OBRAZEM: Akce „KRAB“ byla úspěšná, TOXI tým zabodoval a odhalil pěstírnu marihuany : Zprávy Teplice

Podle zjištěných informací návykovou látku nejen prodávali za peníze, ale také někdy směnili za protislužbu, například opravu elektroniky a jindy dostal koncový uživatel drogu jako dárek zdarma. Muž se policistům doznal, že marihuanu prodával od konce roku 2017 desítkám lidí a ve výslechu také uvedl, že si prodejem chtěl vyřešit finanční problémy.

Mladší z žen se k prodeji také doznala, avšak distribuci zajišťovala v mnohem menší míře. Starší žena k prodeji přišla takzvaně jako slepá k houslím. Muž jí o pomoc měl požádat a ona mu v ojedinělých případech měla vyhovět.

Bez ohledu na to, kolikrát prodali či darovali marihuanu, sdělili kriminalisté všem třem obvinění ze stejného trestného činu. Nyní jim hrozí až pět let odnětí svobody za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Další v pořadí byla akces názvem „Roubenka“. V tomto případě kriminalisté kladou za vinu 43letému muži nejen distribuci marihuany, ale také její pěstování. Strážci zákona nashromáždili informace o tom, že muž měl pěstovat rostliny konopí nejméně od června roku 2017.

Svojí činnost měl provádět poměrně sofistikovaným způsobem, a to ve speciálně upravené místnosti. Kriminalisté domovní prohlídkou zajistili větší množství sušiny, 41 kusů rostlin o výšce 70 cm a 50 kusů sazenic konopí. Tím se jim podařilo zhatit další činnost pěstírny. Provinilý muž měl marihuanu ne jen prodávat, ale také poskytovat zdarma za protislužbu.

Co ho vedlo k jeho činnostem, však do výslechu policistům sdělit nechtěl. Stejně jako v předešlém případě i jemu kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Soud by ho mohl poslat do vězení až na pět let.