Na Teplicku přibývá opilých a zdrogovaných řidičů

Policisté na Teplicku se poslední dobou stále častěji setkávají s řidiči, kteří nerespektují zákony a sedají si za volant pod vlivem alkoholu, nebo drog. Jen od minulého pátku do neděle policisté při běžných silničních kontrolách přistihli hned deset nezodpovědných lidí, kteří porušili platnou legislativu a řídili, ačkoliv byla jejich pozornost negativně ovlivněna.

„V pátek po půlnoci byl za volantem přistižen 37letý muž, který byl pod vlivem pervitinu a ačkoliv mu byla po provedení všech nezbytných úkonů další jízda zakázána, ještě týž den odpoledne opět řídil osobní auto a drogový test měl znovu pozitivní. Během víkendu pak policisté kontrolovali další dva muže, kteří řídili, i když byli pod vlivem pervitinu, další teprve 19letý řidič měl pozitivní test na látky ze skupiny kanabinoidů,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Dalších šest osob bylo při řízení ovlivněno alkoholem, ve dvou případech byla dechovou zkouškou zjištěna hladina alkoholu pod jedno promile a jednání těchto řidičů bude projednáno ve správním řízení jako přestupek. Další čtyři osoby „nadýchaly“ přes jedno promile a jejich jednání bylo kvalifikováno jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který trestní zákoník stanoví až roční trest odnětí svobody.

„Alkohol stál i za dopravní nehodou, ke které došlo v sobotu v noci u obce Kateřina. Třicetiletý muž nerespektoval na výzvy policistů k zastavení vozidla a snažil se hlídce ujet. V prudké levotočivé zatáčce pak nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do plotu, přitom se auto převrátilo na bok.

Kromě řidiče byli zraněni také všichni tři spolujezdci ve věku od 22 do 28 let, kteří riskovali a sedli si do vozidla řízeného podnapilým mužem. Tomu policisté při dechové zkoušce naměřili přes 2,3 promile, kromě toho, že přijde i řidičský průkaz, mu za nehodu spáchanou pod vlivem alkoholu hrozí až tříleté vězení,“ řekl Vítek.

Vzhledem k množícím se případům podobných hazardérů, kteří jsou nebezpeční jak sobě, tak i ostatním účastníkům silničního provozu, chtějí policisté ještě více zintenzivnit kontroly v dopravě.