Volkswagen Amarok dostal šestiválec s výkonem až 272 koní

Skupina Volkswagen zahájila výrobu pick-upu Volkswagen Amarok s nejsilnějším motorem V6. Ve špičce dosahuje výkonu až 272 koní a točivého momentu 580 Nm. Vrcholový naftový šestiválec je nabízen pouze ve verzích Highline a Aventura. Ty přináší nové stylistické prvky nebo zelenou metalízu Peacock.

Jedním z prvních „nadopovaných“ pick-upů, který sjel z montážní linky v německém Hannoveru, byl Amarok Aventura s dvojkabinou, stálým pohonem 4×4 a osmirychlostním automatem. Pionýr vybavený dvacetipalcovými litými disky Talca má pod kapotou třílitrový vznětový šestiválec se standardním výkonem 258 koní.

Volkswagen Amarok

Dosavadní maximální točivý moment 550 Nm posílil v přepracovaném motoru na 580 Nm. Maximální „krouťák“ má řidič k dispozici už od 1400 otáček za minutu. Stádo dieselových koní je na vrcholu sil mezi 3250–4000 otáčkami za minutu. Zvýšení plnícího tlaku nastává v případě, kdy šofér sešlápne pedál plynu až na podlahu.

Výbavové stupně Highline i Aventure mají v základu stálý pohon 4×4 a osmirychlostní automat. Předek zdobí bi-xenonové světlomety a mlhovky s funkcí přísvitu do zatáček. Interiér nabídne černé čalounění sloupků i stropnice. Sedadla s černou kůží Nappa dodají autu elegantní „feeling“.

Novinkou je také zelený metalický lak Peacock pro výbavu Aventura. Barva spolu s rámem za kabinou nabudí sportovní dojem. Na přání se dodává také kryt ložné plochy. Ta má plochu 2,52 m². Posílené Amaroky se dostanou do prodeje v polovině června letošního roku. Objednávky však spustil Volkswagen už teď.