BÍLINA: Systém plateb za parkování bude v centru města sjednocený

Nově bude systém sjednocen s platbami na Žižkově náměstí a bude korespondovat také se způsobem parkování v přilehlých ulicích. V centru města, tedy na Mírovém náměstí, Žižkovo náměstí a ulicích Želivského a Seifertova bude první půlhodina parkování zdarma.

Na obou náměstích si i přesto budou muset řidiči vytisknout parkovací lístek. V ulicích Želivského a Seifertova je už nyní doba parkování omezená právě půl hodinou a řidiči musejí použít parkovací hodiny.

Na Mírovém a Žižkově náměstí bude stát první placená hodina 10 korun, druhá a další započatá pak 20 korun. Platby budou probíhat v automatech po okrajích náměstí. Vytištěný lístek musejí řidiči umístit viditelně za čelní sklo auta. 

Rezidenti nebo podnikatelé si mohou zakoupit parkovací kartu. Pro rezidenty stojí na rok 1210 korun pro jedno auto, 3630 korun pro druhé. Podnikatelé, kteří mají obchod nebo provozovnu na náměstí nebo v přilehlých ulicích, zaplatí ročně za jedno auto 2500 korun, za dvě pak 7500 korun. Více informací je možné získat na Městských technických službách Bílina, které parkoviště provozují.