Německá rallye vrátila do čela MS Ogiera

Třetí místo v Německé rallye stačilo Francouzi Sébastienu Ogierovi k návratu do vedení světového šampionátu v automobilových soutěžích. Jeho největší soupeř Thierry Neuville v sobotu urazil zadní kolo. Německou rallye ovládl estonský jezdec Ott Tänak. Jan Kopecký skončil jedenáctý.

Tänak za vítězstvím i okolo stíhačky

Tänak jedoucí s Fordem se dostal do vedení v páteční sedmé rychlostní zkoušce, pak už před sebe nikoho nepustil. V šampionátu WRC to bylo jeho druhé vítězství po červnové Italské rallye na Sardinii. „Je to skvělé. Vyšel nám začátek soutěže a pak už šlo jen o to hlídat si vedení,“ radoval se Tänak.

Ott Tänak vyhrál svůj druhý podnik WRC

Druhý na asfaltových tratích v Německu skončil Nor Andreas Mikkelsen s Citroënem, který za Tänakem zaostal o 16,4 sekundy. O dalších 14 sekund zpět byl trojnásobný vítěz soutěže Francouz Sébastian Ogier s Fordem, který se díky třetímu místu vrátil do čela šampionátu. Jeho největší rival Neuville musel odstoupit ze sobotní druhé etapy kvůli uraženému kolu svého Hyundaie. V neděli se sice Belgičan s velkou ztrátou do soutěže vrátil, ale ani ze závěrečné power stage nevytěžil žádné body.

Ogier jel na jistotu

Sebastien Ogier se vrátil do vedení

„Poté, co Thierry vypadl ze hry, jsem do toho už nešel na maximum. Z hlediska vývoje šampionátu je to dobrý výsledek,“ přiznal čtyřnásobný mistr světa Ogier. Před posledními třemi podniky vede v šampionátu o 17 bodů před Neuvillem. Do souboje o titul ještě může vstoupit také Tänak, který je třetí s odstupem 16 bodů za Neuvillem. „S těmi 25 body za vítězství nevidím důvod, proč bychom nemohli bojovat o celkové prvenství. Nevzdáme se, ale musíme i nadále vítězit,“ veří si Estonec.

Škoda má titul WRC2

Jan Kopecký těsně za body

Janu Kopeckému na Škodě unikly body do mistrovství světa o necelých padesát sekund, které ztratil na desátého Erica Camiliho. „Samozřejmě jsem zklamaný, protože si myslím, že jsem tady byl nejrychlejší. Škoda té smůly s defektem,“ připomněl Kopecký moment, kdy musel měnit píchlé kolo a ztratil přes dvě minuty.

Hned za Kopeckým dojel další jezdec ve Fabii Pontus Tidemand ze Švédska, kterému třetí místo v kategorii stačilo k zajištění titulu mistra světa WRC2. Po sedmitýdenní přestávce bude šampionát pokračovat Katalánskou rallye.

Výsledky Německé rallye:

1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 2:57:31,7

2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Citroën C3) -16,4

3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -30,4

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 13 soutěží):

1. Ogier 177

2. Neuville (Belg./Hyundai i20) 160

3. Tänak 144

Zdroj: ČTK, Foto: Red Bull Media