Rolls-Royce potvrdil jméno Cullinan pro své první SUV

Odhalení dlouho očekávaného luxusního SUV automobilky Rolls-Royce se blíží. Výrobce oficiálně potvrdil jeho jméno a přidal sadu fotografií. Testovací pilot dokonce prohnal ultra drahé auto blátivým terénem. Model Cullinan má pomoci navýšit prodeje a nastavit laťku luxusu hodně vysoko.

Diamantový základ

Dlouho nebylo stoprocentně jisté, jak se bude první SUV značky Rolls-Royce jmenovat. Nakonec je to skutečně Cullinan, stejně jako největší nalezený diamant světa z roku 1905. Majitel dolu Sir Thomas Cullinan tento skvost s 3 106 karáty pojmenoval po sobě.

Teď jeho jméno ponese i luxusní vůz slavné britské automobilky. Jde o první SUV této značky. Rolls-Royce Cullinan je automobil s jasným zaměřením, bezchybnou kvalitou a vzácností. Udává směr a rozsah skutečného luxusu, stejně jako diamant Cullinan.

Off-roadový luxus

Automobilka zároveň vydala oficiální fotografie Cullinanu. Maskování na karoserii zatím zůstalo. Jedna z fotografií ukazuje SUV v blátivém terénu. Tam by člověk běžný Rolls-Royce asi nečekal. Cullinan bude mít patentovaný hliníkový základ. Odhalení se očekává koncem léta 2018. Do prodeje má jít auto o rok později. Diamantový Rolls-Royce by měl zvýšit roční prodeje značky na pět tisíc kusů. Loni luxusní automobilka prodala 3 362 prémiových aut.

Od sedanu k SUV

S příchodem tohoto SUV se samozřejmě nabízí otázka, zda někteří movití zákazníci nepřejdou od limuzíny k SUV. Rolls-Royce samozřejmě počítá s tím, že tam nějaká výměna zákazníků bude. Nakonec to současní zákazníci si žádali nějaké to SUV. Auto kromě jiného nabídne pohon 4×4. Připravovanou novinku se už podařilo několikrát ulovit na špionských snímcích, a dokonce natočit i video.

Bratrská výpomoc Phantomu

Pod kapotou debutujícího SUV bude pracovat stejný motor jako u modelu Phantom. Jde o dvanáctiválec 6,75 litru, který podporují dvě turbodmychadla. Ten konstruktéři naladili na 420 kW, tedy 573 koní. Limuzína zrychlí z místa na stovku za 5,3 vteřin. Akcelerace u velkého a těžkého Cullinanu zatím není známá. Ručně vyráběný Rolls-Royce Cullinan bude stát kolem deseti milionů korun.