Brýle od Applu budou sloužit jako doplněk k iPhonu. Přijít měly v polovině roku 2020

Jakmile se na povrch dostaly první informace o tom, že Apple chystá své vlastní brýle pro rozšířenou realitu, rázem se vyrojily spekulace, co takové zařízení může konkrétně nabízet a jak bude vypadat. To se snažil blíže objasňovat uznávaný analytik s relativně solidními výsledky Ming-Chi Kuo, který přišel s novým reportem, čím budou možné Apple Glasses speciální.

Podle něj se mělo jednat o takový typ brýlí, které by v první řadě sloužily čistě jako doplněk k iPhonu. Nemělo tedy jít o žádné „plnohodnotné“ zařízení, jako je u AR/VR brýlí konkurenčních firem zvykem, ale spíše dodatečný produkt na bázi ARKitu, jenž by nejlépe fungoval právě v úzké synergii s „jablečným telefonem“.

S tím měl souviset i obsah, který by se na brýlích promítal. Pokud by byly Kuovy informace pravdivé, měly by zobrazovat zejména takové funkční a grafické prvky, které jsou známé z iOS.

Nemělo se tedy očekávat, že „Apple Glasses“ nabídnou něco zcela nového. Pouze měly jistým způsobem reflektovat displej iPhonu přímo před oči uživatelů (samozřejmě s potřebnými úpravami).

Díky této jednoduchosti a ne úplné náročnosti celé platformy pak brýle mohly být lehké, skladné a především uzpůsobené tomu, aby je bylo možné nosit i do společnosti. Tím se myslí elegantní (možná sportovní) design, jenž by nevyvolával zvýšenou pozornost okolí.

Neméně důležitým aspektem celého produktu je samozřejmě i jeho uvedení na trh. Mark Gurman ze serveru Bloomberg již před časem informoval, že zcela nový jablečný výrobek měl dorazit v průběhu roku 2020.

Kuo poté tento termín specifikoval — dle něj měly mezi běžné zákazníky dorazit do druhého čtvrtletí téhož roku, přičemž samotná výroba měla začít koncem roku 2019.

Pro produkci pak Apple s největší pravděpodobností měl sáhnout po technologiích a know-how již akvizovaných startupů s tímto specifickým zaměřením, mezi které patří Akonia Holographics a Spektral (výroba speciálních čoček).

Nehledě na to, že o samotnou propagaci se měl starat nový šéf marketingu pro rozšířenou realitu Frank Casanova.

Ostatní doplňky pro Apple

Vzhledem k tomu, že produkty Apple stále dominují technologické scéně, je příslušenství Apple stále oblíbenější. S uvedením nového iPhonu 12 je příslušenství Apple ještě žádanější, a to z dobrého důvodu.

Příslušenství Apple poskytuje řadu výhod, které pomohou využít zařízení Apple na maximum. Ať už chce uživatel ochránit svůj iPhone nebo přidat další funkce do svého MacBooku, příslušenství Apple může pomoci při práci.

 • Pouzdra a kryty – Pouzdra a kryty pomohou ochránit zařízení Apple před každodenním opotřebením. Mohou také zařízení dodat osobitý styl. Apple nabízí řadu pouzder a krytů v různých barvách a z různých materiálů, včetně kůže a silikonu.
 • Apple Pencil – Pokud chce uživatel svému iPadu dodat trochu kreativity, je Apple Pencil nezbytným příslušenstvím. S Apple Pencil je kreslení a malování na iPadu hračka a skvěle se hodí i na psaní poznámek a označování dokumentů.
 • AirPods – AirPods jsou bezdrátová sluchátka Apple, která nabízejí skvělý způsob poslechu hudby a přijímání hovorů na zařízení. Jsou malá, lehká a k zařízení se připojují přes Bluetooth.
 • Smart Keyboard Folio – Klávesnice Smart Keyboard Folio je nezbytným příslušenstvím pro iPad. Poskytuje pohodlnou klávesnici a trackpad pro snadné psaní a slouží také jako ochranné pouzdro pro zařízení.
 • Rozbočovač USB-C – Pokud potřebuje uživatel k MacBooku připojit více zařízení, je rozbočovač USB-C skvělým příslušenstvím. Tyto rozbočovače poskytují další porty USB-C a USB-A, takže k notebooku může připojit různá zařízení.

Popularita společnosti Apple

Společnost Apple Inc. je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek na světě a její produkty patří k nejoblíbenějším, jaké kdy byly vyrobeny. Výrobky společnosti Apple, od iPodu přes iPhone až po iPad, způsobily revoluci ve způsobu, jakým lidé pracují s technologiemi. Obliba společnosti je založena na jejím úsilí o inovace, design a kvalitu.

Popularita společnosti Apple je celosvětová. Výrobky společnosti se prodávají téměř ve všech významných zemích světa a obchod s aplikacemi Apple je dostupný ve více než 150 zemích a regionech. Jen ve Spojených státech má Apple na trhu s chytrými telefony podíl neuvěřitelných 66 %.

Hlavním důvodem celosvětové popularity společnosti Apple je její důraz na inovace a design. Apple neustále posouvá hranice technologií a vydává produkty, které jsou elegantní, výkonné a intuitivní. Toto zaměření na design vedlo k tomu, že výrobky jsou velmi žádané a staly se součástí populární kultury.

Apple je také známý svým důrazem na kvalitu. Od materiálů použitých ve svých produktech až po zákaznický servis – Apple se snaží poskytovat svým zákazníkům co nejlepší služby. Tento závazek ke kvalitě pomohl společnosti Apple vybudovat si věrnou zákaznickou základnu, která stále roste.

Obliba společnosti Apple se neomezuje pouze na její produkty. Společnost se díky svým službám Apple Music a Apple TV stala významným hráčem v zábavním průmyslu. Apple se také stal jednou z předních společností v technologickém průmyslu se svou virtuální asistentkou Siri a řadou dalších služeb.

Obliba společnosti Apple po celém světě svědčí o jejím úsilí o inovace, design a kvalitu. Společnost stále posouvá hranice technologií a dělá ze svých produktů nezbytnou součást každodenního života. Obliba společnosti Apple proto nevykazuje žádné známky toho, že by měla v dohledné době zpomalit.

Konkurence Apple

Soupeření mezi společností Apple a jejími konkurenty ve světě technologií probíhá již několik let.

Konkurence mezi společností Apple a jejími konkurenty byla v průběhu let velmi intenzivní. Společnost Apple je neustále o krok napřed před svými konkurenty a vytváří produkty, které se staly kultovními. Telefony iPhone, iPady a počítače Mac společnosti Apple jsou velmi populární a schopnost společnosti udržet si náskok před konkurencí je klíčem k jejímu úspěchu.

V posledních letech se konkurence mezi společností Apple a jejími konkurenty ještě vyostřila. Společnosti jako Samsung a Google dokázaly vytvořit výrobky, které jsou podobné výrobkům společnosti Apple, ale mají několik vylepšení, díky nimž vynikají. To vedlo k ostré konkurenci na trhu a společnost Apple musela najít způsoby, jak si udržet náskok před svými soupeři.

Jedním ze způsobů, jak si Apple dokázal udržet náskok před svými konkurenty, je jeho inovativní přístup k marketingu. Společnost Apple neustále vytváří přesvědčivé kampaně, které mají u jejích zákazníků ohlas. To v kombinaci se schopností vytvářet produkty, které mají u zákazníků dobrý ohlas, umožnilo společnosti Apple udržet si vedoucí postavení na trhu.

Soupeření mezi společností Apple a jejími rivaly bude v nadcházejících letech pravděpodobně pokračovat. Společnost Apple si trvale udržuje náskok před svými soupeři a vytváří výrobky, které mají u spotřebitelů dobrý ohlas. Schopnost společnosti inovovat a vytvářet atraktivní kampaně zajistí, že Apple zůstane jednou z nejúspěšnějších společností ve světě technologií.

Zajímavosti o společnosti Apple

Apple Inc. je jednou z nejznámějších značek na světě, jejíž produkty používají miliony lidí po celém světě. Společnost založili v roce 1976 Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne a od té doby se stala lídrem v technologickém průmyslu. Zde je několik zajímavých faktů o společnosti Apple Inc., které jste možná dosud nevěděli.

 • Společnost Apple prodala svůj první počítač Apple I v roce 1976 za 666,66 USD. Apple I byl první osobní počítač, který se dodával s předem sestavenou základní deskou.
 • První logo společnosti Apple vytvořil Ronald Wayne a byl na něm vyobrazen sir Isaac Newton sedící pod jabloní.
 • Prvním zaměstnancem společnosti Apple byl Mike Markkula, který zajistil počáteční financování společnosti.
 • Apple je jednou z nejhodnotnějších společností na světě s tržní kapitalizací přes 1 bilion dolarů.
 • Apple prodal svůj první iPhone v roce 2007 a od té doby společnost prodala více než 1 miliardu iPhonů.
 • První obchod společnosti Apple byl otevřen v roce 2001 v Tysons Corner ve Virginii.
 • Sídlo společnosti Apple se nachází v Cupertinu v Kalifornii a pracuje v něm více než 12 000 zaměstnanců.
 • Apple má více než 500 maloobchodních prodejen ve 22 zemích světa, včetně Spojených států, Kanady, Číny a Japonska.
 • Výrobky společnosti Apple jsou proslulé svým designem, řada produktů získala ocenění za svůj estetický vzhled.
 • Apple Inc. je jednou z nejúspěšnějších společností na světě, jejíž tržby v roce 2018 přesáhly 200 miliard dolarů.

To jsou jen některá zajímavá fakta o společnosti Apple Inc. která jste možná dosud nevěděli. Společnost má dlouhou a úspěšnou historii a trvale ovlivnila technologický průmysl.