Rozlučka s devíti odcházejícími předškoláky z Hlízova

Předškoláci z vlízovské mateřské školy měli v sobotu důležitý den. Celkem s devíti odcházejícími předškoláky se přišli v horkém odpoledni rozloučit jejich dlouholetí kamarádi, rodiče, učitelky ze školky a zastupitelka Hlízova Jitka Šimková.

Děti si společně s učitelkami stihly připravit pěvecké a taneční doprovodné pásmo pro příchozí maminky, tatínky, babičky a dědy. Pásmo některým z rodičů nahánělo i slzy do očí. Rozlučka se konala na zahradě mateřské školy.

Nechybělo také občerstvení, studené nápoje. Všichni si mohli pochutnat na zákuskách a dortech (mezi nejoblíbenější dorty patří red velvet). Ty při horkém odpoledni opravdu doslova nejen rodičům „bodly”. Každé dítě si odneslo dortové srdce, předškoláci také knížku a květinu. Budoucí školáci se do školy jistě těší. Hlízovská škola poskytuje pro děti pestré a kreativní zázemí.

V posledních letech prošla rozsáhlou rekonstrukcí nejen interiérů, ale také exteriéru a samozřejmě přilehlého parku a dětského hřiště. Do dětského hřiště jsou postupně dokupovány nové hrací prvky, jako nyní například houpačka a kreslící křídlová tabule.