Špionské fotky: Nové BMW X5 uloveno v Jižní Karolíně

modrc3a9-sportovnc3ad-m-1400x787-8024516

Po dvou letech se na silnici objevilo několik maskovaných prototypů připravované X5. Nedaleko továrny BMW v Jižní Kalifornii zachytil fotograf luxusní černé SUV a modrého „bavoráka“ řady M.

Čekání na Godota

Na novou generaci BMW X5 se čeká už dlouho. Současný model F15 se vyrábí od roku 2013. Naposledy se maskovaný prototyp objevil na silnici před dvěma léty. Stávající SUV slaví prodejní úspěchy. Přesto je nová X5 pro výrobce velice důležitá. Ačkoli úlohu vlajkové lodi převezme připravovaná X7.

Tradice s většími ledvinkami

Fotograf zachytil auta blízko továrny BMW v americkém městě Spartanburg. Proporce prototypů důkladně ukrývá maskování. Kamufláž však neschovala přepracovaná zadní světla a široký přední nárazník. Na fotkách lze vidět modře lakované SUV.

Pravděpodobně jde o sportovní verzi M. Černá X5 bude nejspíš klasickou luxusně orientovanou verzí. Karoserie si stále zachovává tradiční tvary. Vpředu jsou jen větší ledviny, podobně jako u konceptu X7, se kterými mají skalní příznivci BMW problém. 

ledvinky-jsou-mnohem-vc49btc5a1c3ad-1400x787-6597938
Ledvinky jsou větší.

Oficiálně už letos

Prozatím nejsou žádné zprávy o motorech. Pod kapotou se očekávají přeplňované šestiválce i osmiválce. Výjimkou nemusí být ani „nadopovaný“ čtyřválec s turbem. Nová generace BMW X5 bude nabízena také s hybridním pohonem. Na oficiální představení si musí fanoušci ještě chvíli počkat. Údajně se však dočkají už letos.