Půjčka bez registru a její nesporné výhody

Půjčka bez registru a její nesporné výhody

Stačí jedna zapomenutá platba nebo ztracená složenka a člověk se dostane do registru dlužníků. To znamená, že ho banka při žádosti o úvěr odmítne. Naskýtá se možnost obrátit se na nebankovní společnosti a jejich půjčky bez nahlížení do registru. Jaké jsou jejich nesporné výhody?

Nabídky nebankovního sektoru jsou v posledních letech na vzestupu. Není se čemu divit. Nebankovní společnosti poskytují obdobné množství nabídek jako banky, avšak jejich posuzování je proti nim mírnější.

Nebankovní společnosti nabízejí úvěry i lidem, kteří jsou odmítáni bankami. Ať už je žadatelem o půjčku student bez dostatečné finanční historie, důchodce bez bankovního účtu nebo dlužník se záznamem v SOLUSU, u nebankovních společností nalezne možnost úvěru.

Co je to SOLUS?

Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům neboli zkráceně SOLUS je označení zájmového sdružení právnických osob, jehož členové sdílejí informace o svých klientech za účelem snížení rizika finančních ztrát u poskytovaných služeb.

SOLUS je nástroj, který využívají bankovní i nebankovní instituce, aby ověřily bonitu svých zákazníků. SOLUS není jen registr, jehož by se lidé měli bát. Kromě negativních záznamů se do něj zapisují i pozitivní, které mohou pomoci klientům při žádosti o úvěr.

Ve sdružení se nevyskytují pouze bankovní nebo nebankovní společnosti, nýbrž i pojišťovny, dodavatelé energií či poskytovatelé mobilních služeb. Do registru SOLUS je možné se dostat kvůli zapomenutému účtu za mobilní telefon, elektřinu nebo splátce půjčky.

Záznam se v registru dlužníků vytvoří v prvé řadě těm, kteří zapomněli na tři po sobě jdoucí splátky s hodnotou vyšší než 500 Kč trvající déle než 30 dnů. Druhou možností je nesprávné plnění smluvních povinností.

Bankovní půjčky pro lidi v SOLUS

Přestože žadatel o bankovní úvěr má vysoký plat a nikdy nezapomněl na splátku úvěru, při stěhování se mu ztratila část pošty včetně složenky za telefon. Z tohoto důvodu se dostal do registru dlužníku SOLUS a při žádosti o hypotéku bude bankou odmítnut.

Jedinou možností, kterou má tento klient, je uhradit dluh, kvůli němuž záznam vznikl, a počkat na vymazání záznamu.

V případě novomanželských hypoték záznam v registru může být vážným problémem, jelikož manželé sdílejí nejen svůj majetek, nýbrž i dluhy.

Půjčka pro lidi v SOLUSU

Nebankovní společnosti jsou ke svým zákazníkům tolerantnější než banky. Toto jednání není blahosklonné, jde o pouhou snahu vydělat na rizikových klientech se špatnou finanční historií. Nebankovní společnosti své úvěry pojišťují vysokými úroky, poplatky a sankcemi za nesplácení.

Půjčka bez nahlížení do registru je vytvořena pro lidi, kteří mají záznam v registru SOLUS. Avšak tato půjčka slibující rychlé peníze bez ověření v registru dlužníků je pouze líbivě nazvaná.

V roce 2016 vznikla novela zákona o spotřebitelském úvěru. Ta dává za povinnost každému poskytovali úvěru prověřit svého klienta z hlediska bonity. Nebankovní půjčka na splátky bez registru se nezajímá do velké míry o finanční historii klienta. Místo toho dávají větší důraz na jeho aktuální situaci, a proto požadují dokládání příjmů.

Jak získat půjčku bez nahlížení do registru

Pro zažádání o půjčku bez registru ihned je nutné, aby každý klient splnit několik kritérií. Pro půjčku se záznamem v SOLUSU je nutné:

 • být plnoletý
 • mít platné dva doklady totožnosti
 • být občanem ČR nebo mít platné povolení k trvalému pobytu na jejím území
 • moci doložit příjmy
 • vlastnit bankovní účet

Dokládání příjmů je další specialita nebankovních společností. Zatímco banka zkoumá finanční zajištění klienta, v tomto případě se doložitelné příjmy dokládají dvěma způsoby, a to:

 • výpisem z účtu za 3–6 měsíců
 • výplatními páskami za poslední 3 měsíce

Jestli nastane situace, kdy klient nemůže doložit tímto způsobem své příjmy, musí najít ručitele. Půjčka bez SOLUSU je dostupná, jelikož její kritéria jsou snadno splnitelná a zvládne to prakticky každý.

Žádost o půjčku na splátky bez registru

Jestli žadatel splňuje všechna kritéria, asi se nyní ptá, jak může podat žádost o půjčku na splátky bez registru.

Pro získání půjčky se záznamem v SOLUSU není třeba nikam chodit. Naopak stačí telefon nebo počítač s přístupem k internetu. Na webových stránkách společnosti je nutné vyplnit online formulář poskytovatele půjčky bez registru SOLUS.

V dokumentu je nutné vyplnit základní informace, jimiž jsou jméno, adresa, kontakt a výše požadovaného úvěru.

Po odeslání žádosti musí klient vyčkat na rozhodnutí. To bývá velmi rychlé, již do 15 minut žadatel bude vědět, za jeho žádost o půjčku bez nahlížení do registru byla úspěšná, či nikoliv.

Žadatelé by si vždy měli předem promyslet, zda půjčku skutečně potřebují a zda nenaleznou jinou možnost. Mezi solidními nabídkami je možné nalézt i nevýhodné, neférové společnosti a lichvářské půjčky.

Hlavní výhody půjček bez registru

Půjčka bez registru nabízí snadný způsob, jak i lidé se záznamem v registru SOLUS mohou získat úvěr. Zároveň může nabídnout východisko z nouze těm lidem, kteří nutně potřebují finanční podporu.

Jaké jsou hlavní klady půjčky na splátky bez registru?

 • Online rychlé sjednání

Většina půjček se nyní sjednává online. Díky tomu se lidé vyhnout čekání, ušetří svůj čas a hlavně budou do pár minut vědět, jestli půjčku v registru dlužníku získali.

 • Půjčka je dostupná

O půjčku mohou zažádat jak dlužníci, kteří se do SOLUSU dostali de facto malou chybou, i ti, jimž hrozí několik exekucí a osobní bankrot. Požadavky k získání půjčky na splátky bez registru jsou splnitelné.

 • Snadné a rychlé získání peněz

K získání úvěru stačí splnit několik splnitelných podmínek. Jestli jsou však pro žadatele příliš náročné, značí to závažnější problém.

 • Neřeší se finanční historie klienta

Nebankovní společnosti berou v potaz jak současné příjmy klienta, tak i jeho minulost. Hodnotí ji s individuálním ohledem, nikoliv podle tabulek. Díky tomu jedna malá chyba v minulosti nepředstavuje cejch.

 • Benevolentní ověřování příjmů

Nebankovní společnosti neověřují přísně příjmy. Stačí jim pouze potvrzení, že člověk má alespoň nějaké finance.

 • Nabídka první půjčky zdarma

Nebankovní společnosti mezi sebou soupeří a snaží se nalákat nové klienty na bonusy – třeba první půjčku bez úroků. Ta je výhodná pro dlužníky, jimž se ztratila složenka. Pro těžké dlužníky může být pouze lákadlem, kvůli němuž se budou stále víc a víc zadlužovat. První Fajn půjčku s úrokem 0 % pro nové zákazníky nabízí Fair Credit.

Půjčka bez registru ihned na účet je tedy dostupný způsob, jak mohou peníze získat i dlužníci. Přes všechny klady je však nutné si řádně rozmyslet, zda je úvěr skutečně nutný.

Zápory půjčky v registru dlužníků

Byly zmíněny výhody půjčky pro lidi v SOLUSU, ovšem je potřeba poukázat i na její negativa až zápory.

Hlavní negativa půjčky v registru dlužníků jsou následující.

 • Možnost vzít si pouze menší finanční částky

Nebankovní společnosti nabízejí spíše menší finanční částky od 1 000 Kč do 30 000 Kč, v některých případech je tato částka vyšší. Tento krok je pochopitelný. Člověk v exekuci pravděpodobně s penězi nehospodaří dobře, proto by mu další exekuci pouze přitížily.

Jestli má klient možnost vzít si velmi vysokou částku, je lepší se jí vyvarovat a zvolit nižší sumu.

 • Krátká doba splácení

Splatnost půjčky se odvíjí od podepsané smlouvy. Většinou bývá v rozmezí 7, 14 nebo 30 dnů. Některé společnosti nabízejí až několik měsíců. S ohledem na úrocích, poplatcích a celkovému RPSN však může být pouze na škodu delší doba kvůli přeplácení. Přes to klienti mohou najít kvalitní dlouhodobou půjčku bez registru.

 • Vysoké úrokové sazby, poplatky a RPSN

Nebankovní úvěry bývají zpravidla dražší než bankovní, půjčka bez registru SOLUS není výjimkou. Společnosti si chrání své peníze proti nesplácení, čemuž odpovídají i jejich sazebníky. Jak bylo zmíněno, některé firmy nabízejí první splátku zdarma.

 • Sankce za nesplácení

Nebankovní společnosti vědí, komu půjčují peníze. Kvůli tomu klientům, kteří zapomenout zaplatit splátku či úplně přestanou splácet, hrozí vysoké sankce.

 • Neférové podmínky poskytovatelů

Ne všechny nebankovní společnosti jednají férově se svými klienty. Proto by si žadatel o půjčku měl vždy zjistit, od koho si půjčuje peníze, aby ho nepřekvapily nemilé a nemalé poplatky a úroky za půjčku v registru dlužníků.

Jak vybrat vhodnou společnost pro půjčku v registru dlužníků?

Lidé se mohou neférovým praktikám jednoduše vyvarovat. Stačí si vybrat ověřenou a seriózní společnost. Solidní obchodní subjekty budou mít na svých internetových stránkách licenci od České národní banky. To znamená, že firma získala licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů. V současné době se ČNB zodpovídá přes 80 firem.

Společnost Zaplo patří solidní firmy. Informace o licenci od ČNB klienti naleznou na jejich internetových stránkách.
Společnost Zaplo patří solidní firmy. Informace o licenci od ČNB klienti naleznou na jejich internetových stránkách.

Mezi další férové společnosti nabízející nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, patří:

 • Home Credit
 • Viva Credit
 • Acema Credit
 • Pronto Credit

Seznam je volně dostupný komukoliv. Využít ho mohou všichni klienti, kteří chtějí mít jistotu, od koho si půjčují.

Technické parametry půjčky bez nahlížení do registru a SOLUSU

Ne všechny nebankovní společnosti poskytují půjčky bez nahlížení do registru a SOLUSU. Úvěry, které jsou k dispozici, jsou velmi různorodé. Při jejich výběru by měli být opatrní zvlášť velcí dlužníci.

Rozsah půjčkySplatnost půjčkyÚroková sazba
Viva Credit500-20 000 Kč1-30 dní0 %
Home Credit10 000-250 0004 měsíce – 3 roky17,9 %
Ninja půjčka1 000-10 000 Kč7-45 dní34 %
Pronto půjčka10 000-100 000 Kč12-48 měsíců24 %
Everyday Plus100-50 000 Kčflexibilníod 20 %
Sumo půjčka5 000-2 500 000 Kč3-84 měsíců4 %
Acema Credit100 000-50 000 000 Kč1-20 let8,69 %
Porovnání nebankovních půjček bez nahlížení do registru.

Rozsah půjček je různý. Vždy je lepší vybírat úvěr tak, aby dlužník měl jistotu, že bude schopen splácet. Proto je lepší zvolit nižší půjčku pro lidi v SOLUSU. Pokud si zákazník zvolí příliš vysokou částku, může mu půjčka spíše uškodit.

Půjčka na splátky bez registru neslouží k zaplacení jiného úvěru. Tím by se klient dostal do větších nesnází.

Půjčka do výplaty bez nahlížení do registru a SOLUSU

Půjčka do výplaty je taková půjčka, která má posloužit jako drobná finanční injekce k zaplacení nájmu, složenek nebo dalších potřeb k vyžití. Slouží tedy jako záchrana, když se zaměstnavatel opozdí s výplatou nebo nepřijdou kýžené peníze na účet.

Půjčku do výplaty bez nahlížení do registru si mohou vzít i lidé se záznamem v SOLUSU. Jejich situace bude posouzena individuálně, proto je možné, že ne každý žadatel úvěr dostane.

Mobily na splátky bez nahlížení do registru

Mobilní telefon je v dnešní době velmi důležitý – internetové bankovnictví je k mání v mobilní aplikaci, skrze lepší telefony je možné i platit a především je zdrojem zábavy. Z tohoto důvodu jen některé nebankovní společnosti umožňují nákup mobilů na splátky bez nahlížení do registru. Ve většině případů je takový požadavek shledán jako nepotřebný a bude zamítnut.

Pokud žadatel nalezne vhodnou nabídku, bude po něm vyžadováno, aby doložil trvalé příjmy za poslední tři měsíce. Poté klientovi nabídnou spotřebitelský úvěr, který bude splácet každý měsíc.

Klient s úvěrem mobily na splátky bez nahlížení do registru bude muset u některých společností zaplatit akontaci za poskytnutí úvěru. Toto však neplatí u všech.