Legendy 2019 – miliardová podívaná

bugatti_chiron

Letošní už šestý ročník akce zvané Legendy se konal podruhé na holešovickém výstavišti, tentokrát jeho hlavním tématem byly americké vozy. Uvnitř však expozice schovávala i kousky za miliony – například Bugatti Chiron. Podívejte se s námi, jaké byly letošní Legendy.

Hlavní nádvoří před Průmyslovým palácem tak zaplnily skvosty ze země, kde „downsizing“ znamená třílitrový šestiválec. K vidění kromě klasických muscle cars a limuzín bylo i několik předválečných strojů, replika filmového vozu KITT ze seriálu Knight Rider a několik pravých amerických trucků.

Vzhledem k letošnímu 110. výročí automobilky Bugatti se povedlo na výstavu zapůjčit Bugatti Chiron (dokonce ve vzácnější a rychlejší verzi Sport) a dvě Bugatti Veyron. Řady supersportů dále doplnilo například Pagani Huayra, Ferrari F40, Ferrari Testarossa a legendární vítěz 24 hodin Le Mans z 60. let, Ford GT40.

Tradičně obrovskou expozici připravila automobilka Mercedes, kromě veškeré své současné produkce nechyběla ani slavná „Rudá svině“. Automobilka Citroen zase oslavila 100 let své existence a přivezla průřez celou svou historií, ke správným narozeninám samozřejmě patřil i dort (jaký jiný, než citrónový). I v pravidelných vědomostních soutěžích na téma historie firmy figuroval citrón. U Subaru zase připravili malý ukázkový polygon, kde si každý mohl vyzkoušet schopnosti nového Forestera a Outbacku v terénu.

Letos se bohužel nekonala tradiční rychlostní zkouška, termín Legend se kryl s několika dalšími motoristickými akcemi včetně Rallye Český Krumlov a tím pádem se velká část závodních posádek nemohla zúčastnit. Auta v pohybu tak bylo možné vidět alespoň na spanilých jízdách areálem, i když bez možnosti jet naplno.

V části věnované offroadům se povedlo postavit menší ukázkovou trať, kde se návštěvníci mohli svézt v pravém vojenském Humvee a několika závodních speciálech, několikrát tam své stroje z Dakaru předvedli i Tomáš Ouředníček a Olga „Ollie“ Roučková. Šestý ročník Legend navštívilo přes 50 tisíc lidí.

Text a foto: Ondřej Čapka