Zajímavé alternativy k AirPower, která byla oficiálně zrušena

Po AirPower se oficiálně slehla zem a pokud někteří uživatelé na tuto podložku s možností bezdrátového nabíjení až tří zařízení zároveň čekali, Apple si připravil velmi špatné zprávy.

Na druhou stranu se na trh prodírá řada vhodných alternativ, díky nimž na jablečného zástupce uživatelé snadno zapomenou. Zde je čtveřice těch nejzajímavějších řešení vycházejících z možnosti bezdrátového nabíjení.

Base Station: Apple Watch Edition (Nomad)

Pravděpodobně nejatraktivnější alternativou k AirPower se považovalo řešení od kalifornského výrobce Nomad pod označením Base Station: Apple Watch Edition. A stejně tak tomu je i nyní. Jde o minimalisticky provedenou podložku kombinující černý hliník a kůži, která v sobě ukrývá tři 7,5W indukční cívky.

To znamená, že je možné nabíjet až tři zařízení souběžně, přičemž jedním z nich jsou Apple Watch, pro které je vyhrazen speciální stojánek v horním levém rohu (s podporou Nočního režimu hodinek). Cenově nicméně nejde o levnou záležitost: oficiálně stojí 140 dolarů (v Česku, například na iStores, byly k sehnání za 3 200 Kč).

Detailnější informace Apple Watch Edition (Nomad)

Apple Watch Edition (Nomad) je pokročilá základní stanice navržená tak, aby posunula hodinky Apple Watch na vyšší úroveň. Tato elegantní a stylová základnová stanice je navržena tak, aby se hodinky Apple Watch mohly snadno nabíjet a zároveň aby poskytovala bezpečnou a stabilní platformu pro jejich dokování a ukládání.

Základnová stanice je vybavena vestavěnou nabíječkou, takže se Apple Watch mohou snadno nabíjet pomocí přiloženého napájecího kabelu.

Základová stanice je vyrobena z vysoce kvalitního hliníku a je vybavena protiskluzovou gumovou základnou, která zajistí, že Apple Watch zůstanou bezpečně na místě. Elegantní a moderní design se skvěle hodí k jakémukoli interiéru a je navržen tak, aby hladce zapadl do domácnosti nebo kanceláře.

Základní stanice je také vybavena magnetickým nabíjecím diskem, který umožňuje snadné připojení a odpojení hodinek Apple Watch. Hodinky si tak může uživatel snadno vzít s sebou na cesty a má současně jistotu, že mu neunikne žádný okamžik.

Základní stanice obsahuje také bezpečnou úložnou kapsu na příslušenství, takže je možné mít všechny své nezbytnosti vždy po ruce.

Apple Watch Edition (Nomad) je dokonalý způsob, jak mít hodinky Apple Watch během nabíjení v bezpečí. Díky elegantnímu a stylovému designu je skvělým doplňkem každé domácnosti nebo kanceláře a bezpečná úložná kapsa umožní mít všechny nezbytnosti po ruce.

BOOST UP Wireless Charging Dock (Belkin)

Dalším zajímavým modelem je nepochybně BOOST UP Wireless Charging Dock od Belkinu, uznávaného výrobce příslušenství (nejen) pro produkty od Applu. Nejedná se však ryze o podložku, ale spíše plochu se dvěma stojánky podporující bezdrátové nabíjení jak iPhonu, tak Apple Watch. V zadní části je navíc i USB port pro doplnění šťávy například iPadu.

Jak je u Belkinu zvykem, i toto řešení sází na velmi decentní provedení, které ideálně doplňuje prostor na pracovním nebo nočním stole. Co se týče ceny, oficiálně stojí 160 dolarů, přičemž v Česku je bylo možné zakoupit za 3 990 Kč (iWant).

Detailnější informace BOOST UP Wireless Charging Dock (Belkin)

Bezdrátový nabíjecí dok BOOST UP od společnosti Belkin je dokonalým řešením nabíjení pro každou domácnost nebo kancelář. Dokovací stanice poskytuje nabíjecí rozbočovač pro jedno zařízení s elegantním designem. Je kompatibilní se všemi zařízeními podporujícími technologii Qi, včetně nejnovějších modelů Apple iPhone a Samsung Galaxy.

Dokovací stanice je vybavena nastavitelným úhlem pro optimální zobrazení a kontrolkou LED pro sledování stavu nabíjení. Navíc je to neuvěřitelně rychlá nabíječka – dokáže nabít zařízení až 7,5 W a je optimalizovaná pro zařízení Apple a Samsung pro nejrychlejší dostupné bezdrátové nabíjení.

Dokovací stanice má také integrovaný systém pro správu kabelů, aby stůl nebo pracovní deska vypadaly přehledně a organizovaně. Díky svému modernímu designu a všestranným nabíjecím schopnostem je bezdrátová nabíjecí dokovací stanice BOOST UP dokonalým nabíjecím společníkem.

SliceCharge Pro (HardCiderLabs)

Mezi další zástupce patří i SliceCharge Pro od startupu HardCiderLabs. Tato jednoduchá nabíjecí podložka pravděpodobně nejvěrněji napodobuje funkčnost zaříznuté AirPower, jelikož slibuje, že se na ní může iPhone (potažmo AirPods) položit jakkoliv bez nutnosti hledat přesný bod pro nabíjení.

To má být údělem implementované šestice cívek. Pro Apple Watch pak disponuje certifikovaným stojánkem s nabíječkou.

SliceCharge je nicméně k dispozici zatím pouze na crowdfundingovém portálu Indiegogo za 89 dolarů (cca 2 tisíce korun). Pár serverů však již mělo možnost toto řešení otestovat a názory byly vesměs pozitivní.

Detailnější informace SliceCharge Pro (HardCiderLabs)

SliceCharge Pro od společnosti HardCiderLabs je inovativní nabíjecí řešení, které uživatelům pomáhá maximálně využít baterie jejich zařízení. SliceCharge Pro je vybaven jedinečnou patentovanou technologií, která dokáže nabíjet až čtyři zařízení najednou, a to rychle a efektivně.

SliceCharge Pro je vybavena vysokokapacitní powerbankou a její pokročilé obvody jí tedy pomáhají nabíjet až čtyři zařízení najednou. Její porty USB jsou kompatibilní s většinou mobilních zařízení a má také vestavěnou ochranu proti zkratu a nadproudu.

Nejlepší na SliceCharge Pro je, že se velmi snadno používá. Stačí jen připojit zařízení a nabíječka ho začne automaticky nabíjet. Průběh nabíjení je možné také sledovat na LCD displeji zařízení, a dokonce má praktický LED indikátor, který ukáže, kdy je nabíjení dokončeno.

Nabíječka SliceCharge Pro je ideální pro každého, kdo potřebuje nabíjet více zařízení najednou. Ať už je uživatel doma, v kanceláři nebo na cestách, SliceCharge Pro zvládne práci rychle a efektivně. Je vynikající volbou pro každého, kdo chce z baterií svých zařízení vytěžit maximum.

Wyrex

V neposlední řadě se mezi zákazníky postupně dere i decentní alternativa od startupu Wyrex, jejíž hlavním benefitem má být možnost nabíjení až čtyř zařízení současně (dva telefony, AirPods a Apple Watch), a to díky šesti vnitřním cívkám.

I v tomto případě však bude nutné produkty skládat na přesnější body, aby nabíjení probíhalo s co největší spolehlivostí.

Stejně jako SliceCharge Pro i Wyrex je aktuálně k dispozici na Indiegogo, nicméně díky pokoření finanční hranice by se za 89 dolarů (cca 2 tisíce korun) již měla postupně dostávat do rukou uživatelů.

Detailnější informace Wyrex

Wyrex je nejnovější technologie bezdrátového nabíjení, která nabízí inovativní a minimalistickou alternativu k nabíječce AirPower. Nabíječka Wyrex je navržena tak, aby fungovala se všemi zařízeními Apple – od iPhonu přes iPad až po Apple Watch a AirPods. Vyznačuje se ultratenkým designem s elegantním, moderním vzhledem, který dokonale zapadne do každé domácnosti nebo kanceláře.

Nabíječka Wyrex je schopna dodat zařízení až 7,5 W energie, což zajišťuje rychlé a efektivní nabíjení. Je také vybavena kontrolkou LED, která informuje o tom, kdy se zařízení nabíjí a kdy je plně nabité. Navíc je kompatibilní se všemi zařízeními podporujícími technologii Qi, včetně telefonů se systémem Android a Samsung.

Nabíječka Wyrex je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spolehlivé a cenově dostupné řešení bezdrátového nabíjení. Je ideální pro ty, kteří hledají minimalistickou alternativu k nabíječce AirPower, protože nabízí elegantní a moderní design a zároveň poskytuje spolehlivý a účinný nabíjecí výkon.

Proč nebyla AirPower vydaná?

V roce 2017 Apple oznámil bezdrátovou nabíjecí podložku AirPower. Toto zařízení slibovalo, že bude první univerzální bezdrátovou nabíjecí podložkou na světě. Dokázala by nabíjet více zařízení Apple, například iPhone, hodinky Apple Watch a sluchátka AirPods, najednou. Bohužel AirPower dosud nebyla vydána, což mnohé zajímá.

Hlavním důvodem, proč nebyla AirPower vydána, jsou technické problémy, se kterými se Apple u tohoto zařízení potýká. AirPower vyžaduje, aby byly v každém zařízení zabudovány vlastní nabíjecí čipy společnosti Apple, jejichž výroba byla obtížná. Kromě toho je zařízení náchylné k přehřívání, což by mohlo vést k bezpečnostním problémům.

Apple také nebyl schopen vyřešit problém s velikostí zařízení AirPower. Zařízení je mnohem větší než jiné bezdrátové nabíjecí podložky a jeho velikost by mohla ztížit jeho skladování.

Navzdory technickým a konstrukčním problémům společnost Apple projekt oficiálně nezrušila. Zaměřuje se na zlepšení výkonu zařízení a vyřešení technických problémů. Dokud nebudou tyto problémy vyřešeny, je nepravděpodobné, že bude AirPower zpřístupněna veřejnosti.