Naložený kamion se zaryl do chodníku

Kuriozní podívaná se naskytla řidičům, kteří v pondělí odpoledne vjížděli do Kutné Hory ve směru od Zásmuk. Kamion se zde doslova zaryl do chodníku.

Na hlavním tahu z města na Přítoky, v úseku od bývalých vojenských kasáren k nemocnici, se opravuje vozovka. Průjezdný je pouze jeden jízdní pruh a dopravu řídí semafory. Bohužel světelná signalizace asi nefungovala tak dobře, jak by měla.

Tuto variantu také připustil majitel odtahové služby Jürgen Paul Boss. Mezi semafory není dostatečná časová prodleva a šoférovi se stalo, že se proti němu rozjel jiný kamion. Řidič vjel na chodník, aby uvolnil cestu už protijedoucím vozidlům.

S plně naloženým vozem se propadl na chodníku jen několik metrů od místa, kde už byly motoristům k dispozici oba jízdní pruhy. Stačilo tedy několik vteřin a trasu by projel normálně. Kdyby šofér uvažoval, mohl třeba počkat až auta vycouvají, a pak to dojet.

Prostě vymyslel, že najede na chodník, a to byla chyba. Uvězněné vozidlo bylo v době nehody naložené a jeho hmotnost odhadl Boss na zhruba 40 tun. Chodník je konstruovaný na 1500 až 2000 kil a mohla by po něm projet třeba nějaká multikára, ale ne těžké soupravy.