Scout a Sportline. Škoda ukázala nové verze Karoqa

Mladoboleslavská Škodovka uvedla na podzimním autosalonu v Paříži dva nové deriváty svého nejmladšího SUV Karoq. Ve verzi Sportline dostal kompakt nejvýkonnější benzinový motor modelové řady se 190 koňmi. Varianta Scout bude standardně vybavena pohonem 4×4.

Černá, černá, černá

Škodovka pro Karoq Sportline připravila upravené nárazníky a černě lakovaná 18palcová kola z lehkých slitin. V interiéru upoutají černá sportovní sedadla se stříbrnými kontrastními švy. Auto má také černou stropnici i černé obložení sloupků.

Nejdůležitější novinka je schovaná pod kapotou. Karoq Sportline dostal dvoulitrový benzinový motor s výkonem 190 koní, nic silnějšího v malém SUV nelze dostat. Motor je spřažený s automatickou převodovkou DSG a Karoq jede na všechny čtyři. K dispozici je i slabší patnáctistovka s výkonem 150 koní a dva dvoulitrové diesely se stejnými výkony.

Do lesa a na pole

Jako smysluplnější varianta se u auta na zvýšeném podvozku zdá čerstvě oznámený oplastovaný Scout. Dobrodružné provedení má už i Octavia a velký Kodiaq. Karoq do terénu dostane stříbrné ochranné prvky karoserie, výrazné lemy blatníků a antracitově černá 18palcová kola Braga. Mladoboleslavský výrobce Karoqa Scout standardně dodává s pohonem všech kol.

K dispozici jsou tři motory. Kromě benzinové jednotky 1.5 TSI s výkonem 150 koní v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Škoda pro Karoq Scout nabízí také dva dvoulitrové dieselové motory s výkony jako u verze Sportline.