AirPower byla nad rámec sil inženýrů Applu. Více než 550 dní čekání skončilo neúspěchem

Psal se rok 2017, konkrétně jeho devátý měsíc, během kterého Apple tradičně představuje nové iPhony. Tehdy šlo o iPhone X, který značil zásadní milník pro oblast jablečných telefonů z mnoha důvodů. Jedním (ač možná ne tolik podstatným) důvodem byla i integraci standardu Qi pro bezdrátové nabíjení, s čímž se pojil i doplňkový produkt, jenž cupertinská společnost téhož dne také odhalila – AirPower.

Na první pohled šlo o bílou, decentně provedenou podložku, kterou Apple prezentoval jako „ideální možnost pro bezdrátové nabíjení až tří zařízení zároveň“. Mělo jít jistým způsobem o revoluční metodu.

Dosud totiž nabíjecí plochy dovolovaly nabíjení maximálně zpravidla dvou zařízení, a to způsobem, kdy uživatelé museli nacházet přesná místa, kde se nachází cívky, respektive kde bude spojení nejpřesnější.

AirPower měla toto eliminovat. Nejenže brala v potaz souběžné nabíjení iPhonu, Apple Watch a AirPodů, ale také chtěla uživatelům celý zážitek zjednodušovat tím, že díky specifickému rozmístění cívek nebudou muset řešit, kam přesně zařízení položí.

Znělo to fantasticky. Jenže…

Senior viceprezident pro celosvětový marketing Applu, hned během prezentace zmínil, že se na trh dostane až v průběhu roku 2018, respektive na jejím začátku.

A ačkoliv to případné zájemce nemuselo těšit, šlo o celkem pochopitelný krok – Apple totiž častokrát představí nový hardware nebo software, ale jeho reálný debut naplánuje na další období. Typickými příklady mohou být AirPlay 2, Zprávy v Cloudu nebo skupinový FaceTime v iOS 11, respektive iOS 12.

Scénář, se kterým se pracovalo v následujících měsících, byl však mnohem horší. Lépe řečeno… prapodivnější. Apple začátkem roku 2018 žádnou AirPower nevydal a zainteresovaná komunita začala spekulovat nad tím, jestli inženýři nenarazili na nějaké problémy, které by oficiální vydání opozdily.

Kontroverzní se stala i situace, kdy Apple prakticky zapíral, že o nějaké AirPower vůbec kdy mluvil, což se přihodilo nejen během představování iPhonů XS (XS Max) a XR v září minulého roku, ale také na jeho webu – z něj totiž o ní smazal veškeré zmínky. To už začalo být velmi zvláštní.

Příliš náročný produkt na výrobu

To, co se předpokládalo, se tentýž měsíc potvrdilo. Inženýři cupertinské firmy totiž narazili na klíčové problémy, díky nimž se jim AirPower nedařilo nastavit tak, aby spolehlivě fungovala.

Hlavní roli v tom pochopitelně hrály cívky, respektive jejich velký počet, kvůli němuž se překrývaly a rušily, čímž omezovaly efektivní nabíjení. Nehledě na to, že zapříčiňovaly přehřívání a snižování výkonu. S tím by Apple rozhodně nemohl jít ven, jelikož by to naprosto zničilo jeho pověst.

I tak se ale dále věřilo, že to chytré hlavy z týmu Tima Cooka vyřeší, a to třeba navržením zcela nového systému nabíjení. Zkrátka čímkoliv, co by uspokojilo zákazníky, kteří na AirPower pomalu zapomínali. O pár měsíců později však přeci jen přišlo světlo naděje.

Podle reportu deníku The Wall Street Journal měl totiž Apple dát zelenou výrobním dodavatelům, aby zahájili produkci. A už se opravdu věřilo, že AirPower projde „reinkarnací“ a na stoly jablečných fanoušků dorazí. O to víc, když se o ní objevovaly zmínky na krabičce nových AirPodů a také v operačních systémech.

Konec projektu

Vše bylo rozhodnuto i když nejrůznější zprávy hovořily jinak, Apple na AirPower oficiálně rezignoval a pro server TechCrunch potvrdil, že celý projekt ukončil.

„Po velkém úsilí jsme nakonec dospěli k závěru, že AirPower nemůže splnit naše vysoké požadavky na kvalitu a ukončili její vývoj. Omlouváme se našim zákazníkům, kteří se na ni těšili,“ napsal senior viceprezident hardwarového inženýringu Applu Dan Riccio v e-mailovém vyjádření.

Po více než 550 dnech čekání se tak AirPower, jeden z nejambicióznějších doplňků od Applu, na trh nedostane. V dohledné době minimálně ne v takové podobě, která byla prezentována.

Standartní nabíjení iPhonů

iPhone je moderní zařízení, na které se mnozí denně spoléhají. Vzhledem k tomu, že se do tak malého balení vešlo tolik technologií, není divu, že výdrž baterie může být trochu problém. Proto je důležité znát nejlepší způsoby nabíjení iPhonu.

Prvním krokem je ujistit se, že uživatel má správnou (a originální) nabíječku. iPhony se dodávají s nabíječkou USB-C, která je nejlepším způsobem nabíjení zařízení. Je důležité používat nabíječku dodanou s iPhonem, protože jiné nabíječky nemusí zařízení poskytnout dostatek energie.

Pokud potřebuje uživatel novou nabíječku, měl by se ujistit, že koupil takovou, která je certifikovaná společností Apple.

Jakmile je správná nabíječka, je čas ji zapojit. iPhone lze nabíjet prostřednictvím zásuvky nebo portu USB v počítači. Pokud nabíjí uživatel přes zásuvku, měl by se ujistit, že je nabíječka zapojena do přepěťové ochrany. Předejde tak případnému poškození zařízení přepětím.

Pokud jde o nabíjení, je důležité mít na paměti, že pomalé a rovnoměrné nabíjení vyhrává. Místo čekání na úplné vybití baterie je lepší ji pravidelně nabíjet. To pomůže udržet životnost baterie iPhonu a zajistí, že vydrží co nejdéle.

V neposlední řadě je důležité vědět, kdy je nejlepší iPhone nabíjet. Společnost Apple doporučuje nabíjet zařízení, když je baterie nabitá přibližně na 50 procent. To pomůže udržet stav baterie a zajistit, aby vydržela co nejdéle.

Celkově může být nabíjení iPhonu trochu náročné, ale pokud se bude uživatel řídit výše uvedenými kroky, bude schopen udržet bezproblémový chod zařízení a zajistit, aby vydrželo co nejdéle. Se správnou nabíječkou a znalostí nejvhodnější doby nabíjení bude schopen udržet svůj iPhone v provozu po mnoho let.

Standartní nabíjení Apple Watch

Hodinky Apple Watch jsou jedním z nejoblíbenějších nositelných zařízení na současném trhu. Je to skvělý způsob, jak zůstat ve spojení a být stále na cestách.

Jednou z největších nevýhod vlastnictví hodinek Apple Watch je však nutnost je neustále nabíjet. Naštěstí společnost Apple umožnila nabíjení hodinek poměrně snadno.

Prvním a nejzřejmějším způsobem nabíjení hodinek je použití dodaného magnetického nabíjecího kabelu. Tento kabel se připojuje k portu USB a má magnetický konektor, který se připojuje k zadní straně hodinek.

Uživatel jednoduše zapojí kabel do zásuvky a položí hodinky na konektor, aby se nabíjely. Jedná se o nejpohodlnější způsob nabíjení hodinek.

Pokud uživatel nemá přístup k portu USB, může hodinky Apple Watch nabíjet také pomocí magnetické nabíječky. Toto zařízení je malá přenosná nabíječka, která se připojuje k zadní straně hodinek. Je napájeno baterií, takže hodinky se můžou snadno nabíjet kdekoli, kde je rovný povrch.

Hodinky Apple Watch může uživatel konečně nabíjet také pomocí bezdrátové nabíjecí podložky kompatibilní s technologií Qi. Tato podložka se položí na rovný povrch a hodinky se na ni položí. Podložka pak hodinky nabíjí bezdrátově, čímž odpadá potřeba jakýchkoli kabelů.

Celkově je nabíjení hodinek Apple Watch poměrně snadný proces. Se správnou nabíječkou můžou být hodinky neustále nabité a připravené k použití.

Co je to AirPlay?

AirPlay je funkce zařízení Apple, která uživatelům umožňuje bezdrátově streamovat zvuk a video z iPhonů, iPadů a Maců do kompatibilních reproduktorů, přijímačů a televizorů. Je to pohodlný způsob, jak streamovat hudbu ze zařízení iOS do reproduktoru v jiné místnosti nebo sledovat filmy a televizní pořady na velké obrazovce televizoru.

AirPlay existuje již několik let a stal se oblíbeným způsobem, jak uživatelé mohou streamovat obsah ze svých zařízení Apple. AirPlay funguje tak, že zrcadlí zvuk a obraz ze zařízení do zařízení podporujícího AirPlay, například do reproduktoru, přijímače nebo televizoru. Je snadné jej nastavit a začít streamovat obsah a také je snadné ovládat zvuk a obraz pomocí zařízení.

Společnost Apple zjednodušila používání funkce AirPlay a je k dispozici na široké škále zařízení. K používání AirPlay potřebuje uživatel pouze zařízení se systémem iOS, například iPhone, iPad nebo iPod touch, a kompatibilní zařízení AirPlay.

Po připojení zařízení a zařízení AirPlay může uživatel snadno začít streamovat zvuk a video. V zařízení iOS klepne na ikonu AirPlay a vybere zařízení AirPlay, do kterého chce streamovat. Poté může zvuk a video ovládat pomocí svého zařízení nebo pomocí zařízení podporujícího AirPlay.

AirPlay je skvělý způsob, jak streamovat zvuk a video ze zařízení iOS na větší obrazovku nebo do lepšího zvukového systému. Snadno se nastavuje a používá a je k dispozici na široké škále zařízení.

Co je to FaceTime?

Facetiming se stal velmi oblíbeným způsobem komunikace s přáteli a rodinou, kteří jsou daleko. Facetime je aplikace dostupná ve všech zařízeních Apple, která uživatelům umožňuje vzájemné spojení prostřednictvím video a audio hovorů.

Aplikace se snadno používá a umožňuje uživatelům spojit se až s 32 lidmi najednou. Obsahuje také funkce, jako je hlasová a video pošta, které uživatelům umožňují zanechat si navzájem vzkazy, pokud nejsou k dispozici.

Aplikace obsahuje také funkce, jako je možnost vzájemně sdílet fotografie a videa, a také možnost uskutečňovat skupinové hovory. Kromě toho má možnost nahrávat hovory, což uživatelům umožňuje ukládat konverzace na později.

Facetime je skvělý způsob, jak zůstat ve spojení s přáteli a rodinou, kteří jsou daleko. Aplikace je zdarma a nevyžaduje žádné další poplatky ani předplatné. Navíc je velmi bezpečná, protože všechna data šifruje, takže je může zobrazit pouze zamýšlený příjemce.

Celkově je Facetime skvělým způsobem, jak zůstat v kontaktu se vzdálenými přáteli a rodinou. Aplikace se snadno používá, je bezplatná a bezpečná, takže je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zůstat ve spojení s těmi, kteří jsou daleko.