Kuřecí plátek zapečený se sýrem a slaninou – nejlepší recept

Tento jednoduchý recept na kuřecí plátek zapečený se sýrem a slaninou je výbornou volbou pro rychlou a chutnou večeři. Můžete ho podávat s bramborovou kaší, šťouchanými bramborami, rýží nebo oblíbenou zeleninou. Buďte si jisti, že si pochutnáte na výborné kombinaci kuřecího masa, slaniny a rozpečeného sýra.

Kuřecí plátek patří mezi oblíbené pokrmy pro svou rychlou a snadnou přípravu. Ale co když chcete dosáhnout dokonale zlatavé kůrky a šťavnatého masa zároveň? Kombinace tepelné úpravy na pánvi a následné dopečení v troubě je odpovědí.

Když jde o vytváření lahodných pokrmů, není nic lepšího než kombinovat různé chutě a textury. Jednou z takových úžasných kombinací je spojení kuřecího plátku, slaniny a sýra.

Slanina je bezpochyby výjimečnou přísadou pro zapečené pokrmy. Její slanost a křupavost se skvěle hodí do mnoha různých receptů. Experimentujte s různými způsoby přípravy a objevte, jak křupavá slanina může obohatit chuť vašich oblíbených zapečených jídel.

Zapečené pokrmy jsou oblíbené po celém světě a nachází se ve mnoha kuchyních, od italských lasagní po francouzský gratin. Co mají společného? Sýr! Sýr je klíčovým prvkem mnoha těchto pokrmů a může zahrnovat různé druhy, jako je mozzarella, cheddar, parmazán, nebo dokonce kozí sýr, záleží na vašich preferencích.

Ingredience na kuřecí plátek zapečený se sýrem a slaninou

 • 4 kuřecí řízky
 • 200 g sýru nivy
 • 300 g sýru eidamu
 • 300 g anglické slaniny
 • plnotučná hořčice
 • sůl
 • čerstvě mletý černý pepř
 • alobal

Postup na kuřecí plátek zapečený se sýrem a slaninou

 1. Kuřecí řízky nařízneme tak, aby vznikl co největší plátek masa, který lehce naklepeme, posolíme, opepříme a potřeme mírně hořčicí. Zprudka osmahneme na pánvi.
 2. Osmahnuté maso přendáme na alobal, na maso dáme plátek slaniny, poklademe plátky nivy, opět překryjeme plátky anglické slaniny a zasypeme vydatně strouhaným eidamem. Alobal mírně ohneme, aby nevytekla šťáva, ale neuzavřeme úplně.
 3. Dáme zapéct do trouby na 30 – 40 min.
 4. Podáváme s vařenými bramborami a zeleninovou oblohou. Příprava je poměrně rychlá a hodí se na slavnostní oběd pro více osob.

Tento recept na zapečený kuřecí plátek se sýrem a slaninou je jistým způsobem, jak udělat dojem na své hosty nebo si dopřát výjimečný domácí pokrm. Jeho bohatá chuť a konzistence udělají radost každému, kdo ho ochutná.