Německá rallye vrátila do čela MS Ogiera

Třetí místo v Německé rallye stačilo Francouzi Sébastienu Ogierovi k návratu do vedení světového šampionátu v automobilových soutěžích. Jeho největší soupeř Thierry Neuville v sobotu urazil zadní kolo. Německou rallye ovládl estonský jezdec Ott Tänak. Jan Kopecký skončil jedenáctý.

Tänak jedoucí s Fordem se dostal do vedení v páteční sedmé rychlostní zkoušce, pak už před sebe nikoho nepustil. V šampionátu WRC to bylo jeho druhé vítězství po červnové Italské rallye na Sardinii. Sám jezdec byl rád, že mu vyšel začátek soutěže.

Německá rallye

Druhý na asfaltových tratích v Německu skončil Nor Andreas Mikkelsen s Citroënem, který za Tänakem zaostal o 16,4 sekundy. O dalších 14 sekund zpět byl trojnásobný vítěz soutěže Francouz Sébastian Ogier s Fordem, který se díky třetímu místu vrátil do čela šampionátu. Jeho největší rival Neuville musel odstoupit ze sobotní druhé etapy kvůli uraženému kolu svého Hyundaie. V neděli se sice Belgičan s velkou ztrátou do soutěže vrátil, ale ani ze závěrečné power stage nevytěžil žádné body.

Ogier jel na jistotu

Ogier nešel po vypadnutí Thierryho na maximum. Z hlediska šampionátu je to pro něj dobrý výsledek. Před posledními třemi podniky vede v šampionátu o 17 bodů před Neuvillem. Do souboje o titul ještě může vstoupit také Tänak, který je třetí s odstupem 16 bodů za Neuvillem.

Škoda má titul WRC2

Janu Kopeckému na Škodě unikli body do mistrovství světa o necelých padesát sekund, které ztratil na desátého Erica Camiliho. Samozřejmě byl zklamaný, hlavně z důvodu smůly s defektem. Musel totiž měnit píchlé kolo a ztratil tak přes dvě minuty.

Hned za Kopeckým dojel další jezdec ve Fabii Pontus Tidemand ze Švédska, kterému třetí místo v kategorii stačilo k zajištění titulu mistra světa WRC2. Po sedmitýdenní přestávce bude šampionát pokračovat Katalánskou rallye.

Výsledky Německé rallye:

1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 2:57:31,7

2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Citroën C3) -16,4

3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -30,4

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 13 soutěží):

1. Ogier 177

2. Neuville (Belg./Hyundai i20) 160

3. Tänak 144