Vykrádal auta v Dubí a v Teplicích

V minulosti 12krát odsouzený muž je podezřelý, že se začátkem března vloupal v Teplicích do zaparkovaného auta, ze kterého chtěl původně jen odcizit uložené věci. Když v něm ale našel náhradní klíč, do druhého dne se Fiatem vozil po Teplicích a Dubí. Když bylo auto nalezeno, majitel zjistil, že mu v něm chybí notebook, tablet a autobaterie.

O několik dnů později se v Dubí vloupal do vozidla, ze kterého si odnesl autorádio, kryt zavazadlového prostoru s reproduktory, nabíječku a hever. V květnu pak v krádežích pokračoval, v Teplicích vnikl do auta, ze kterého odcizil ponorné čerpadlo a odnímatelný panel od autorádia, z dalšího vozu ukradl dvě motorové pily a v jiném autě našel zabudovanou kameru a navigaci, kterou také odcizil.

O pár dnů později se vloupal do dodávky, ze které ukradl úhlovou brusku a elektrickou ruční kotoučovou pilu. Koncem května vykradl v Teplicích další auto, ze kterého si odnesl autorádio a subwoofer.

Svou kořist postupně rozprodal zájemcům na ulici za zlomek skutečné ceny, krádežemi způsobil škodu přes 113 tisíc korun, dalších dvacet tisíc pak poškozením aut. U výslechu se ke všem vloupáním přiznal, muž, kterému hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi, je vyšetřován na svobodě.

Člověk, který má finanční problémy, by měl zvážit pomoc od dobrovolných organizací. Vždy je možné najít nějaké řešení, zkusit si najít práci a postavit se nepříznivé situaci čelem. Někdy člověk musí sáhnout i po malé půjčce, aby zvládnul vyřešit nenadálý finanční problém.

TIP: Čtěte také o nově zavedeném dlouhodobém investičním produktu.