Projekt Autoopravář Junior 2019 podporuje studenty soutěží. Konal se už 25. ročník

Nejlepší studenti oborů automechanik, autotronic, karosář a autolakýrník předvedli své znalosti a dovednosti v národním finále v Kosmonosech. Studenti se spolu utkali v několika oborech a mají tak motivaci dalšímu kariérnímu postupu.

Celostátní finále soutěže Autoopravář Junior proběhlo ve školicím středisku Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy za podpory společnosti Porsche Česká republika. Vítězi jubilejního 25. ročníku se v jednotlivých kategoriích stali Lukáš Holub – SOŠ a SOU Nymburk (Automechanik), Luboš Hřebec – ISŠA Brno (Autotronik), David Mottl – SPŠ dopravní Plzeň (Karosář) a Thanh Binh Nguyen – SŠ PTA Jihlava (Autolakýrník).

Všem studentům, kteří se do soutěže přihlásili, patří velký dík za jejich mimořádné nasazení a vynikající výkony v jednotlivých kolech soutěže, která vždy probíhala ve skvělé atmosféře. Nově získané zkušenosti jsou pro všechny účastníky silnou motivací pro další vzdělávání. Přispívají také k odstartování úspěšné kariéry v automobilové branži.

Autoopravář Junior

Odborná soutěž Autoopravář Junior se konala již popětadvacáté. Na cestě za prestižním titulem museli mladí automechanici, autotronici, karosáři a autolakýrníci úspěšně absolvovat tři soutěžní kola. Ty jsou od regionálních až po celostátní.

Soutěž je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Výkony studentů hodnotí odborné komise. V nichž působí mimo jiné techničtí školitelé společnosti Porsche Česká republika, která soutěž Autoopravář Junior podporuje.

Hlavním cílem soutěže Autoopravář junior je pozitivně motivovat žáky středních škol s výukou automobilových oborů. Vedlejším cílem je propagovat technické obory a rozvíjet spolupráci mezi budoucími zaměstnavateli studentů a středními školami v České republice.

Podpora učňovského školství v České republice patří mezi hlavní priority společnosti Porsche Česká republika. Ta je v rámci projektu „Best Employer“ spustila v roce 2017 motivační program pro studenty QHERO. V současnosti je do projektu zapojeno již více než 2000 žáků, téměř 500 pedagogů a více než 30 autorizovaných servisů. Mezi nejznámější patří značky Audi, SEAT, Volkswagen.

Toto vzdělávání budoucích odborníků zohledňuje bouřlivý technický vývoj v automobilovém průmyslu. Včetně nejnovějších trendů, mezi něž patří elektrická mobilita, digitalizace a umělá inteligence.