Start již sedmnáctého ročníku Čáslavského duatlonu

Čáslav – Celkem třicet sedm sportovců (z toho sedm žen) se dostavilo v neděli 12. září na start již sedmnáctého ročníku Čáslavského duatlonu, pořádaného i letos TT TJ Slavoj Čáslav.

Celkem devět kilometrů běhu (resp. šest v případě trasy pro ženy) a pětadvacet kilometrů jízdy na kole čekalo každého, kdo se chtěl úspěšně dostat až do cíle. Příjemné počasí pomáhalo závodníkům jak na běžecké trati v lesoparku Vodranty, tak i v cyklistické části závodu, který mohli sledovat kromě Čáslavských i obyvatelé Štrampouchu, Šebestěnic, Zbýšova, Hraběšína, Chedrbí či Krchleb, tedy obcí, jejichž katastry vedla vytyčená trasa závodu.  

Vítěze letošního klání se vodrantský stadion dočkal již jednu hodinu, dvanáct minut a čtyřicet šest sekund po zaznění startovního signálu. Stal se jím David Kuchařík z Moravských Budějovic, který přijel do cíle o 21 sekund dříve, než v pořadí druhý Petr Minařík ze Zlína a o více než půl minuty před Ladislavem Dvořákem z Ekol Týmu. Michal Málek, domácí závodník v hlavní kategorii, skončil na pěkném šestém místě.