TEST: Suzuki Vitara – Všechny chutě Japonska

Čtvrtá generace populárního crossoveru přijíždí s decentním faceliftem, vylepšenou bezpečností a pokročilejšími asistenčními systémy. Nejprodávanější Suzuki v Evropě. Jde stále o vhodný crossover pro konvenční řidiče nebo se Vitara proměnila v přetechnizované pozlátko?

Auto se musí především líbit, na to japonští designéři při omlazování mysleli a nepouštěli se do velkých akcí. Pětidveřová Vitara má upravenou masku chladiče, přepracované nárazníky, líbivá koncová světla a nové barvy. Verze 4×4 se žlutočerným metalickým lakem a ochrannými kryty nevypadá vůbec špatně.

Především v zimě rozbíjí výrazná barva šeď spící krajiny a vyniká oproti konvenčním odstínům běžných aut. Předek ještě zdobí hlavní diodové lampy se slušnou svítivostí a stylové svislé diody denního svícení ozdobené volitelnými rámečky. Kabina čerstvé Vitary přináší vylepšený přístrojový štít s 4,2palcovým barevným LCD displejem.

Ten se sice ovládá „po staru“ otočnou tyčkou, ale nabídne zajímavá jízdní data, včetně čtení některých dopravních značek nebo zobrazení grafu využití výkonu a točivého momentu. Změn se dočkala také palubní deska. Vrchní část je vyrobena z měkčených materiálů a mezi středovými výdechy najdete přepracované analogové hodiny, tedy prvek, který se objevuje spíše u prémiových vozů.