Nejvýhodnější půjčka – kalkulačka a jak vybrat

Pro mnoho lidí jsou půjčky nezbytnou součástí jejich života. Poskytují jim kapitál, který potřebují k nákupu věcí nebo k pokrytí výdajů, na které jejich současné příjmy nestačí. V takové chvíli je dobré vědět, jaká je nejvýhodnější půjčka.

Půjčka může být skvělým způsobem, jak financovat nákup dražších věcí, jako jsou automobily nebo nemovitosti. Ne každý má totiž našetřeno tolik, aby si tyto věci pořídil z vlastní kapsy.

Vzít si půjčku je však velké rozhodnutí, které je potřeba provést s rozmyslem a s jasnou představou o nákladech a rizicích s tím spojených. Člověk by se vždy měl snažit najít tu nejlepší půjčku, aby si nezadělal na zbytečné problémy.

Jaká je nejlepší půjčka? A jaká je nejvýhodnější půjčka? Odpovědi nejen na tyto otázky přináší následující článek.

Nejlepší půjčky – bankovní, či nebankovní?

Když si člověk chce vzít půjčku, stojí před základním rozhodnutím. Bankovní, nebo nebankovní? Která půjčka je nejlepší?

Bankovní půjčky obvykle mají nižší úrokové sazby. To znamená, že lze ušetřit peníze za splátky úroků a dlužník tak může použít peníze na jiné účely. Bankovní půjčky jsou také obecně považovány za bezpečnější, protože banky jsou pod dohledem ČNB.

Bankovní půjčky mají transparentní podmínky, možnost odkladu splátek i nižší sankce při nesplácení. Na druhou stranu mají přísnější podmínky pro získání a náročnější schvalovací proces.

Nebankovní půjčky volí zejména ti, kdo na bankovní půjčku nedosáhnou. Půjčky nebankovních poskytovatelů mívají mnohem mírnější podmínky, lze je získat téměř obratem a s velkou pravděpodobností je dostanou i ti, jejichž bonita není dokonalá.

Výhody nebankovní půjčky jsou však vyváženy vyšší úrokovou sazbou a RPSN. Nebankovní půjčky tak většinou bývají dražší než půjčky bankovní.

Na poli nebankovních půjček se také pohybuje mnoho pochybných společností, kterým je lepší se vyhnout. Vždy je důležité si ověřit, zda má daná společnost licenci ČNB a jaké s ní mají jiní lidé zkušenosti.

Prověřenou a bezpečnou půjčkou je např. Simple půjčka nebo Cofidis půjčka. Pokud o dané půjčce nelze nic najít, pak je lepší se poohlédnout jinde.

Je tedy zřejmé, že oba typy půjček mají své výhody i nevýhody a jednoznačně nelze říci, jaké jsou nejlepší půjčky.

Ti, kteří potřebují rychlé financování, mohou zvážit nebankovní půjčku, zatímco ti, kterým jde spíše o bezpečnost a spolehlivost, se mohou rozhodnout pro bankovní půjčku.

Pro někoho tedy mohou být nejlepší půjčky bankovní, pro jiného nebankovní. Vždy je potřeba zvážit své možnosti a potřeby.

Jak najít nejlepší půjčku?

Hledání nejlepší půjčky se může zdát jako náročný úkol. Množství věřitelů, typů půjček a podmínek může nejednomu člověku zamotat hlavu. Díky několika tipům však lze najít tu nejlepší půjčku pro své potřeby.

Nejprve je potřeba si udělat průzkum trhu. Různí věřitelé mají různé úrokové sazby, poplatky a podmínky splácení. Všechny tyto faktory je nutné porovnat, aby zájemce získal tu nejlepší půjčku.

S průzkumem a porovnáním sazeb pomůže kalkulačka nejvýhodnější půjčky.

Za druhé je třeba hledat věřitele, kteří nabízejí flexibilní podmínky splácení. Někteří věřitelé mohou také nabízet speciální akce, jako je snížení úrokové sazby nebo odpuštění či posunutí splátky apod.

Za třetí si každý musí zvážit své možnosti. Měl by si být jistý, že zvládne splácet půjčku včas, že rozumí podmínkám půjčky, včetně doby splácení a případných poplatků spojených s půjčkou. Kalkulačka úvěru vypočítá výši splátky i jakou částku dlužník celkově zaplatí.

Díky kalkulačce úvěru žadatel předem zjistí, jestli na půjčku má. Zároveň může získat nejvýhodnější a nejlepší úvěr.

Najít nejvýhodnější půjčku nemusí být složité. S trochou průzkumu a pečlivým zvážením svého rozpočtu a potřeb může každý najít půjčku, která mu bude vyhovovat.

Nejlepší nebankovní půjčka

Kdo nechce nebo nemůže jít pro půjčku do banky, musí se obrátit na nebankovní věřitele. Nebankovní půjčky bývají flexibilnější a přístupnější než tradiční bankovní půjčky.

Nebankovní věřitelé nabízejí celou řadu úvěrových produktů, které mohou uspokojit potřeby téměř každého dlužníka. Tyto půjčky mají často pružnější podmínky než tradiční bankovní půjčky. Proto jsou atraktivní zejména pro dlužníky s ne zcela dokonalou úvěrovou minulostí.

Nebankovní věřitelé jsou často ochotnější spolupracovat s dlužníky, kterým byla bankovní půjčka zamítnuta.

Jednou z možností nejlepší nebankovní půjčky je peer-to-peer půjčka, zkratkou P2P. Peer-to-peer půjčky jsou známé jako půjčky, kdy lidé půjčují lidem. Investoři jsou s dlužníky propojeni prostřednictvím online platforem.

Funguje to tak, že platforma zprostředkovávající P2P půjčky si žadatele o půjčku prověří stejně, jako to dělá banka. Následně mu přidělí tzv. rating, který uvádí pravděpodobnost jeho schopnosti půjčku splatit.

Investoři pak sami žadateli nabízejí, za jaký úrok mu jsou ochotni půjčit. Žadatel může jejich nabídku přijmout, nebo odmítnout.

Průkopníkem v oblasti P2P půjček u nás byla půjčka Zonky spadající pod finanční skupinu PPF. Půjčit si od lidí je možné na cokoliv, odkudkoliv a s nízkými poplatky. Půjčku Zonky lze kdykoliv a zdarma splatit dřív. Nejen z těchto důvodů jsou Zonky recenze vesměs pozitivní.

Nej půjčka

Kdo hledá „nej půjčku“, měl by se zaměřit na výši RPSN. Ta je tím nejdůležitějším ukazatelem na cestě k nej půjčce.

Důležitou roli hraje také doba splatnosti, úroková sazba, rychlost schválení úvěru nebo flexibilita půjčky. Podobné bonusy mohou udělat nej půjčku i z na první pohled dražší nabídky.

Nej půjčka je pro každého jiná, protože každý má jiné požadavky. Obecně platí, že nej půjčka je taková, kterou člověk zvládne hravě splácet

Nejlepší nebankovní půjčka bez registru

Kdo má záznam v registru dlužníků, patří mezi tzv. rizikové klienty. Na bankovní půjčku nedosáhne. U některých nebankovních společností však lze získat i půjčky, u kterých není zápis v registrech překážkou k poskytnutí půjčky.

Kde hledat nejlepší nebankovní půjčku bez registru? Nejdříve je nutné uvést, že půjčky bez registru jsou obvykle jen nízké, krátkodobé a i docela drahé.

Pouze výjimečně se dají sehnat půjčky bez registru a bez ručení do 50 000 Kč. Spíše se jedná o půjčky v řádech tisíců korun. Pokud si klient u dané společnosti půjčuje poprvé, pak lze za nejlepší nebankovní půjčku bez registru označit první půjčku zdarma. U ní se totiž neplatí žádné úroky, pokud klient vrátí peníze včas.

U krátkodobých i dlouhodobých půjček bez registru je potřeba si dávat pozor na pochybné nabídky půjček od soukromých osob nebo půjček na směnku.

Ačkoliv se registry u tohoto typu půjček nezkoumají, rozhodně je nelze označit za nejlepší nebankovní půjčky bez registru. Často jde o podvod, případně jsou u nich mimořádně nevýhodné podmínky.

Je nutné si uvědomit, že i nebankovní společnost má dnes povinnost do registru dlužníků nahlížet. Proto solidní nebankovka nejlepší nebankovní půjčku bez registru neposkytne.

Podle individuálního posouzení může půjčku bez registru poskytnout, ovšem zpravidla to bude s vyšším úrokem.

Nejvýhodnější půjčka vs. nejvýhodnější úvěr

Měl by zájemce o půjčku raději hledat nejvýhodnější půjčku, nebo nejvýhodnější úvěr? Jaký je mezi těmito produkty rozdíl?

Rozdíl mezi půjčkou a úvěrem je z právního hlediska v předmětu půjčky a úvěru. Předmětem úvěru jsou pouze peníze, přičemž úvěr definuje zákon o spotřebitelském úvěru. Úvěr může poskytovat pouze subjekt s podnikatelským oprávněním, třeba banka.

Zatímco předmětem půjčky (podle zákona zápůjčky) může být jakákoliv hmotná věc. Co jsou půjčky, upravuje občanský zákoník. Půjčku může poskytnout kdokoliv, protože se nemusí jednat pouze o půjčování peněz.

Pokud si však jde člověk do banky či jiné instituce půjčit peníze, není mezi půjčkou a úvěrem de facto žádný rozdíl. V obou případech dostane peníze za domluvených podmínek.

Jde-li tedy o peníze, pak je jedno, jestli člověk hledá nejvýhodnější půjčku, nebo nejvýhodnější úvěr. S nalezením nejvýhodnějšího produktu pomůže úvěrová kalkulačka.

Nejrychlejší půjčka

Nejrychlejší půjčka je poskytována nebankovními společnostmi. Jejich schvalovací procesy nejsou tak přísné a podmínky jsou poměrně benevolentní. Celý proces probíhá online, proto je velmi rychlý.

Žádné složité papírování. Mnohdy stačí jen doklad totožnosti. Na druhou stranu člověk nemůže čekat, že díky nejrychlejší půjčce dostane statisíce. Minimální prověřování je totiž vykoupeno tím, že lze žádat jen o menší částky.

Nejrychlejší půjčku lze tedy označit jako mikropůjčku s krátkou dobou splatnosti. Pokud někdo potřebuje rychlou a menší finanční injekci, pak může hledat v pestré nabídce nebankovních společností.

Jen by si měl dobře spočítat veškeré náklady, které s nejrychlejší půjčkou souvisejí. Nemusí být totiž zrovna malé.

Nejlepší úvěr – podmínky pro získání

Získat nejlepší úvěr chce každý, kdo o něj žádá. Avšak ne každý ho opravdu získat může. Jaké jsou podmínky pro získání nejlepšího úvěru?

Obecně platí, že úvěr může získat žadatel:

  • starší 18 let
  • s občanstvím ČR nebo povolením k pobytu v ČR
  • s vlastním telefonním číslem
  • s vlastním bankovním účtem

Pokud chce ovšem získat nejlepší úvěr, musí dále mít:

  • pravidelný a doložitelný příjem
  • dobrou bonitu
  • žádný negativní záznam v registru dlužníků

Kdo výše uvedené podmínky splňuje, je na dobré cestě k získání nejlepšího úvěru.

Půjčka s nejnižším úrokem

Půjčka s nejnižším úrokem je snem každého dlužníka. Čím je úrok nižší, tím míň peněz dlužník zaplatí. Co nejnižší úrok půjčky může z dlouhodobého hlediska ušetřit značnou částku peněz.

Ovšem půjčka s nejnižším úrokem nemusí být nutně tou nejlepší půjčkou. Záleží na typu a podmínkách půjčky. Někteří věřitelé mohou například nabízet nízkou úrokovou sazbu, zároveň však ukládají poplatky a platby, které mohou zvýšit náklady na půjčku.

Pro ty, kteří hledají půjčku s nejnižším úrokem, je jednou z nejlepších možností zajištěná půjčka. Tento typ půjčky vyžaduje zajištění například autem nebo domem.

To slouží jako zástava půjčky pro případ, že by dlužník půjčku nesplácel. Obecně platí, že věřitelé nabízejí nižší úrokové sazby u zajištěných půjček, protože zástava pomáhá snížit jejich riziko.

Na druhu stranu pokud se jedná o nižší částky, neměl by nikdy dlužník na zajištění majetkem přistoupit. Mohl by totiž snadno přijít o střechu nad hlavou.

Dalším způsobem, jak získat půjčku s nejnižším úrokem, je mít dobrou bonitu. Věřitelé považují dlužníky s dobrou bonitou za méně rizikové, a proto nabízejí nižší úrokové sazby těm, kteří mají dobrou úvěrovou historii.

Nejlepší půjčka bez doložení příjmu

O půjčku bez doložení příjmů žádají ti, kdo mají malé příjmy nebo dokonce žádné. Nebo ti, kdo nedokáží své příjmy doložit. Takoví žadatelé jsou pro banku příliš rizikoví.

Poskytovatel úvěru totiž potřebuje vědět, zda má žadatel pravidelný příjem a bude moci půjčku splácet. Kdo to doložit nedokáže, musí se obrátit do nebankovního sektoru.

S nejlepším půjčkou bez doložení příjmu je to obdobné jako s nejlepší nebankovní půjčkou bez registru. Žadatel se totiž musí smířit s vyšším úrokem a kratší splatností.

Půjčka bez doložení příjmu je obvykle rychlá, malá a krátkodobá. Mívá většinou pouze měsíční splatnost a úhrada probíhá formou jediné splátky.

Při vyšších částkách věřitel často požaduje zástavu. U tohoto typu půjček je obzvlášť nutné dávat pozor na podvodníky, kteří se snaží zneužít tíživé finanční situace dlužníka.

Ze zdánlivě nejlepší půjčky bez doložení příjmu by se tak snadno mohla vyklubat noční můra.

Nejlevnější půjčka na trhu

Pokud si někdo myslí, že nejlevnější půjčka na trhu je půjčka s nejnižším úrokem, pak se mýlí. Úroková sazba je sice důležitým ukazatelem, avšak důležitější je výše RPSN.

Úroková sazba vyjadřuje, kolik procent klient přeplatí na úrocích. Jedná se v podstatě o odměnu, kterou si věřitel účtuje za půjčení peněz.

Při hledání nejvýhodnější půjčky je ovšem potřeba se zaměřit na RPSN, ve které jsou zahrnuty veškeré poplatky. Zájemce tak získá přehled o skutečné ceně úvěru.

Nejlevnější půjčka na trhu je ta s nejnižším RPSN. Půjčka s nejnižší úrokovou sazbou tak zdaleka nemusí být tou nejvýhodnější.

Nejlepší nebankovní půjčka – diskuze

Při hledání nejlepší nebankovní půjčky je v první řadě potřeba si ověřit, jestli je daná společnost solidní, má licenci ČNB a na webu má zveřejněné jasné podmínky, příp. úvěrovou kalkulačku.

Dále je dobré si přečíst diskuze nejlepších nebankovních půjček. Hodnocení jiných klientů pomůže člověku udělat si obrázek o tom, jak společnost funguje, jaké má recenze a jak je ke svým klientům vstřícná.

V diskuzích o nejlepší nebankovní půjčce se na prvních místech pravidelně objevují společnosti jako Zonky, Zaplo, Kamali nebo Home Credit.

Avšak i nejlepší půjčka od prověřených společností může nadělat spoustu problémů. Proto je nutné předem zvážit své možnosti a vzít si půjčku s rozvahou.

Nejvýhodnější půjčka – kalkulačka

Jak už bylo zmíněno, k vyhledání nejvýhodnější půjčky se doporučuje kalkulačka úvěru. Jedná se o chytrý online nástroj, který vypočte měsíční splátky úvěru, úrok i RPSN.

Díky kalkulačce bude člověk přesně vědět, kolik celkově zaplatí, a pohodlně si tak naplánujte své budoucí splátky. Kalkulačka také srovná jednotlivé nabídky a zájemce tak snadno zjistí, která půjčka je výhodná a která už méně.

Není třeba nic složitě počítat. Stačí zadat jen pár základních údajů a během chvíle je jasné, jaká půjčka je nejvýhodnější.