Vykrádal auta v Dubí a v Teplicích

V minulosti 12krát odsouzený muž je podezřelý, že se začátkem března vloupal v Teplicích do zaparkovaného auta, ze kterého chtěl původně jen odcizit uložené věci. Když v něm ale našel náhradní klíč, do druhého dne se Fiatem vozil po Teplicích a Dubí. Když bylo auto nalezeno, majitel zjistil, že mu v něm chybí notebook, tablet a autobaterie.

O několik dnů později se v Dubí vloupal do vozidla, ze kterého si odnesl autorádio, kryt zavazadlového prostoru s reproduktory, nabíječku a hever. V květnu pak v krádežích pokračoval, v Teplicích vnikl do auta, ze kterého odcizil ponorné čerpadlo a odnímatelný panel od autorádia, z dalšího vozu ukradl dvě motorové pily a v jiném autě našel zabudovanou kameru a navigaci, kterou také odcizil. O pár dnů později se vloupal do dodávky, ze které ukradl úhlovou brusku a elektrickou ruční kotoučovou pilu. Koncem května vykradl v Teplicích další auto, ze kterého si odnesl autorádio a subwoofer.

Svou kořist postupně rozprodal zájemcům na ulici za zlomek skutečné ceny, krádežemi způsobil škodu přes 113 tisíc korun, dalších dvacet tisíc pak poškozením aut. U výslechu se ke všem vloupáním přiznal, muž, kterému hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi, je vyšetřován na svobodě.

Zdroj: PČR/Foto: Ilustrační