Půjčka na OP – ihned na účet jen na občanku

Půjčky na OP, tedy půjčky na občanský průkaz, jsou čím dál tím oblíbenější půjčky z toho důvodu, že pro jejich získání nepotřebuje zájemce nic víc než dva doklady totožnosti. Požádá, předloží doklady a získá peníze. Přesně tak by se dal jednoduše shrnout postup získání této půjčky. Kde vzít nejvýhodnější půjčku na OP?

Samozřejmě že ve skutečnosti je to o něco náročnější, nicméně i tak jde o snadnou, rychlou a velice zajímavou půjčku. Půjčky na OP existují prakticky od počátku nebankovního systému, jen se jim často říká nepatrně jinak nebo se schovávají za speciální akce, novinky a jednoduchá reklamní sdělení.

Půjčky na občanský průkaz – půjčka na občanku ihned

Půjčky na OP jsou obvykle spíše menšího charakteru, protože jde o relativně rizikovou půjčku ze strany poskytovatele. Dlužník totiž nemusí dokládat ani velikost svého příjmu, ani délku trvání zaměstnání, není potřeba ani výpis z bankovního účtu, a dokonce ani výpis z registru dlužníků.

Pro získání této půjčky zájemce opravdu potřebuje pouze občanský průkaz. Nic víc, nic míň. Peníze získá klient buď na ruku, nebo převodem na účet podle vlastní volby a svého uvážení. Půjčka se klientovi vždy přizpůsobí. V dnešním konkurenčním prostředí si skutečně lze vybírat podle svých vlastních přání.

Velmi oblíbené jsou půjčky na OP ještě dnes, půjčka na OP ihned na účet, která se dá řešit o víkendu i uprostřed noci, a samozřejmě jakákoliv další půjčka na OP s výhodným úrokem. V případě, že člověk ještě neví, kterou půjčku zvolit, může se podívat také na inzerci půjček.

Výhody půjček na občanský průkaz

Vzhledem k již zmiňovaným velmi mírným podmínkám ke schválení půjčky ji může získat skoro každý. A když se mluví o půjčce na občanský průkaz, tak je k žádosti o půjčku opravdu potřeba jen občanský průkaz.

Jaké jsou hlavní výhody půjček na OP?

Vysoká oblíbenost nebankovních půjček na OP spočívá převážně v tom, že půjčku může získat opravdu kdokoliv. Poskytovatelé cílí zejména na lidi s nepravidelným příjmem, takže se hodí jako půjčka pro nezaměstnané nebo pro lidi, kteří byli odmítnutí bankou kvůli negativnímu zápisu v registru.

Další nespornou výhodou této půjčky je rychlost schválení a následně převedení finančních prostředků. Půjčku lze sjednat online z pohodlí domova. Zájemci stačí pouze internet a webové stránky poskytovatele, kde se nachází formulář žádosti. Celý proces zařizování půjčky může trvat jen pár minut.

Půjčka na občanku je nebankovní krátkodobou půjčkou, a proto je nutné si dávat větší pozor na podmínky a na společnost, u které si chce člověk peníze půjčit. Někteří nebankovní věřitelé mají licenci od České národní banky a podléhají jistým pravidlům, ovšem může se mezi nebankovními věřiteli vyskytovat i velké množství podvodníků.

Rizika půjček na OP

Rizika těchto půjček bohužel převyšují zmíněné výhody. Vše, co poskytovatel na rozdíl od banky nepožaduje, je vykoupeno velmi vysokými úroky a RPSN. Tyto přeplatky často mnohonásobně převyšují částku samotné půjčky.

Jaké jsou další nevýhody půjček na OP?

 • vysoké poplatky sjednání úvěru
 • vysoké úroky a RPSN
 • velký počet vysokých sankcí
 • nebezpečí podvodníků a lichvářů

Vzhledem k výši úroků a RPSN, která sahá až k několika tisícům procent (jak taková procenta vypočítat?), je proto vhodné žádost o půjčku dobře promyslet. Nezaměstnané osoby, zadlužené osoby či lidé v exekuci se mohou právě díky těmto extrémním přeplatkům dostat do těžké finanční situace či osobního bankrotu.

Při sjednávání půjčky je nutno si velmi pečlivě přečíst smluvní podmínky a promyslet, zda se půjčka vyplatí. Po zřízení je potřeba dodržet všechny termíny, protože sankce za pozdní splacení jsou opět velmi vysoké.

Žadatelé si také musí dávat dobrý pozor, zda se jedná o ověřeného poskytovatele. Bohužel se mezi soukromými poskytovateli často vyskytují lichváři, kteří půjčují lidem jen v zájmu svého zisku. Zájemce by si měl vybrat vždy poskytovatele, který je férový a spolehlivý.

Půjčky na OP ještě dnes

Půjčky na OP jsou okamžitě použitelné a jejich majitelé mají ihned peníze k dispozici. Jedná se proto o půjčku na OP ihned na účet – peníze jsou vyplacené opravdu během pár minut. Nikdo nemusí nikomu nic sdělovat, nemusí dokládat účel použití. Peníze jsou jen zákazníka a co s nimi udělá, je jenom na něm.

Půjčka na občanku ihned je velmi vyhledávaná, stejně jako například půjčka bez dokládání příjmů. Pokud se člověk dostane do tíživé finanční situace, půjčka na OP ihned mu může pomoci problémy vyřešit.

V tom je tato půjčka naprosto úžasná a i to je důvod, proč je tak oblíbená. Získá ji každý velice snadno, peníze dostane rychle na ruku a může s nimi naložit podle svého uvážení a dle libosti. Nikdo klienta nebude omezovat.

Poskytovatelé půjček na OP

Půjčku na občanský průkaz nabízí široká škála poskytovatelů. Jedná se primárně o nebankovní instituce nebo o soukromé poskytovatele. V bankách takový úvěr zájemce nenajde, protože se jedná o neúčelovou půjčku bez doložení příjmů a při jejímž sjednávání poskytovatel nenahlíží do registru.

Nabídky poskytovatelů jsou různé. Toto jsou prověření poskytovatelé:

 • Zonky (5 000–1 200 000 Kč, až 120 měsíců)
 • Provident (6 000–130 000 Kč, 11–48 měsíců)
 • Profi Credit půjčka (10 000–150 000 Kč, 3–48 měsíců)
 • Prontopůjčka (10 000–100 000 Kč, 12–48 měsíců)
 • Tommy Stachi (10 000–150 000 Kč, 12–60 měsíců)
 • Express Cash (5 000–70 000 Kč, až 20 měsíců)
 • Ferratum (2 500–80 000 Kč, splatnost flexibilní)
 • Acema Credit (20 000–5 000 000 Kč, 1–20 let)

Profi Credit a ostatní poskytovatelé většinou nabízí malé půjčky či minipůjčky. Zájemce se však musí mít na pozoru, protože i drobná půjčka může způsobit velké dluhy. Nicméně v tíživé situaci si lze takovými půjčkami nejjednodušeji pomoci. Alternativní řešení mohou nabízet například půjčky na směnku a další nebankovní půjčky.

Půjčka od soukromé osoby na OP

Je také možné využít půjčku od soukromé osoby na OP, kde mohou být zase úplně jiné podmínky než u výše zmíněných nebankovních institucí. U soukromých osob je možné také využít půjčky na OP s exekucí.

Exekuce je soudně vynucené splácení dluhů. V případě, že člověk dluží peníze, ho věřitel může dát k soudu. Nejčastěji se exekuce provádí prodejem zastavené nemovitosti, srážkami ze mzdy nebo přikázáním pohledávky z účtu povinného.

Jedná se spíše o krajní možnost, jak řešit dluhy. Většinou ani věřitelé se nechtějí do soudního sporu pouštět. Jedná se o poměrně zdlouhavý proces a vždy je lepší dojít k dohodě o tom, jak bude probíhat splácení dluhů, mimosoudně.

Půjčka bez občanského průkazu

Půjčka bez OP je také jednou z možností, jak si půjčit peníze. Je důležité vědět, že občanský průkaz není jediným dokladem, kterým se dá na území České republiky dokládat totožnost.

Jsou poskytovatelé půjček, kteří požadují například dva doklady totožnosti, někteří dokonce jen jeden, a není vždy nutné, aby to byl právě občanský průkaz. Snadno se dá použít také rodný list, pas anebo řidičský průkaz.

Pokud se jedná o půjčku bez OP, je to vždy nebankovní úvěr. Protože banky občanský průkaz totožnosti vždy požadují. V bance je půjčka na číslo OP standardem. Nicméně pokud žadatel má občanský průkaz propadlý, nebo s údaji, které už nejsou aktuální, bude potřeba si zařídit nový. Kolik stojí nová občanka a jak rychle se dá vyřídit?

Na co si dát pozor u každé půjčky

Při každém úvěru je nutné, aby byl člověk obezřetný. Nejdříve by si měl každý uvědomit, zda půjčku opravdu potřebuje, a nejedná se jen o krátké náročné období, kdy je potřeba se uskromnit.

Pokud je půjčka opravdu nutná a člověk se nemůže vyhnout úvěru, měl by si řádně propočítat, jakou částku potřebuje a jaké splátky měsíčně je schopen splácet tak, aby ho to extrémně finančně nezatěžovalo, a zároveň aby splátky nebyly tak malé, že se dluhu nezbaví ještě dlouhou dobu.

U úvěru je následně nutné se zaměřit nejen na úrokovou sazbu, nýbrž i na RPSN sazbu a všechny poplatky. Někteří poskytovatelé půjček nabízí sice nízký úrok, zato ovšem požadují nejrůznější poplatky – poplatek za zřízení úvěru, poplatek za předčasné splacení úvěru, poplatek za pozdní splátku a mnohé další.