Půjčka na OP – ihned na účet jen na občanku

Půjčky na OP, tedy půjčky na občanský průkaz, jsou čím dál tím oblíbenější půjčky z toho titulu, že pro jejich získání nepotřebuje zájemce nic víc než dva doklady totožnosti. Požádá, předloží doklady a získá peníze. Tak by se dal jednoduše shrnout postup získání této půjčky.

Samozřejmě ve skutečnosti je to nepatrně náročnější, ale i tak jde o snadnou, rychlou a velice zajímavou půjčku. Půjčky na OP existují prakticky od počátku nebankovního systému, jen se jim často říká nepatrně jinak nebo se schovávají za speciální akce, novinky a jednoduché reklamní sdělení.

Parametry půjčky

Půjčky na OP jsou obvykle spíše menšího charakteru, protože jde o relativně rizikovou půjčku ze strany poskytovatele. Dlužník totiž nemusí dokládat ani velikost svého příjmu, ani délku trvání zaměstnání, není potřeba ani výpis z bankovního účtu a ani výpis z registru dlužníků.

Pro získání této půjčky opravdu potřebuje zájemce pouze občanský průkaz. Nic víc, nic míň. Peníze získá klient buď na ruku, nebo převodem na účet podle vlastní volby a svého uvážení. Půjčka se klientovi vždy přizpůsobí. V dnešním konkurenčním prostředí si skutečně lze vybírat podle svých vlastních přání.

Výhody půjček na občanský průkaz

Vzhledem k již zmiňovaným velmi mírným podmínkám ke schválení půjčky ji může získat skoro každý. A když se mluví o půjčce na občanský průkaz, tak je k žádosti o půjčku opravdu pořeba jen občanský průkaz. Jaké jsou hlavní výhody půjček na OP?

 • rychlá půjčka – vyřízení a převedení peněz do několika minut
 • rychlá online půjčka – snadné vyřízení online
 • snadný proces schvalování – žádné papírování a složitá administrativa
 • půjčka bez nahlížení do registru dlužníků
 • půjčka bez doložení příjmů
 • půjčka bez ručení majetkem
 • vysoké procento schválených žádostí
 • neúčelová půjčka

Vysoká oblíbenost nebankovních půjček na OP spočívá převážně v tom, že ji může získat opravdu kdokoliv. Poskytovatelé cílí zejména na lidi s nepravidelným příjmem nebo na lidi, kteří byli odmítnutí bankou kvůli negativnímu zápisu v registru.

Další nespornou výhodou této půjčky je rychlost schválení a následně převedení finančních prostředků. Půjčku lze sjednat online z pohodlí domova. Zájemci stačí pouze internet a webové stránky poskytovatele, kde se nachází formulář žádosti. Celý proces zařizování půjčky může trvat jen pár minut.

Rizika půjček na OP

Rizika těchto půjček bohužel převyšují zmíněné výhody. Vše, co poskytovatel na rozdíl od banky nepožaduje, je vykoupeno velmi vysokými úroky a RPSN. Tyto přeplatky často mnohonásobně převyšují částku smaotné půjčky. Jaké jsou další nevýhody půjček na OP?

 • vysoké poplatky sjednání úvěru
 • vysoké úroky a RPSN
 • velký počet vysokých sankcí
 • nebezpečí podvodníků a lichvářů

Vzhledem k výši úroků a RPSN, která sahá až k několika tisícům procent, je prot dobré žádost o půjčku dobře promyslet. Nezaměstnané osoby, zadlužené osoby či lidé v exekuci se mohou právě díky těmto extrémním přeplatkům dostat do těžké finanční situace či osobního bankrotu.

Při sjednávání půjčky je nutno si velmi pečlivě přečíst smluvní podmínky a promyslet, zda se půjčka vyplatí. Po zřízení je potřeba dodržet všechny termíny, protože sankce za pozdní splacení jsou opět velmi vysoké.

Žadatelé si také musí dávat dobrý pozor, zda se jdná o ověřeného poskytovatele. Bohužel se mezi soukromýmí poskytovateli vyskytují často lichváři, kteří půjčují lidem jen v zájmu svého zisku. Zájemce by si měl vybrat vždy poskytovatele, který je férový a spolehlivý.

Jak půjčku používat

Půjčky na OP jsou okamžitě použitelné a jejich majitelé mají ihned peníze k dispozici. Nikdo nemusí nikomu nic sdělovat, nemusí dokládat účel použití. Peníze jsou jen zákazníka a co s nimi udělá, je jenom na něm.

V tom je tato půjčka naprosto úžasná a i to je důvod, proč je tak oblíbená. Získá ji každý velice snadno, peníze dostane rychle na ruku a může s nimi naložit podle svého uvážení a dle libosti. Nikdo klienta nebude omezovat.

Poskytovatelé půjček na OP

Půjčku na občanský průkaz nabízí široká škála poskytovatelů. Jedná se primárně o nebankovní instituce nebo o soukromé poskytovatele. V bankách takový úvěr zájemce nenajde, protože se jedná o neúčelovou půjčku bez doložení příjmů a při jejíž sjednávání poskytovatel nenahlíží do registru.

Nabídky poskytovatelů jsou různé. Toto jsou prověření poskytovatelé:

 • Zonky (20 000 – 900 000 Kč, 12 – 120 měsíců)
 • Provident (6 000 – 170 000 Kč, 11 – 48 měsíců)
 • Profi Credit (10 000 – 150 000 Kč, 3 – 48 měsíců)
 • Prontopůjčka (10 00 – 100 000 Kč, 12 – 48 měsíců)
 • Tommy Stachi (10 000 – 150 000 Kč, 12 – 60 měsíců)
 • Express Cash (5 000 – 70 000 Kč, až 20 měsíců)
 • Ferratum (2 500 – 80 000 Kč, splatnost flexibilní)
 • Acema Credit (20 000 – 5 000 000 Kč, 1 – 20 let)

Poskytovatelé většinou nabízí malé půjčky či minipůjčky. Zájemce se ale musí mít na pozoru, protože i drobná půjčka může způsobit velké dluhy. V tíživé situaci si lze ale takovými půjčkami nejjednodušeji pomoci. Alternativní řešení mohou nabízet například půjčky na směnku a další nebankovní půjčky.