různé časy odletů“, píše cestovatelka, která nikam neodjela.

Maminka dvou synů píše o tom, jak hledala a po delším hledání našla přímo majitelku cestovní kanceláře, aby se dověděla správné informace. „Vysvětlovala jsem jí, že bych nerada zůstala sama s dvěma malými dětmi, bezprizorní. Řekla mi, že slečna na pobočce je nová, jinak že jsou tým odborníků, kteří dlouhá léta pracují v cestovním ruchu. Dívala se přitom do očí mně a mým dvěma malým dětem, s tím že se není čeho obávat,“ pokračuje dál.

Ani závěr příspěvku není nijak optimistický: „Já už na dovolenou se svými dětmi nepojedu, protože už nemám další peníze, synovi se ekzém také nezlepší a nejhorší je, že dětem nemůžu vysvětlit, jak to, že jsou lidé tak zlí, že my jim dali penízky, a ony moře neuvidí.“

Někteří klienti zkrachovalé cestovky BG Travel už se obrátili také přímo na občanskou iniciativu Stop krachům cestovek! Příspěvky v naší redakční poště a na různých diskusních fórech naznačují, že BG Travel by mohla patřit k cestovkám, které ve skutečnosti ovládali lidé mající za sebou už opakované „podnikatelské neúspěchy“ v oblasti cestovního ruchu. Budeme tyto informace dále prověřovat a Vás, naše čtenáře, s nimi postupně seznámíme.

Příspěvky se také jako červená nit vine volání po tom, aby ti, kdo zákazníky připravili o peníze, nesli také trestní odpovědnost. My nepochybujeme o tom, že tyto stránky navštěvují i představitelé zákona. Uvidíme, jakou práci v tomto případě odvedou!