Pomazánka alá humr – nejlepší recept

Plánujete uspořádat oslavu nebo si jenom chcete dopřát lahodnou svačinu? Celerová pomazánka alá humr zpříjemní váš jídelníček. Kromě celeru se do pomazánky přidává také mrkev, což pomazánce dodává nejen skvělou chuť, ale i krásnou oranžovou barvu.

Celer je nízkokalorickou zeleninou, která je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály. Je známý pro svůj osvěžující a lehce pikantní chuťový profil, který může přidat do pomazánek nový rozměr.

Mezi další oblíbené přísady do falešné humrové pomazánky patří nastrouhané vařené vajíčko, čerstvé jablko, sýr a jemně nasekaný česnek.

Vytvořit pomazánku, která by byla z humra, by bylo téměř nemožné a finančné náročné. Možná právě proto vznikla pomazánka, která svým vzhlhumrovou pomazánku trochu připomíná, ale přitom je postavena na surovinách, které jsou cenově dostupné.

Falešná humrová pomazánka z celeru je zdravá a chutná pomazánka a je perfektním příkladem toho, jak můžete v kuchyni experimentovat a vytvářet výjimečné pokrmy z běžných surovin. Takže ať už jste vegani, nebo jednoduše zvědaví, neváhejte vyzkoušet tuto falešnou humrovou pomazánku z celeru.

Chlebíčky jsou oblíbenou součástí českých stolů. Toto malé a lahodné občerstvení je ideální pro různé příležitosti, od rodinných oslav po pikniky. Ale co dělá chlebíčky skutečně neodolatelnými, jsou pomazánky, kterými jsou pokryty. Existuje nespočet možností, jak tyto pomazánky připravit, ať už jste milovníkem masových pomazánek, vegetariánských nebo třeba sladkých variant.

Pomazánka alá humr – ingredience

 • 1 malý celer
 • mrkev – objemově stejně jako celeru
 • 225 g majonézy
 • čerstvě mletý černý pepř
 • citrónová šťáva
 • citrón na ozdobu (nakrájený na plátky)
 • petrželka
 • veka na chlebíčky

Pomazánka alá humr – postup

 1. Na jemném struhadle nastrouhejte mrkev a celer (v poměru 1:1).
 2. Přidejte majonézu, zakápněte trochou citronové šťávy a opepřete.
 3. Promíchejte a dejte odležet do lednice, aby se propojily chutě.
 4. Hotovou pomazánku alá humr mažte na chlebíčkovou veku, ozdobte citrónem a petrželkou.

Vyzkoušejte přidat celer do svých oblíbených pomazánek a objevte novou úroveň chuti a zdraví ve vašem oblíbeném pokrmu. Celer je skvělou superpotravinou, která může udělat z vašich pomazánek nejen lahodné potěšení, ale i něcé navíc prospěšného pro vaše tělo.