Nový Hyundai Tucson se ukázal v New Yorku

Obrovské přední světlomety dominují přepracované přídi nového Tucsonu. Hyundai jeho podobu představil na mezinárodní automobilové přehlídce v severoamerickém New Yorku. Vnější změny jsou kosmetické, předělaný je hlavně interiér. Do prodeje půjde novinka v polovině letošního roku.

„Nový Tucson přináší svěží vzhled, který je konzistentní s našimi nejnovějšími modely Hyundai, a také řadu vylepšení pro ještě podmanivější zážitky z jízdy a maximální spokojenost zákazníků,“ tvrdí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe.

Interiér ve stylu i30

Zepředu zaujmou především přepracované LED světlomety a nově navržený nárazník. Jiné jsou i zadní lampy, nárazníky a koncovky výfuku. Interiér pak vychází z designové architektury modelu i30 a vynikne osmipalcovým displejem multimediálního systému, které je nalepený na palubku.

Nový Tucson bude mít v nabídce dva vznětové a dva zážehové motory. Vrcholný dvoulitrový turbodiesel se pyšní výkonem 186 koní, nová přeplňovaná šestnáctistovka má 115, respektive 133 koní. Benzínová jednotka 1.6 GDI má 132 koní a je k mání s pohonem předních kol a mechanickou převodovkou. Přeplňovaný čtyřválec 1.6 T-GDI má dokonce 177 koní.

Cílem modernizace bylo snížení zdvihového objemu a emisí oxidu uhličitého. Inovovaný Tucson bude navíc prvním modelem Hyundai s částečně hybridním pohonem s napětím 48 V.

Jihokorejské SUV vyráběné ve slezských Nošovicích je od svého uvedení na trh v roce 2015 nejprodávanějším vozem Hyundai v Evropě. Novinku bude automobilka v českém závodě vyrábět pro více než 60 trhů na celém světě.

Nový Hyundai Tucson