Scout a Sportline. Škoda ukázala nové verze Karoqa

Mladoboleslavská Škodovka uvede na podzimním autosalonu v Paříži dva nové deriváty svého nejmladšího SUV Karoq. Ve verzi Sportline dostane kompakt nejvýkonnější benzinový motor modelové řady se 190 koňmi. Varianta Scout se vydá na polňačky, bude standardně vybavena pohonem 4×4.

Černá, černá, černá

Škodovka pro Karoq Sportline připravila upravené nárazníky a černě lakovaná 18palcová kola z lehkých slitin. V interiéru upoutají černá sportovní sedadla se stříbrnými kontrastními švy. Auto má také černou stropnici i černé obložení sloupků.

Nejdůležitější novinka je schovaná pod kapotou. Karoq Sportline dostane dvoulitrový benzinový motor s výkonem 190 koní, nic silnějšího v malém SUV nedostanete. Motor bude spřažený s automatickou převodovkou DSG a Karoq pojede na všechny čtyři. K dispozici bude i slabší patnáctistovka s výkonem 150 koní a dva dvoulitrové diesely se stejnými výkony.

Do lesa a na pole

Jako smysluplnější varianta se u auta na zvýšeném podvozku zdá čerstvě oznámený oplastovaný Scout. Dobrodružné provedení má už i Octavia a velký Kodiaq. Karoq do terénu dostane stříbrné ochranné prvky karoserie, výrazné lemy blatníků a antracitově černá 18palcová kola Braga. Mladoboleslavský výrobce bude Karoqa Scout standardně dodávat s pohonem všech kol.

K dispozici budou tři motory. Kromě benzinové jednotky 1.5 TSI s výkonem 150 koní v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Škoda pro Karoq Scout nabídne také dva dvoulitrové dieselové motory s výkony jako u verze Sportline.