Diamant světa SUV. Rolls-Royce Cullinan na prvních fotkách

Luxusní automobilka Rolls-Royce vstupuje do nejpopulárnějšího segmentu současnosti. Představila nejluxusnější SUV současnosti – model Cullinan. Obří aristokratická limuzína na zvýšeném podvozku je první svého druhu za 112 let historie značky. Přímý souboj svede s Bentaygou od Bentley.

Dlouho předlouho Rolls-Royce napínal svou věrnou a velmi bohatou klientelu, než v únoru oficiálně potvrdil jméno pro své první SUV. Po třech letech vývoje. Cullinan, největší nalezený diamant světa, podle automobilky možná nejočekávanější Rolls-Roycu vůbec, se teď poprvé ukázal světu.

Rolls-Royce Cullinan

Poutá pozornost, protože to je něco úplně nového pro značku Rolls-Royce. Něco úplně nového od roku 1906, kdy Rolls-Royce vznikl. Luxusní životní styl se vyvíjí a Rolls-Royce je v čele. Pojetí luxusu už není svázáno jen s městem. Stále více jde o poznávání a prožívání světa za jeho hranicemi.

Zákazníci očekávají, že pro ně luxus bude dostupný vždy, bez námahy a bez kompromisu, když budou dobývat náročný terén, aby získali další obohacující zkušenosti. Ať už jsou kdekoli. Cullinan překvapuje hranatými tvary, nemá tak provokativní výraz jako osmá generace Phantoma.

Auto sdílí s vlajkovou limuzínou platformu, je ale o podstatných 40 centimetrů kratší a na výšku má o dvacet čísel víc. Nový Rolls-Royce je výrazně větší než konkurenční Bentley, kromě luxusu chce nabízet i velkorysou praktičnost.

Zadní lavice může být pro dva i tři pasažéři, do kufru se vejde až 600 litrů zavazadel. S vahou přes dvě a půl tuny cloumá silný dvanáctiválec o objemu 6,75 litru. Má výkon 420 kW a točivý moment 850 Nm.