Inzerce půjček – od soukromých osob a lichváře

V dnešní době je důležité, aby se o půjčce vědělo, pokud peníze člověk nabízí a aby svou půjčku dokázal každý efektivně najít, pokud peníze shání. Pro poskytovatele půjček, kteří nejsou mezi velkými nebankovními subjekty s vysokými rozpočty na reklamu, je celkem složité dostat se až ke svým klientům, tedy lidem, kteří si chtějí půjčit.

Velké nadnárodní nebankovní skupiny, které fungují v České republice, se dokážou prosadit do televize, radia a i na placené weby a reklamy na internetu. To si samozřejmě soukromý investor, který je ochoten peníze půjčovat, nemůže dovolit. Přesto má šanci nabídnout svou půjčku na zajímavém místě. A to na inzerci půjček.

Inzerce půjček představuje místo, kde lze rychle a velice snadno narazit na půjčku, kterou člověk jinde nenajde. Jde o jedinečnou příležitost jak pro investory, tak i pro osoby, které hledají peníze a nemohou nikde najít odpovídající půjčku, kterou by měli šanci získat. Díky tomu, že inzerce půjček ve své čisté podobě není nikterak legislativně omezena, může půjčku poskytovat prakticky každý, kdo má nějaké volné prostředky.

Princip inzerce půjček

Inzerce půjček je místo, kde mohou investoři libovolně nabízet svoje peníze potenciálním klientům. Nemusí za to nic platit a je to místo, kde se skutečně potkávají nabízející a poptávající. Stejně jako dříve na tržišti, jenomže dnes představuje toto tržiště finanční sektor a místo internet. Je to opravdu snadné.

Půjčky je možné na inzerci vyhledávat podle velikosti, aktualizace, kvality, splácení či osoby investora. Na opravdu propracovaných webech inzerce půjček lze narazit i na další filtry, srovnání a porovnávače. To zájemci dává do ruky opravdu účinný nástroj na to vybrat si dobrou půjčku se skvělými podmínkami.

Výhoda pro dlužníky

Inzerce půjček je skvělá příležitost pro dlužníky, jak najít poskytovatele, který třeba nenahlíží do registru dlužníků, nebo najít investora, který je ochoten půjčit peníze i s vyšším rizikem, než je třeba u bank nebo nebankovních společností zvykem.

A právě v tu chvíli má potenciální dlužník, který hledá příležitost, šanci dostat peníze, na které si dlouho myslel, ale nikde mu nechtěli poskytnout otevřenou ruku. Právě inzerce půjček smazává veškeré problémy a rozdíly, které mohou mezi společností a dlužníkem vzniknout. Na inzerci půjček se totiž potkají přesně ti aktéři transakce, kteří se aktivně hledají.

Investor hledá dlužníka

Inzerce půjček funguje jako výborné místo, kde investor najde svého dlužníka. Dnes už není moderní vylepovat plakáty a inzeráty na autobusových zastávkách nebo na sloupech veřejného osvětlení. Daleko efektivněji dokáže každý své potenciální klienty jako investor najít na internetu. Stačí zadat nabídku půjčky do inzerce půjček a pak už jenom čekat.

Pokud je daný web dobře propagovaný, aktualizovaný a inzerce půjčky je dobře napsaná, má člověk jako investor skutečně vysokou šanci, že najdete klienta, který si od investora rád a ve velice krátkém čase půjčí peníze, které nabízí.

Výhodné pro obě strany

Inzerce půjček je výhodná pro obě strany. Investor nemusí složitě platit reklamu a hledat své klienty. Zkrátka pověsí svou půjčku na internet a počká, až se tato půjčka někomu zalíbí a požádá o ni.

Na druhé straně člověk, který hledá půjčku, může velice dobře srovnávat nabídky, tlačit na investora a pak na tom v konečném důsledku ušetřit. Klient má tak v ruce jedinečný nástroj, kterým může ještě před získáním půjčky ušetřit nemalé finanční prostředky.

Lichvářské půjčky

Půjčka od lichváře značí finanční obnos, který je zapůjčený za velmi nevýhodných podmínek. Jedná se o půjčky s velmi vysokými úrokovými sazbami od nebankovního poskytovatele. Dnes tyto půjčky již nejsou obvyklé z důvodu restrikcí na finančním trhu, nicméně stále se objevují a jsou výhodné zejména pro lidi, kteří neuspěli u bank.

Lichvář poskytnutím půjčky dlužníkovi má primárně za cíl co největší zisk. Proto se k těmto půjčkám pojí vysoké úroky a poplatky, které by byly v bankách často nulové. Dlužník si právě kvůli těmto nadměrným poplatkům a sankcím musí dávat pozor na termíny splácení, které jsou bohužel často nereálné.

Půjčka od soukromého věřitele

Soukromá půjčka je, jak již název napovídá, nebankovní půjčkou, která slouží převážně lidem, kteří nezískali úvěr v bance nebo jiné instituci. Na soukromého věřitele se také mohou obracet lidé, kterým nevyhovují podmínky v bankách a nebankovních institucích, kde jsou často vysoké úroky, poplatky a sankce za pozdní splacení.

U soukromého věřitele většina lidí uspěje, protože soukromá osoba nedbá na prověření bonity žadatele, nebo nekontroluje dostatečné příjmy a záznamy v registru dlužníků. Tuto možnost tedy mohou využívat dlužníci, osoby v exekuci nebo nezaměstnaní.

Ačkoliv se půjčka od soukromé osoby může zdát jako výhodná, je vždy potřeba se předem zamyslet, zda je pro dlužníka opravdu výhodná. Je dobré si předem spočítat, kolik člověk přeplatí na poplatcích, úrokách a sankcích. Často se dlužník po pořízení takové půjčky dostává do ještě horší finanční situace, než ve které byl předtím.

Výhody a nevýhody soukromých půjček

Soukromé půjčky a půjčky od lichvářů získá člověk poměrně snadno. Takovým poskytovatelým jde ve většině případů hlavně o zisk. Jaké jsou hlavní výhody takových půjček?

  • mírné podmínky pro schválení
  • velmi rychlé předání peněz
  • většinou nižší částky na kratší dobu

Bohužel tyto půjčky disponují řadou nevýhod, nad kterými by se měl každý důkladně zamyslet před podpisem smlouvy. Jaké jsou hlavní nevýhody soukromých půjček a půjček od lichvářů?

  • vysoké úroky
  • vysoká RPSN
  • poplatky – velké množství a vysoké částky
  • vysoké sankce v případě pozdního splacení

Nevýhoda může bý také to, že jsou poskytovatelé spíše půjčují nižší částky na kratší dobu. Pokud člověk narazí na lichvářskou půjčku, tak ty nabízí opravdu velmi přísné podmínky a jsou spojeny s abnormálně vysokými poplatky. Lichváři využívají momentální nepříznivé situace dlužníka ve svům prospěch a zisk. U nás jsou zakázané.

I přes to, že jsou půjčky od lichvářů a půjčky od soukromých osob dostupné pro každého, často nepřináší žádné řešení finanční tísně. Dlužník se díky nim dostane do ještě větších problémů, upadá do dluhové pasti a přibližuje se osobnímu bankrotu.