Záchranáři si pod stromečkem rozbalili nové sanitky od kraje

Nová vozidla jsou vybavena specifickou zástavbou pro činnost zdravotnické záchranné služby, včetně nových technologií. Především vozidla VW Crafter jsou vybavena speciálními hydraulickými nosítky s nosností až 318 kg. Nosítka lze ukotvit také ve středové části zástavby, což umožní pohyb celého týmu záchranářů kolem nosítek. 

Všechna vozidla jsou vybavena spojovými a mobilními prostředky (navigace, kamery do vozidel a radiostanice), které umožní také využití výpočetní techniky při zpracování zdravotnické dokumentace výjezdovými skupinami. Vozidla jsou provedena ve standardním žluto-zeleném barevném provedení.

„Jsem rád, že se nám daří obměňovat vozový park zdravotnické záchranné služby. Pokud záchranáři každý den zachraňují lidské životy, a to nejen obyvatelům našeho kraje, měli by k tomu mít také patřičné vybavení,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček. Slavnostního předání se za kraj ještě účastnil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Stanislav Rybák a Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví.

ZZS ÚK spolu Ústeckým krajem obnovuje svůj vozový park pravidelně. Sedmnáct nových vozů tedy přispěje ke snížení průměrného stáří vozového parku a také vzhledem k výbavě zástavby ke zjednodušení práce záchranářů.