Inzerce půjček – od soukromých osob a lichváře

V dnešní době je důležité, aby se o půjčce vědělo, pokud peníze člověk nabízí, a aby svou půjčku dokázal každý efektivně najít, pokud peníze shání. Pro poskytovatele půjček, kteří nejsou mezi velkými nebankovními subjekty s vysokými rozpočty na reklamu, je celkem složité dostat se až ke svým klientům, tedy lidem, kteří si chtějí půjčit. Jak funguje inzerce půjček a kde si půjčit, když jsem v registru?

Velké nadnárodní nebankovní skupiny, které fungují v České republice, se dokážou prosadit do televize, radia a i na placené weby a reklamy na internetu. To si samozřejmě soukromý investor, který je ochoten peníze půjčovat, nemůže dovolit. Přesto má šanci nabídnout svou půjčku na zajímavém místě. A to na inzerci půjček.

Inzerce půjček (někdy označováno jako annonce půjčky) představuje místo, kde lze rychle a velice snadno narazit na půjčku, kterou člověk jinde nenajde. Jde o jedinečnou příležitost jak pro investory, tak i pro osoby, které hledají peníze a nemohou nikde najít odpovídající půjčku, kterou by měly šanci získat.

Díky tomu, že inzerce půjček ve své čisté podobě není nikterak legislativně omezena, může půjčku poskytovat prakticky každý, kdo má nějaké volné prostředky.

Inzerce půjček od soukromých osob je odpovědí pro lidi, kterým banka finanční prostředky již nepůjčí. Někteří lidé si mohou pokládat otázku „Kde vzít půjčku, když jsem v registru?“, odpovědí jsou právě soukromé osoby.

Půjčky od soukromých osob jsou tak variantou pro lidi, kteří pro banku nejsou dostatečně bonitní.

Stejně jako na každém jiném trhu, tak i na trhu inzerátů půjček se potkává poptávka půjčky s její nabídkou.

Princip inzerce půjček

Inzerce půjček je místo, kde mohou investoři libovolně nabízet svoje peníze potenciálním klientům. Nemusí za to nic platit a je to místo, kde se skutečně potkávají nabízející a poptávající. Stejně jako dříve na tržišti, jenomže dnes představuje toto tržiště finanční sektor a místo internet. Je to opravdu snadné.

Půjčky je možné na inzerci vyhledávat podle velikosti, aktualizace, kvality, splácení či osoby investora. Na opravdu propracovaných webech inzerce půjček lze narazit i na další filtry, srovnání a porovnávače. To zájemci dává do ruky skutečně účinný nástroj na to vybrat si dobrou půjčku se skvělými podmínkami.

Soukromý investor pro poskytování úvěrů tak může jednoduše nabízet peníze pro lidi, kteří je potřebují a hledají někoho, kdo jim pomůže ve špatné finanční situaci.

Výhoda pro dlužníky

Inzerce půjček je skvělá příležitost pro dlužníky, jak najít poskytovatele, který například nenahlíží do registru dlužníků, nebo najít investora, který je ochoten půjčit peníze i s vyšším rizikem, než je třeba u bank nebo nebankovních společností zvykem.

A právě v tu chvíli má potenciální dlužník, který hledá příležitost, šanci dostat peníze, na které si dlouho myslel, ale nikde mu nechtěli poskytnout pomocnou ruku.

Právě inzerce půjček smazává veškeré problémy a rozdíly, které mohou mezi společností a dlužníkem vzniknout. Na inzerci půjček se totiž potkají přesně ti aktéři transakce, kteří se aktivně hledají.

Investor hledá dlužníka

Inzerce půjček funguje jako výborné místo, kde investor najde svého dlužníka. Dnes už není moderní vylepovat plakáty a inzeráty na autobusových zastávkách nebo na sloupech veřejného osvětlení.

Daleko efektivněji dokáže každý své potenciální klienty jako investor najít na internetu. Stačí zadat nabídku půjčky do inzerce půjček a pak už jenom čekat.

Pokud je daný web dobře propagovaný, aktualizovaný a inzerce půjčky je dobře napsaná, má člověk jako investor skutečně vysokou šanci, že najdete klienta, který si od investora rád a ve velice krátkém čase půjčí peníze, které nabízí.

Výhodné pro obě strany

Inzerce půjček je výhodná pro obě strany. Investor nemusí složitě platit reklamu a hledat své klienty. Zkrátka pověsí svou půjčku na internet a počká, až se tato půjčka někomu zalíbí a požádá o ni.

Na druhé straně člověk, který hledá půjčku, může velice dobře srovnávat nabídky, tlačit na investora a pak na tom v konečném důsledku ušetřit. Klient má tak v ruce jedinečný nástroj, kterým může ještě před získáním půjčky ušetřit nemalé finanční prostředky.

Výhody půjček od soukromých osob:

 • rychlé vyřízení žádosti
 • většinou kladně přijaté poptávky o půjčku
 • možnosti online sjednání
 • internetové kalkulace pro srovnání nabídek
 • velmi mírné podmínky
 • možnost půjčit si i v případě exekuce, či půjčky po insolvenci
 • nabídka i vyšších částek

Ovšem u každé půjčky je nutné, aby byl dlužník opatrný a dopředu si řádně zjistil všechny potřebné informace k dané půjčce. Lze se setkat i se situací, kdy požaduje soukromý investor směnky. Ty jsou však zakázané.

Lichvářské půjčky

Půjčka od lichváře značí finanční obnos, který je zapůjčený za velmi nevýhodných podmínek. Jedná se o půjčky s velmi vysokými úrokovými sazbami od nebankovního poskytovatele. Dnes tyto půjčky již nejsou obvyklé z důvodu restrikcí na finančním trhu, nicméně stále se objevují a jsou výhodné zejména pro lidi, kteří neuspěli u bank.

Lichvář poskytnutím půjčky dlužníkovi má primárně za cíl co největší zisk. Proto se k těmto půjčkám pojí vysoké úroky a poplatky, které by byly v bankách často nulové. Dlužník si právě kvůli těmto nadměrným poplatkům a sankcím musí dávat pozor na termíny splácení, které jsou bohužel často nereálné. Také lichvář inzerce na internetu může využívat.

Určitě by si nikdo neměl hledat číslo na lichváře, aby si s ním mohl sjednat půjčku. Lichva je na území České republiky nelegální činností. Získat půjčku od lichváře ještě dnes tak není zrovna jednoduché.

Pokud je člověk v zoufalé situaci a rozhodne se pro půjčku od lichváře, měl by si daného lichváře řádně prověřit prostřednictvím internetových portálů a inzercí. Osoba si může přečíst zkušenosti ostatních na lichvářských inzercích, kteří služeb půjčky přes tohoto poskytovatele využili.

Na závěr je však vhodné připomenout, že lichvářské půjčky jsou extrémně nevýhodné, a na lichváře online se proto nevyplatí obracet.

Půjčka od soukromého věřitele

Soukromá půjčka je, jak již název napovídá, nebankovní půjčkou, jež slouží převážně lidem, kteří nezískali úvěr v bance nebo jiné instituci. Na soukromého věřitele se také mohou obracet lidé, kterým nevyhovují podmínky v bankách a nebankovních institucích, kde jsou často vysoké úroky, poplatky a sankce za pozdní splacení.

U soukromého věřitele většina lidí uspěje, protože soukromá osoba nedbá na prověření bonity žadatele a nekontroluje dostatečné příjmy a záznamy v registru dlužníků. Tuto možnost tedy mohou využívat dlužníci, osoby v exekuci nebo nezaměstnaní.

Ačkoliv se půjčka od soukromé osoby může zdát jako skvělé řešení, je vždy potřeba se předem zamyslet, zda je pro dlužníka opravdu výhodná. Je dobré si spočítat, kolik člověk přeplatí na poplatcích, úrocích a sankcích. Často se dlužník po pořízení takové půjčky dostává do ještě horší finanční situace, než ve které byl předtím.

Výhody a nevýhody soukromých půjček

Soukromé půjčky a půjčky od lichvářů získá člověk poměrně snadno. Takovým poskytovatelům jde ve většině případů hlavně o zisk.

Jaké jsou hlavní výhody takových půjček?

 • mírné podmínky pro schválení
 • velmi rychlé předání peněz
 • většinou nižší částky na kratší dobu

Bohužel tyto půjčky disponují řadou nevýhod, nad kterými by se měl každý důkladně zamyslet před podpisem smlouvy.

Jaké jsou hlavní nevýhody soukromých půjček a půjček od lichvářů?

 • vysoké úroky
 • vysoká RPSN
 • poplatky – velké množství a vysoké částky
 • vysoké sankce v případě pozdního splacení

Nevýhoda může být také to, že poskytovatelé půjčují spíše nižší částky na kratší dobu. Pokud člověk narazí na lichvářskou půjčku, tak ty nabízí opravdu velmi přísné podmínky a jsou spojeny s abnormálně vysokými poplatky. Lichváři využívají momentální nepříznivé situace dlužníka ve svůj prospěch a zisk. U nás jsou zakázané.

Přestože jsou půjčky od lichvářů a půjčky od soukromých osob dostupné pro každého, často nepřináší žádné řešení finanční tísně. Dlužník se díky nim dostane do ještě větších problémů, upadá do dluhové pasti a přibližuje se osobnímu bankrotu.

Nebankovní půjčky

Jedná se o možnost, jak získat peníze ihned. Půjčky přes internet jsou nabízeny jak bankovními, tak nebankovními institucemi. Rozdíl mezi nimi je v systému schvalování úvěrů.

Zatímco banky si mohou dávat na čas, poněvadž potřebují důkladně prověřit žadatelovu úvěruschopnost, pravidelný příjem a půjčkovou historii, nebankovním domům zpravidla stačí, pokud klient disponuje dostatečným příjmem, jímž je schopen pokrýt splátky.

Nebankovní společnosti si své klienty tolik neprověřují, a proto je u nich vyřízení půjčky mnohem rychlejší. Nevýhodou je, že půjčují za vyšší úroky a poplatky, tak si člověk musí dobře promyslet, zda se mu taková půjčka ještě vyplatí.

Oblíbené nebankovní půjčky jsou například CreditAir, která slibuje půjčku až 30 000 Kč s tím, že první půjčka je zcela zdarma, a také CreditOn, kde si klient může půjčit až 20 000 Kč a peníze mít na svém účtu již do 30 minut.