Akvila Travel v úpadku

Soud tento týden rozhodl o úpadku cestovní kanceláře Akvila Travel. O tom, jak úpadek vyřešit, budou věřitelé rozhodovat v červenci. Po její činnosti, druhdy úspěšné, zbývají dluhy přes 16 milionů korun.

Řecko bylo jednou z hlavních oblastí, na které se Akvila Travel zaměřovala.

Ani členství v asociaci nechrání před špatným vývojem podnikání. CK Akvila Travel je toho dalším, příkladem. Když v roce 2012 utržila cestovní kancelář Akvila Travel čtvrt miliardy korun, jen málokoho by napadlo, že za čtyři roky po ní zbydou jen dluhy.

První varovný signál dostala přitom „cestovka“ hned v dalším roce, kdy se jí počítadlo tržeb zastavilo na čísle 180 milionů. To ovšem bylo ještě pořád o 90 milionů více, než byl výsledek roku 2015.

Od 18. ledna letošního roku už kancelář neposkytuje služby „cestovky“, protože se jí nepovedlo uzavřít pojištění proti úpadku. Od středy tohoto týdne je Akvila Travel rozhodnutím soudu v úpadku. Uvedl to server iDnes.cz s odvoláním na ČTK.

V lednu letošního roku cestovka nejenže přestala poskytovat služby, ale také změnila majitele. Od společnosti Tvarbet Moravia ji získal bulharský podnikatel Shefki Yumer. Tvarbet nadále vlastní cestovní kancelář KM Travel s jedenácti pobočkami na Moravě.