Smart půjčka – recenze – na ruku i pro exekuce

Nebankovní společnosti se specializují především na tzv. mikropůjčky, které jsou poskytovány na částky od 5 000 Kč do 15 000 Kč. S jistou výjimkou však přišla společnost JET Money. Smart půjčka patří k předním online půjčkám u nás. Jde o rychlou online půjčku poskytovanou na vyšší částky, kterou lze vyřídit přes internet. Není potřeba nikam chodit ani nikde čekat. O všechno se postará poskytovatel půjčky.

Žadatel si pouze vybere, jak velkou částku chce a jak dlouho ji potřebuje splácet. Na výběr má spoustu možností a variant. Jediné, co musí klient splnit, je pravidelný měsíční příjem a věk nad 18 let. Pokud splňuje obě podmínky, nic nebrání tomu, aby tuto výhodnou půjčku získal.

Co je Smart půjčka?

Smart půjčka se řadí mezi nebankovní půjčky. To znamená, že ji neposkytuje banka, ale nebankovní instituce. Výhodou nebankovních půjček jsou mírnější podmínky pro jejich zřízení a nebankovní instituce často nenahlíží do registru dlužníků. Nevýhodou však mohou být vyšší poplatky za zřízení půjčky a vysoké úroky.

Smart půjčka na ruku je neúčelová. Jinak řečeno, klient nemusí žádným způsobem dokazovat, na co si peníze půjčil. Úvěr si může sjednat každý na cokoliv podle svého uvážení a účel půjčky nemusí klient nikde uvádět.

Smart půjčka se řadí se také mezi tzv. rychlé půjčky. Rychlé půjčky jsou takové půjčky, které si může zájemce sjednat online ihned z jakéhokoliv místa. Takové úvěry jsou pro svou jednoduchost ve sjednávání oblíbené hlavně u lidí, kteří potřebují peníze ihned.

Rychlé půjčky jsou výhodné i pro klienty uvedené v registru dlužníků. Mnoho nebankovních společností totiž nepožaduje dokládání výpisu z registru dlužníků ani dokládání pravidelného příjmu. Rychlé půjčky tak mohou být řešením i pro zadlužené klienty.

JET Money

Původním poskytovatelem Smart půjček na ruku byla společnost JET Money. Jako první přišla s úvěrovým produktem tohoto typu. Jedná se o bezúčelový nebankovní úvěr, jehož vyřízení je velice snadné.

Společnost JET Money se specializuje pouze na Smart půjčky. Svou nabídku nikdy nerozšířila o jiné služby jako jsou kontokorenty, hypotéky a konsolidace úvěrů. Tento druh půjčky koncipovala jako bezúčelový, což znamená, že zapůjčenou částku je možné využít na cokoliv. Současně JET Money banka dbala na velmi rychlé vyřízení půjčky, které v některých případech trvá pouhých 15 minut. Tím se zařadila mezi rychlopůjčky.

Společnost JET Money roce 2018 převzala společnost EC Financial Services, a. s., která nadále tuto půjčku klientům poskytuje. Nová Smart půjčka má lehce odlišné, výhodnější podmínky.

Postup získání půjčky

Postup získání Smart půjčky je poměrně jednoduchý. Sjednat Smart půjčku je možné prostřednictvím online formuláře nebo telefonicky.

Prvním způsobem je formulář na webových stránkách společnosti. Do něj vepíše zájemce svoje nacionále, adresu, kontakt a požadavky na půjčku. Po odeslání formuláře vyčká na telefonát operátora, který vysvětlí veškeré nejasnosti a nastíní další postup.

V případě sjednání Smart půjčky na ruku prostřednictvím telefonátu přiveze pracovník společnosti smlouvu a splátkový kalendář klientovi domů.

Parametry a žádost

V případě Smart půjčky je možné sjednat půjčku na částku od 5 000 Kč do 70 000 Kč za jakýmkoliv účelem dle vlastního uvážení.

Splatnost půjčky je pak stanovena v rozmezí od 13 do 16 měsíců podle výše půjčky a samozřejmě i podle možností klienta. Úroková sazba začíná na 21 % a RPSN na 146,7 %.

Jako u většiny rychlých půjček je i Smart půjčka spojena s poměrně vysokými poplatky. Samotné sjednání úvěru je zpoplatněno částkou 800 Kč a vedení úvěru částkou 4 400 Kč. Pokud se klient rozhodne pro výplatu v hotovosti, zaplatí navíc ještě 3 800 Kč.

Podmínky pro získání Smart půjčky

Podmínky pro sjednání Smart půjčky jsou například minimální věk 18 let, doložení příjmů a dva doklady totožnosti (občanský průkaz a jeden další).

Výhody Smart půjčky

Recenze Smart půjčky jsou velmi dobré. Mimo výjimečně rychlého sjednání půjčky vyniká Smart půjčka i v dalších bodech. Mezi nejdůležitější patří:

  • celková jednoduchost sjednání (lze sjednat z domova online)
  • rychlost sjednání (peníze na účtu již za 15 minut)
  • dostupnost i pro klienty odmítnuté bankovní společností

Pokud si Smart půjčku sjednává klient, který má sjednaný účet u vybraných bank, pak mu peníze budou připsány do 15 minut od sjednání, a to i o víkendu. Jedná se o tyto banky: Air Bank, ČSOB, CREDITAS, Česká Spořitelna, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank, PFF banka a Raiffeisenbank.

Smart půjčku lze sjednat opravdu kdykoliv a kdekoliv. Zájemci postačí pouze přístup k internetu a průkaz totožnosti. Půjčku si lze sjednat 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Nevýhody Smart půjčky

Jako každá nebankovní půjčka má i Smart půjčka své nevýhody. Recenze Smart půjčky uvádějí tyto:

  • vysoká úroková sazba
  • vysoký poplatek za poskytnutí úvěru

Jak bylo uvedeno výše, společnost si účtuje 800 Kč za sjednání úvěru. Dále 4 400 Kč za vedení úvěru a 3 800 Kč za případné poskytnutí půjčky v hotovosti. Celkové náklady za vedení půjčky se tedy můžou vyšplhat až k 9 000 Kč.

Stejně jako jiné nebankovní půjčky i tato cílí převážně na lidi s nestabilní finanční situací. Vzhledem k tomu, že při sjednávání půjčky se nenahlíží do registru dlužníků, si tuto půjčku může sjednat i již zadlužený člověk. Exekuce v případě Smart půjčky je tedy možná.

Hyperpůjčka

Podobným typem úvěru, jako je Smart půjčka, je Hyperpůjčka. Jedná se o typ půjčky poskytovaný především nebankovními společnostmi. Oproti Smart půjčce má však tu výhodu, že bývá poskytován na částky ve vyšší hodnotě, v některých případech i nad 100 000 Kč. Sjednání půjčky probíhá online a její sjednání je velice rychlé.

Žadatel musí splňovat několik podmínek, jako je minimální věk žadatele 18 let, předložení dokladu totožnosti apod. Není vyžadováno žádné ručení ani zástava. Výši půjčky je možné sjednat na částku 10 000 Kč až 250 000 Kč. Stejně jako v případě Smart půjčky se jedná o bezúčelový úvěr.

Splatnost půjčky se pohybuje v rozmezí od 12 do 84 měsíců. Výhodou Hyperpůjčky je i poměrně nízká úroková sazba. Úrok Hyperpůjčky je možné získat již od 4,99 % za rok. RPSN může klient dosáhnout od 5,11 %.

Creditstar půjčka

Jednou ze společností nabízejících půjčky typu Smart půjčka je také společnost Creditstar. Jedná se o nebankovní společnost (celým názvem Creditstar Czech), která je součástí mezinárodní organizace Creditstar Group. Společnost v České republice funguje od roku 2006 a specializuje se především na mikropůjčky.

U společnosti Creditstar lze získat půjčku až ve výši 19 000 Kč, první půjčka však bývá sjednávána maximálně ve výši 7 000 Kč.

Společnost si klade několik podmínek pro poskytnutí půjčky. První z nich je minimální věk žadatele 18 let. Dále musí mít trvalý pobyt na území České republiky a vlastnit bankovní účet. Společnost si ověřuje i skutečnost, že má žadatel pravidelný příjem a je tak schopný půjčku řádně splácet.

Pro získání půjčky klient vyplní krátký online formulář. Po schválení půjčky může mít žadatel peníze na účtu do 15 minut. Pokud má klient účet u jiné banky než společnost Creditstar, trvá vyřízení maximálně jeden den.

Jako u ostatních mikropůjček nebankovních společností je třeba počítat s vyššími poplatky a úrokovou sazbou. U půjčky 5 000 Kč je úroková sazba 328,5 % a RPSN 1 732,08 %.

Emma’s Credit

Další nebankovní společností nabízející tento typ mikropůjčky je společnost Emma’s Credit. Tato společnost působí na českém trhu od roku 2004. Jedním z jejích produktů je mikropůjčka CreditGo.

Půjčka je bezúčelová a je tedy možné ji využít na cokoliv. I zde je první půjčka poskytována na nižší částku než půjčky následující. Společnost Emma’s Credit nabízí první půjčku ve výši 10 000 Kč. Další půjčky jsou poté poskytovány ve výši maximálně 15 000 Kč. Splatnost se pohybuje v rozmezí 5 až 31 dní. Výše úrokové sazby je zde 36 %.

Žadatel musí splňovat několik podmínek, jako je minimální věk 18 let, trvalý pobyt na území České republiky a doložení pravidelného příjmu. Samozřejmostí je i doložení dokladu totožnosti. Peníze jsou po schválení půjčky poskytovány bezhotovostně na účet žadatele, a to do 15 minut od schválení půjčky.