Nebankovní půjčky – kde opravdu půjčí ihned

Sehnat kvalitní nebankovní půjčku je někdy velice složité. Inzeráty v novinách, reklamy vylepené na zastávkách nebo jiná forma zviditelnění těmto půjčkám příliš nesvědčí. Půjčit si peníze od neznámé osoby, která se skrývá za podivným telefonním číslem, s sebou nese vždy vysoké riziko podvodu nebo napálení.

Kvalitní nebankovní půjčka by měla být transparentníjasnými podmínkami a od ověřeného zprostředkovatele. Nejlépe takového, který má licenci ČNB a pochvalují si ho klienti.

Přesto se lidé v nouzi unáhlují k soukromým investorům, kteří opravdu půjčí dlužníkům či nespolehlivým klientům. Avšak jejich úvěr není blahosklonnost, pouze investice. Jak na nebankovní půjčky ihned?

Nebankovní půjčky ihned

Lidé s registrem dlužníků často hledají odpověď na otázky: „Kde mi půjčí?“ či „Kde si půjčit peníze?“ nebo se snaží rozhřešit: „Mám exekuci a potřebuji půjčku!“

Vyřešit tyto otázky je obtížné, stejně tak jako určit nejlepší nebankovní půjčku. Bankovní společnosti takové zájemce o půjčky všem ihned odmítají. Další možností je volba soukromého investora nebo lichváře, který opravdu půjčí, či nebankovní společnost.

Nebankovní společnosti jsou mírnější při posuzování svých klientů, avšak i ony nastavují určité podmínky. To znamená, že i tyto instituce hodnotí své klienti podle bonity a některé i odmítají. Nebankovní půjčky ihned jsou oblíbeným a často vyhledávaným produktem nebankovních společností.

Rizikové okamžité půjčky pro dlužníky, půjčky v insolvenci či snad půjčky bez registru nabízí pouze pár společností. Ty si svoje investice pojišťují vyššími úroky, sankcemi za nesplácení nebo pouze nízkými částkami k zapůjčení.

Není nutné zmiňovat, že půjčky pro dlužníky v insolvenci nebo s exekucí jsou extrémně nebezpečné a vždy vedou k ještě závažnějším finančním problémům. Stejně tak je rizikové si brát dlouhodobou půjčku po insolvenci. Navíc takovou půjčku solidní věřitel neposkytne.

Kvalitní nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí a ihned

Na dnešním nebankovním trhu funguje celá řada větších společností, které se chovají prakticky jako banky. Mají své zástupce, své produkty propagují třeba i v televizi a vědí, že pouze slušnost a kvalita je udrží nad vodou.

Poskytují půjčky klientům, kteří v bance neměli šanci získat peníze, třeba kvůli malé bonitě nebo kvůli předchozím dluhům. To obvykle u nebankovních úvěrů nehrozí, protože není nutné dokládat bezdlužnost a ani výši svých aktuálních příjmů.

Je to zkrátka férová cesta pro lidi, kteří mají nebo třeba i měli v minulosti nějaké finanční problémy, které se s nimi mohou táhnout dlouhá léta, ačkoliv půjčka byla dávno bez problémů splacena.

Před uzavřením jakékoliv smlouvy je důležité spočítat si náklady půjčky.
Před uzavřením jakékoliv smlouvy je důležité spočítat si náklady půjčky.

Rychlé nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí do 50 000 Kč

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí 50 000 Kč, jsou obvykle poskytovány přes internet a nabízejí široké možnosti variability. Jde o to, že některé nebankovní společnosti jsou ochotné půjčit skutečně každému, kdo o to projeví zájem.

Kvalitní půjčka se pak pozná tak, že se poskytovatel nesnaží zamaskovat případné nedostatky, umožňuje si v klidu přečíst smlouvu a netlačí na klienta, aby ji okamžitě podepsal. Samozřejmě čím dříve žadatel o půjčku smlouvu podepíše, tím dříve dostane peníze. Ale vždy to musí být svobodné a nenásilné rozhodnutí každého jednotlivce.

Půjčky bez registru

Nebankovní společnosti nabízejí různé nabídky služeb. Mezi nimi je i půjčka bez registru. Firmy slibují, že své klienty nebudou ověřovat z hlediska finanční historie. Avšak takové půjčky nejsou vždy bezpečné.

Stejně tak půjčky v insolvenci nebo půjčky v exekuci se nemusí svým klientům vyplatit nejen z hlediska smluvních podmínek, avšak i z hlediska jejich finanční historie.

Nová legislativa

Stát zpřísnil pravidla pro poskytování půjček. Nová pravidla poskytují státu mnohem větší možnost kontroly tohoto odvětví, kde působilo nepřeberné množství firem.

Každý, kdo si chce zažádat o úvěr, si může zkontrolovat, zda firma, která mu nabízí půjčku, má licenci a dodržuje všechna pravidla. ČNB může u každého, kdo je podezřelý z neoprávněného poskytování půjček, provádět kontroly ihned na místě.

Legislativa měla také za cíl větší ochranu spotřebitele před lichváři. Jakýkoliv úvěr, který je poskytnut nelegálním způsobem, je bezúročný a nesmí být přihlíženo k různým dalším ustanovením ve smlouvě.  

Finanční společnosti nesmí půjčovat lidem, kteří prokazatelně nebudou moci úvěr splácet pod hrozbou sankcí. Pro nebankovní společnosti také platí stejná pravidla jako pro banky, půjčovat si od firem, které vlastní licenci, by tedy mělo být stejně bezpečné jako od bankovních domů.

Lichvář, který opravdu půjčí

Lichvář, který opravdu půjčí, je lákavá a často bezkonkurenční nabídka. Je třeba nezapomínat, že lichvářské půjčky i půjčky na směnku od lichváře jsou v České republice zakázány. To znamená, že člověk, který bude nabízet lichvářskou půjčku, bude stíhán.

Lichváři nabízí půjčky všem ihned. Neposuzují finanční historii žadatelů o úvěry, místo toho z nich profitují. Lichváři nabízejí půjčky pro dlužníky, půjčky v exekuci či půjčky v insolvenci.

Možnost trestního stíhání však lichváře nezastavuje od toho, aby využívali lidi v tíživé finanční situaci. Lichvářské půjčky jsou nebezpečné především kvůli zástavě (např. na nemovitost), půjčce na směnku či kvůli nepříjemným sankcím.

Lichvářská půjčka je vždy špatný nápad. Vhodnější je obrátit se na nebankovní společnosti nebo na soukromé investory, kteří opravdu půjčí, případně příbuzné a přátele.

Soukromý investor, který opravdu půjčí

Půjčky od soukromých investorů jsou oblíbené mezi lidmi, kteří potřebují peníze, avšak i mezi těmi, kteří peníze poskytují. Peer-to-peer půjčky neboli P2P jsou férové úvěry, které mohou bezpečně pomoci.

Půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy je nabídka společnosti Zonky. Žadatelé o peníze na stránky vyvěsí svůj inzerát, v němž popisují svůj příběh a na co potřebují peníze. Investoři zváží možná rizika a zapůjčí peníze.

Nevýhodou takových úvěru je fakt, že ne každý klient může získat kýžené peníze.

Prověřené půjčky od soukromých osob jsou takové, do nichž je zainteresován člen rodiny, důvěryhodný kolega nebo spolehlivý přítel. Takové půjčky fungují na základě vzájemné důvěry a dobrých vztahů, je tudíž minimalizováno riziko, že by jedna ze stran mohla jednat nečestně.

Everyday+ půjčka

Everyday Plus se řadí mezi ověřené a velmi dobře hodnocené poskytovatele nebankovních úvěrů. Nicméně nejedná se o půjčku stoprocentně dostupnou pro všechny. Poskytovatel totiž v tomhle případě kontroluje výplatní pásku, kterou musí zájemce přiložit k vyplněnému formuláři žádosti o půjčku.

Jednorázově si člověk může vypůjčit v rámci Everyday Plus až 50 000 Kč. Úrok začíná na 20 % a dobu splatnosti si klient může ujednat až na 80 měsíců. Nejedná se ale u půjčku pro klienty v insolvenci.

Stálí zákazníci, kteří mají u poskytovatele již založen vlastní účet, mohou o půjčku požádat více způsoby. Klient může o opakovaný úrok žádat jednoduše prostřednictvím SMS. Mimo SMS půjčky může klient také vyplnit online formulář a půjčka mu bude schválena do 15 minut.

CreditOn

Společnost CreditOn poskytuje krátkodobé a opravdu rychlé půjčky. Klientovi je půjčka schválena obvykle do 15 minut a proces žádání o půjčky je velmi jednoduchý a kompletně online. Půjčku CreditOn může získat opravdu každý, kdo je starší 18 let.

U CreditOn si klient může jednorázově půjčit až 20 000 Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o krátkodobou půjčku, tak je standardní doba splatnosti 30 dní. V případě problémů se splácením se doba splatnosti může po dohodě navýšit na 40 dní. Výraznou výhodou je sjednání půjčky zdarma.

Express Cash

Úvěr, který si mohou sjednat například nezaměstnané osoby, je půjčka Express Cash. U mnoha poskytovatelů tyto osoby neuspějí kvůli kontrolám příjmů. Express Cash je tedy půjčka dostupná téměř pro všechny.

Zájemce o Express Cash si může půjčit až 70 000 Kč a dobu splatnosti si může zvolit až do 20 měsíců. Úrok začíná na 15 %, to znamená, že se neřadí mez nejlevnější půjčky na trhu. Výhodou pro někoho však může být to, že vyplácet půjčku je možné i v hotovosti lidem, kteří nemají bankovní účet.

První půjčka zdarma

Dnes nebankovní společnosti nabízí tzv. první půjčku zdarma. Pro klienta to přináší značné výhody v tom, že musí splatit jen a pouze vypůjčenou částku bez úroků a bez poplatků. Tato nabídka je výhodná hlavně pro lidi, kteří splácí včas, protože za pozdní splácení už se platí určité sankce.

Poskytovatelé se tímto způsobem snaží nalákat klienty, kteří využijí právě této první půjčky zdarma a v budoucnosti se ke společnosti vrátí. Klienti si napoprvé mohou ověřit férové jednání poskytovatele a další důležité aspekty. Pokud se klient rozhodne k poskytovateli vrátit, za další půjčku už bude muset tradičně zaplatit.

Které společnosti poskytují první půjčku zdarma?

Podobným produktem je bezúročná půjčka, která je u dlužníků také velmi oblíbená. Úrok této půjčky je 0 %, nicméně neznamená to, že RPSN musí být nutně také nulová. Obvykle se platí vysoký poplatek za sjednání úvěru, se kterým člověk musí počítat.

Jak sehnat peníze bez půjčky

Půjčit si peníze ihned může být rychlý způsob, jak vyřešit nedostatek peněz. Pokud lidé potřebují nutně peníze, avšak nechtějí nebo nemůžou zažádat o úvěr, mohou využít některé z následujících možností.

První z nich je možnost zálohy od zaměstnavatele. Pokud daný jedinec nepracuje a nemá možnost plného úvazku, další volbou je brigáda. Na internetových stránkách je možné nalézt nejrůznější nabídky.

Další možností je prodej majetku, např. šperky, nepoužívané oblečení či nevyužitý nábytek. Poslední možností je půjčka od rodiny, přátel či známých. Pokud člověk opravdu rychle potřebuje peníze, může se obrátit na svůj nejbližší okruh. K pocitu jistoty je možné uzavřít smlouvu o půjčce, díky níž bude mít poskytovatel jistotu, že se mu peníze vrátí.