POZVÁNKA: 41. ročník Zahrady Čech byl zahájen

zahrada_cech

Zahájení letošního ročníku s podtitulem Oděna do darů přírody patřilo právě oceněným výrobcům a předání certifikátů výhercům, kteří se utkali o značku Regionální potravina Ústeckého kraje a Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče. Zahrada Čech je i v letošním roce zapojena do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Certifikáty vítězům předal náměstek ministra zemědělství Pavel Sekáč, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, litoměřický starosta Ladislav Chlupáč, radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová a další významní hosté. O značky se letos ucházelo hned 455 výrobků. O loga se soutěžilo hned ve čtrnácti kategoriích. Všechny oceněné výrobky byly tradičně k zakoupení přímo v místě výstaviště.

 „Jako každý rok bych rád vyjádřil velké poděkování organizátorům výstavy, a věřím, že tato tradice bude nadále zachovaná. Samozřejmě poděkování patří hlavně českým zemědělcům a potravinářům za jejich vynikající kvalitní výrobky, které pro naše občany dokáží vyrobit a vypěstovat,“ uvedl na závěr předávání cen hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.