KlokTex pomáhá dětem z teplického Klokánku splnit si sen o minibusu

kloktex_pomaha_detem

Finančně ji podpořil i duchcovský projekt KlokTex. „V rámci této sbírky přispějeme Klokánku Teplice částkou 20 tisíc korun,“ uvedla Pavlína Klementová, jednatelka společnosti za charitativním projektem KlokTex.cz   

Princip spočívá v tom, že do kontejnerů s logem klokana, které KlokTex rozmísťuje po celé České republice, mohou lidé odevzdávat nepotřebné oblečení, boty či hračky v zachovalém stavu a pomoci tak dobré věci.

„Nejlepší odevzdaný materiál putuje dětem do Klokánků, navíc z každého kilogramu sesbíraného materiálu  přispíváme jednou korunou na transparentní účet Fondu ohrožených dětí. Díky lidem, kteří využívají kontejnery, jsme za dobu existence našeho projektu už Klokánky podpořili částkou přesahující milion korun,“ říká Klementová.

I během sobotní  akce v Teplicích lidé přiváželi do připraveného kontejneru věci v takové míře, že bylo třeba ho třikrát vyprázdnit. Děti dárců si zde mohly vyrobit vánoční přání, vyfotit se s čertem a anděly či s plyšovým klokanem, symbolem Fondu ohrožených dětí. Jeho zařízení  fungují už na patnácti místech České republiky a mají celkovou kapacitu 322 míst.

Děti v nich dostanou péči, která je alternativou ústavního umístění, jenže finanční podpora Klokánků ze strany státu je nedostačující. I proto vznikl projekt KlokTex,  který patří k nejvýznamnější dárcům Fondu ohrožených dětí.