Naložený kamion se zaryl do chodníku

Kuriozní podívaná se naskytla řidičům, kteří v pondělí odpoledne vjížděli do Kutné Hory ve směru od Zásmuk. Kamion se zde doslova zaryl do chodníku.

Kutná Hora – Na hlavním tahu z města na Přítoky, v úseku od bývalých vojenských kasáren k nemocnici, se opravuje vozovka. Průjezdný je pouze jeden jízdní pruh a dopravu řídí semafory. Bohužel světelná signalizace asi nefungovala tak dobře, jak by měla. Tuto variantu také připustil majitel odtahové služby Jürgen Paul Boss. „Mezi semafory není dostatečná časová prodleva a šoférovi se stalo, že se proti němu rozjel jiný kamion,“ uvedl Boss. Řidič vjel na chodník, aby uvolnil cestu už protijedoucím vozidlům. S plně naloženým vozem se propadl na chodníku jen několik metrů od místa, kde už byly motoristům k dispozici oba jízdní pruhy. Stačilo tedy několik vteřin a trasu by projel normálně. „Šofér měl uvažovat. Mohl počkat třeba, až auta vycouvají, a pak to dojet. Prostě vymyslel, že najede na chodník a to byla chyba,“ pokračoval Boss.

Uvězněné vozidlo bylo v době nehody naložené a jeho hmotnost odhadl Boss na zhruba 40 tun. „Chodník je konstruovaný na 1500 až 2000 kil a mohla by po něm projet třeba nějaká multikára, ale ne těžké soupravy,“ doplnil Boss.