Akvila Travel končí kvůli tržbám. Propadaly se jí od roku 2012

Ještě v roce 2012 měla olomoucká cestovní kancelář Akvila Travel tržby čtvrt miliardy korun, od letošního února je v insolvenci a dluží víc, než 16 milionů. Řecko bylo jednou z hlavních oblastí, na které se CK Akvila Travel zaměřovala.

Podle údajů, které uvádí cestovní kancelář Akvila Travel, lze její skóre za poslední roky vyjádřit čísly 250 – 180 – 90. Právě tak totiž dopadly její tržby v letech 2012; 2013 a 2015. V milionech korun, samozřejmě. S odkazem na ČTK to uvedl Denik.cz.

Pokles tržeb v minulém roce byl příčinou toho, že se cestovní kanceláři nepodařilo pro letošní rok uzavřít povinné pojištění proti úpadku. „K uzavření pojistné smlouvy proti úpadku nedošlo právě v důsledku nemožnosti splnění pojistných podmínek, tedy zaplacení pojistného a složení požadované kauce,“ uvedla jednatelka Helena Počová. Kvůli tomu kancelář přestala od 18. ledna nabízet služby cestovní kanceláře.

Polovina dluhů Akvila Travel je vůči zahraničním subjektům, asi sedm milionů dluží firma svým společníkům a dalším lidem, kteří jí půjčili peníze. Několik set tisíc korun dluží také dalším prodejcům zájezdů.

Zákazníci, kteří si u firmy loni koupili zájezd, se mohou obrátit na pojišťovnu Uniqa, u které byla kancelář proti úpadku pojištěna do konce roku 2015. Původní majitel Akvila Travel, společnost Tvarbet z Hodonína také cestovní kancelář KM Travel s jedenácti pobočkami na Moravě.