Dovolená v Řecku letos vede nejen u Čechů

dovolena_recko

Zájem lidí o dovolenou u moře a v bezpečí Evropy neopadává. A protože miliony turistů, které dřív mířily do severní Afriky, nebo do Turecka se už nemůžou vejít do klasických středomořských letovisek na severní straně Středozemního moře, přicházejí na řadu lokality dosud méně navštěvované. Ji několik let z toho těží Bulharsko, letos přišla řada i na zatím méně frekventované řecké ostrovy.

Jedna z pláží na ostrově Lesbos. Tomu se zatím, kvůli migrantům, zájem turistů spíše vyhýbá.

Podle informací českých cestovních kanceláří je Řecko na špičce prodeje letošních dovolených. Mezi nejprodávanějšími destinacemi je i ve Francii, Británii či Německu, Švédsku, nebo Dánsku. Pro ekonomickými problémy dlouhodobě sužovanou zemi to je jedna z mála pozitivních zpráv.

Odhady, které prezentoval řecký velvyslanec Efthymios Efthymiades, předpokládají letos 30 milionů turistů, tedy téměř třikrát víc, než je tamních obyvatel.

Na pořad turistického zájmu se tak dostávají zatím méně navštěvované lokality. Například podle největší české cestovní agentury Invia je tento trend patrný na ostrově Kefalonia, kam agentura letos vyšle třikrát více lidí, než v předchozím roce.

Na ostrov Samos poletí dokonce pětkrát víc a na Kos šestkrát víc návštěvníků. Řekové sami hlásí růst zájmu o Kykladské souostroví, kde přímo zmiňují ostrovy Paros a Milos. Ten má 70 pláží, většinu z nich oceněnou modrou vlajkou kvality.

„Nabídka na dovolenou v Řecku v kvalitních hotelích a penzionech bude podle odborníků letos vyprodána ještě před hlavní sezonou. Obsazenost řeckých hotelů a penzionů přes české touroperátory byla s příchodem jara o 25 až 30 procent vyšší než v roce 2016. V tuto chvíli je ještě z čeho vybírat,“ uvedl na serveru Prvnizpravy Dimitrios Lambrou, představitel jedné z největších cestovních kanceláří VTT.