Alfa Romeo dělá na „Stelviu XL“

Zástupci automobilky Alfa Romeo prozradili svoje plány do budoucna. Italský výrobce chystá velké Stelvio. Bude dělat konkurenci Audi Q7 i Volvu XC90. Co nabídne?

Německo pod útokem

Italský výrobce pokračuje v produktové ofenzívě. Do dvou let chtějí zástupci automobilky představit větší SUV, než je Stelvio. Svoji platformu bude sdílet s Giulií. SUV má být největší Alfou Romeo vůbec. Dříve se spekulovalo o konkurenci BMW X5 a Mercedesu GLE. Nicméně Stelvio XL zaútočí na pozice Audi Q7 i Volva XC90.

Mírně hybridní řešení

Technický ředitel Alfy Roberto Fedeli se vyjádřil, že větší a těžší SUV může ztělesňovat DNA značky díky 48 voltovému hybridnímu řešení. Fedeli také odhalil, že Italové testují pomocí simulátoru elektricky ovládané turbo na dvoulitrovém čtyřválci. Můžou dosáhnout výkonu zhruba 350 až 400 koní.

Z dosavadního přeplňovaného dvoulitru dostali inženýři výkon 280 koní. Větší SUV naladěné na 350 koňských sil by vytvořilo dostatečnou mezeru mezi Stelviem a XL variantou. Ta by mohla zároveň konkurovat třílitrovému šestiválci zastavovanému do modelu Audi Q7. Vrcholné Quadrifoglio chtějí konstruktéři nadopovat výkonem přes 505 koní.

Sportovní 4C v ohrožení

Jakmile spatří XL světlo světa, přijde na řadu nová generace Giulietty. Podle Autoline Network skončí v roce 2020 sporťák 4C, kvůli nízké prodejnosti. Na druhou stranu magazín Auto Express uvedl, že 4C projde kompletním předěláním.

V roce 2019 má přijít upravený model stávající 4C. Ten zacílí na původní koncept silně sportovního kupé. Technický ředitel věří v úspěch 4C po boku působení automobilky ve Formuli 1. Vypadá to tedy, že dveře pro nové modely ještě Italové nezavřeli.