Texture se stala součástí Apple News+, proto jako samostatná služba skončila

Apple v rámci vývoje vlastní platformy pro psaná média v minulosti koupil společnost Texture. Ta následně z hlediska uživatelů fungovala v zásadě nezávisle na svém novém majiteli, přesto ale své služby nabízet přestane.

Už předtím, než Apple představil novou platformu pro magazíny a zpravodajství, bylo jasné, že Apple News+ bude postaveno na systému služby Texture, která za předplatné v hodnotě deseti dolarů měsíčně nabízela přístup k více než 200 magazínům.

Téměř identický systém se nyní stal základem pro Apple News+ a z hlediska Applu tak další působení Texture jako samostatné služby nedává smysl.

Už dříve Apple ukončil fungování Texture na Windows a nyní se stejného osudu dočkají i mobilní aplikace pro iOS i Android. Pro uživatele na iOS to v podstatě znamená jen přechod k jiné, velmi podobně vypadající a fungující aplikaci s tím, že ji na zkoušku mohou měsíc používat zdarma.

Pro uživatele s Androidem to ale, stejně jako pro majitele počítačů s Windows, znamená konec této platformy, pokud se nerozhodnou přejít na iOS nebo macOS. Mnozí z nich kvůli tomu pochopitelně vyjadřují svoji nespokojenost a volají po udržení Texture na Androidu, Applu ale zjevně ztráta části předplatitelů nestojí za udržování vývoje aplikace, která by v zásadě narušovala jejich byznys model.

Co je Apple News+?

Apple News+ je zpravodajská a časopisecká služba společnosti Apple založená na předplatném, která poskytuje přístup ke stovkám časopisů, novin a digitálního obsahu od nejoblíbenějších světových vydavatelů.

Služba Apple News+, která byla spuštěna v březnu 2019, je k dispozici všem uživatelům Apple, včetně těch, kteří mají iPhony, iPady, počítače Mac a hodinky Apple Watch. Služba je přístupná prostřednictvím aplikace Apple News, která je v zařízeních se systémem iOS předinstalovaná od roku 2015.

Díky službě Apple News+ mají uživatelé přístup k širokému spektru obsahu od nejpopulárnějších vydavatelů na světě, včetně The Wall Street Journal, The New York Times, National Geographic a dalších.

Předplatitelé mají také přístup k publikacím určeným pouze pro digitální publikování, jako jsou The Highlight a The Skimm. Součástí služby jsou také sbírky příběhů a témat, takže uživatelé mohou snadno najít obsah, který je zajímá.

Kromě přístupu ke zpravodajskému obsahu a obsahu časopisů obsahuje služba Apple News+ také zvukové příběhy z vybraných publikací a videopříběhy od vydavatelů, jako je The Washington Post.

Předplatitelé také získají přístup do knihovny Apple News+, kde mají přístup k uloženým příběhům a časopisům i po ukončení předplatného.

Apple News+ byla zprvu k dispozici za měsíční předplatné 9,99 USD, přičemž pro nové předplatitele byl k dispozici měsíční zkušební verze zdarma. Společnost Apple rovněž oznámila rodinný tarif, který umožňuje přístup ke službě až šesti členům rodiny za jediný měsíční poplatek.

Celkově lze říci, že služba Apple News+ poskytuje uživatelům pohodlný a cenově výhodný způsob, jak být informováni o nejnovějších zprávách a časopisech. Díky přístupu k některým z nejlepších světových publikací se služba Apple News+ jistě stane oblíbenou volbou pro milovníky zpravodajství.

Služby společnosti Apple

Kromě těchto produktů nabízí Apple také řadu služeb, které mají zákazníkům usnadnit život. Jaké to jsou?

Apple Music je streamovací hudební služba, která umožňuje přístup k milionům skladeb, alb a playlistů. Je k dispozici na iPhonu, iPadu, Macu a Apple TV a také na zařízeních se systémy Android a Windows.

S Apple Music může uživatel poslouchat své oblíbené skladby, interprety a alba na vyžádání a také si vytvářet vlastní seznamy skladeb. Může si dokonce stáhnout skladby a alba a poslouchat je offline.

Apple Pay je bezpečný a pohodlný způsob placení za nákupy online i v obchodech. Je k dispozici na iPhonu, iPadu, Apple Watch a Macu a také na zúčastněných webových stránkách a v aplikacích. Stačí do zařízení přidat údaje o své debetní nebo kreditní kartě a platit za nákupy otiskem prstu, Face ID nebo přístupovým kódem.

iCloud je služba online úložiště, která umožňuje bezpečné ukládání a přístup k souborům, fotografiím a dokumentům z libovolného zařízení. iCloud také obsahuje službu Apple Find My, která pomůže najít a ochránit ztracená zařízení. Služba iCloud se může používat i k zálohování a obnově iPhonu, iPadu a Macu.

AppleCare je komplexní servisní plán, který poskytuje technickou podporu pro zařízení Apple. Se službou AppleCare získá uživatel nepřetržitý přístup k týmu technické podpory společnosti Apple a také rozšířené pokrytí hardwaru a softwarové podpory.

AppleCare nabízí také další služby, jako je oprava na místě, expresní výměna a krytí náhodného poškození.

Apple Arcade je předplacená herní služba, která umožní přístup k více než stovce exkluzivních her pro iPhone, iPad, Mac a Apple TV. S Apple Arcade může uživatel hrát hry bez reklam a nákupů v aplikacích a máte k nim přístup na více zařízeních.

Produkty společnosti Apple

Společnost Apple Inc. je už desítky let na špici inovací a její produkty se staly pojmem. Od ikonických iPhonů a iPadů až po počítače Mac má Apple něco pro každého. Výrobky Apple jsou známé svým elegantním designem a výkonem, díky čemuž jsou velmi oblíbené u domácích i firemních uživatelů.

Pokud jde o iPhony, Apple nabízí širokou škálu modelů, ze kterých si můžete vybrat. Vlajkovým modelem může být považován iPhone 12 Pro Max, který má 6,7palcový OLED displej, 5G připojení a výkonný čip A14 Bionic.

Pro ty, kdo hledají něco cenově dostupnějšího, je skvělou volbou iPhone SE. Má 4,7palcový displej Retina a pohání ho čip A13 Bionic.

U iPadu má Apple řadu velikostí a modelů, které vyhoví každému rozpočtu. Jedním z oblíbených modelů je iPad Pro 12.9, který má 12,9palcový Liquid Retina displej, čip A12Z Bionic a až 128GB úložiště.

Další skvělou volbou je iPad Air s 10,9palcovým Retina displejem a čipem A14. Pro ty, kdo hledají něco cenově dostupnějšího, je skvělou volbou iPad mini.

Řada počítačů Mac od Applu je také působivá, například je iMac Pro. Je vybaven 27palcovým displejem Retina 5K a pohání ho výkonný čip M1. Pokud chce uživatel něco cenově dostupnějšího, skvělou volbou je MacBook Air s 13,3palcovým displejem Retina a čipem M1.

Pokud jde o příslušenství, Apple má na výběr širokou škálu produktů. AirPods Pro jsou skvělou volbou pro ty, kdo hledají bezdrátová sluchátka, zatímco Apple Watch Series 6 jsou skvělou volbou pro sledování kondice a zdraví. Apple má na výběr také řadu klávesnic, myší a trackpadů.

Ať už jsou potřeby uživatelů jakékoli, Apple má pro každého něco. Jejich produkty jsou známé svým elegantním designem, vysokým výkonem a snadným používáním, takže jsou oblíbenou volbou pro domácí i firemní uživatele. Díky široké nabídce iPhonů, iPadů, Maců a příslušenství si snadno vybere každý svůj ideální produkt Apple pro své potřeby.

Zajímavosti o společnosti Apple

Apple Inc. je jednou z největších technologických společností na světě a její produkty používají miliony lidí po celém světě. Společnost Apple, kterou v roce 1976 založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne, se stala kultovní značkou se širokou škálou produktů, od iPhonů a iPadů až po notebooky a další příslušenství. Zde je několik zajímavostí o společnosti Apple Inc.

  • První počítač Apple, Apple I, byl vytvořen v roce 1976 a prodával se za 666,66 USD. Byl postaven na procesoru Intel 8080 a měl 4K paměť.
  • Apple je první společností, která dosáhla tržní kapitalizace ve výši bilionu dolarů, přičemž tohoto milníku dosáhla v roce 2018.
  • Apple je největší technologickou společností na světě podle tržeb, v roce 2019 vygeneroval více než 265 miliard dolarů.
  • V obchodě App Store společnosti Apple je ke stažení přes 1,5 milionu aplikací, což z něj činí největší trh s aplikacemi na světě.
  • Od svého uvedení na trh v roce 2007 prodala společnost Apple více než 2 miliardy iPhonů.
  • Apple má nejvěrnější zákazníky – 92 % uživatelů iPhonu uvedlo, že by iPhone doporučilo svému příteli.
  • Apple je největší technologickou společností z hlediska držby hotovosti, od roku 2020 má v hotovosti více než 137 miliard dolarů.
  • Apple je nejhodnotnější značkou na světě, jejíž hodnota k roku 2019 činí 205,5 miliardy dolarů.
  • Apple je jednou z nejinovativnějších společností na světě, jen v roce 2019 získal více než 1 000 patentů.

To jsou jen některé ze zajímavých faktů o společnosti Apple Inc. Společnost dosáhla ve své čtyřicetileté historii pozoruhodných úspěchů a její produkty si stále oblíbili spotřebitelé po celém světě.